Dobra obudowa frezarki

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Dobra obudowa frezarki

#1

Post napisał: m.j. » 10 paź 2016, 10:08

Myślę, że dział "Warsztat" będzie dobry dla tego tematu, jednak w razie wątpliwości proszę o przeniesienie tam gdzie trzeba. W swoim garażu-warsztacie mam już kilka maszyn, a syf wokół nich niemiłosiernie daje się we znaki. Nowo zbudowana frezarka CNC ma co prawda obudowę na tyle dobrą, że ogranicza w znaczący sposób ilość wiórów plątających się po podłodze mego warsztatu. oprócz tej frezarki używam też dwóch tokarek oraz frezarki, a w planie mam przeróbkę konwencjonalnej.
W zawiązku z powyższym mam do szanownych Kolegów prośbę i propozycję na małą galerię i "burzę mózgów" odnośnie dobrej i funkcjonalnej obudowy do naszych maszyn - głównie frezarek, ale i na tokarki też z miłą chęcią popatrzę :wink: Swojej nie miałem co prawda wstawiać, ponieważ ani to ładne ani jakieś super funkcjonalne, choć na pewno proste w robocie i tanie w wykonaniu, a panele boczne można szybko wyjmować z obu stron. Pod spodem link do filmiku (zdjęć nie mam :oops: ):
[youtube][/youtube]
Chciałem stworzyć coś na wzór tematu: "Warsztat - pooglądajmy co mają inni" (czy jakoś tak ) :wink: , ponieważ dostarczył mi on wielu inspiracji i gotowych rozwiązań. Po prostu czasem nie warto wyważać otwartych drzwi. Mile widziane wszelkie zdjęcia obudów, zarówno da małych jak i dużych maszyn.


tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów

Tagi:

Wróć do „WARSZTAT”