Prosze o pomoc- laser do artystycznego wycinania tektury

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Nika77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2016, 00:18
Lokalizacja: Szczecin

Prosze o pomoc- laser do artystycznego wycinania tektury

#1

Post napisał: Nika77 » 16 lis 2016, 01:16

Witam :)
Bardzo prosze o pomoc w identyfikacji i nazwaniu interesujacego mnie sprzetu. Od kilku dni probuje znalezc jakies ustrojstwo, ktore wycinaloby precyzyjnie - artystycznie litery, wyrazy, zdania (wielkosc liter ok 0,5 do 2 cm) oraz male azurowe obrazki w tekturze (to sie chyba beermata nazywa). Prawdopodobnie urzadzenie tnace z laserem spelniloby moje oczekiwania, ale cenami jestem przerazona, tym bardziej, ze to bylyby moje poczatki i nie mam na zbyciu 50 tys na troteca.... Naprawde nie ma innych urzadzen tego typu w bardziej normalnych cenach? Fajnie jakby jeszcze sklejke cielo, ale to nie warunek, najwazniejsza jest tektura lita. Najlepiej format A3 lub A4. Moglibyscie mi cos podpowiedziec? Juz mam dosc calonocnych poszukiwan... Przepraszam za taki laicki post :)
pozdrawiam, Nika
ps. o takie wycinanki mi chodzi http://sklepik.na-strychu.pl/pl/p/Tektu ... 43-CM/9149
ps2. znalazlam cos takiego, co o tym myslicie?
http://kreatywnykramik.pl/urzadzenia-do ... ialow.html



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#2

Post napisał: koala.g » 16 lis 2016, 08:10

Te małe są badziewne.

Lepsze są na programie LaserCut.


Autor tematu
Nika77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2016, 00:18
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: Nika77 » 16 lis 2016, 09:50

Dziekuje za odpowiedz, ale jako laikowi za duzo mi to nie mowi. Czyli mam szukac lasera/plotera z z takim oprogramowaniem lasercut, tak? No i zaraz pewnie znow okaze sie, ze powinnam kupic troteca :D Pewnie, bardzo bym go chciala, ale cena jest nie do przeskoczenia, tym bardziej, ze na razie swoja prace traktowalabym jako hobby, no chyba, ze zalozylabym firme i wtedy moze... ale chyba bym nigdy tego troteca nie splacila sprzedajac tylko ozdoby z ekturki :D:D:D
pozdrawiam wszystkich i zycze milego dnia :)


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#4

Post napisał: dasza77 » 16 lis 2016, 09:55

handlowe formaty tektury, to 50x70 cm lub 100x70cm i takich maszynek szukaj.
Jeżeli maszyna za 50000 zł jest za droga, to rozważ czy ten biznes jest dla Ciebie odpowiedni. To jest podstawowa kwestia, czy znajdziesz zbyt na swoje wycinanki?


Autor tematu
Nika77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2016, 00:18
Lokalizacja: Szczecin

#5

Post napisał: Nika77 » 16 lis 2016, 11:40

Dziekuje Daszo77 za odpowiedz, dala mi wiele do myslenia. Rzecz w tym, ze zakupu maszyny nie traktowalam jako zrodla zarobku tylko chcialam ja wykorzystywac hobbystycznie. Od wielu lat maluje, tworze rozne ozdoby ale wylacznie dla siebie i znajomych. To po prostu moja pasja i chcialam sobie powiekszyc swoj warsztat zakupujac taka maszynke. Myslalam, ze sa lasery w granicach 5-10 tys.zl, ktore bez problemu poradza sobie z wycieciem takich literek w tekturze. Wiem ze sa plotery tnace w cenie 2-4 tys ale obawiam sie, ze nie nadaja sie do tak precyzyjnego wycinania ze wzgledu na ostrza, ktore sobie moga nie poradzic i pewnie czesto trzeba je wymieniac. No coz, Trotec jest swietny, ale kupowianie go jako maszyny do hobby to chyba przesada :) A jak juz wczesniej pisalam nie wierze, ze zaladajac firme i sprzedajac ozdoby z tektury zakup troteca zwroci sie kiedykolwiek.
Naprawde nie ma innego taniego lasera, ktory by sobie z takimi literkami poradzil?


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#6

Post napisał: dasza77 » 16 lis 2016, 14:55

Moja rada. Weź próbki tektury i udaj się do najbliższego sprzedawcy ploterów tnących aby wypróbować czy sobie poradzą z wycinaniem, ewentualnie wyślij z prośbą o wykonanie prób cięcia.
Lasry, też nie są idealne, bo występuje osmolenie, co nie przeważnie nie jest pożądane i trudno je usunąć bez zabrudzenia detalu.

[ Dodano: 2016-11-16, 14:57 ]
i jeszcze:
najlepsze co może Ciebie spotkać , to robic co się lubi i jeszcze na tym zarabiać i z tego żyć.
Nie rezygnuj i ciągnij ten temat, jeżeli to lubisz.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#7

Post napisał: koala.g » 16 lis 2016, 19:41

Ten jest najtańszy z używanych na allegro.

http://allegro.pl/ploter-laserowy-techs ... 23350.html

Wszystkie maszyny tego typu różnią się od siebie kolorem.
Trzeba się trochę do nich przyuczyć i potrafić serwisować.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”