Porządne okulary i półmaski

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Porządne okulary i półmaski

#1

Post napisał: c64club » 20 lut 2014, 09:36

Jakich używacie okularów i jak rozwiązujecie problem rysowania/matowienia?

Ponieważ sporo pracuję szlifierkami wszelakimi, okulary z "plexi" odpadają w ogóle. Różne poliwęglanowe przeżywają dłużej, bo staram się ich nie dotykac palcami a czyszczę zawsze sprzyskując z atomizera płynem do szyb samochodowych i traktuję delikatną ściereczką. Niestety i tak po jakimś czasie nic precyzyjnego się w nich nie zrobi, a porcja iskier rozprasza się na rysach i nic nie widać. I wzrok się męczy w takim niewyraźnym
Katastrofę dopełnia parowanie z powodu używania półmaski, ale to za chwilę.


Szkło byłoby idealne, ale gdyby jakaś osłona jednak zawiodła, to można w nie dostać czymś szybko latającym :( Zacząłem dla eksperymentu pracować w okularach dla spawaczy gazowych, w których zewnętrzną szybę wymieniłem na jasną szklaną, a wewnętrzną na plexi. Zestaw materiałów super, szkiełka można nawet rękawicą przecierać bez szkody, ale pole widzenia jak przez lornetkę, paskudnie małe.

Znacie jakieś fajne, trwałe okulary do szlifowania? Nie mają kosztować "najwyżej 5 złotych", mają się nie rysować. Ideałem byłyby takie jak maska do nurkowania, przylegające do twarzy (moja ulubiona forma - nic nie leci do oczu), z szybą zbudowaną jak samochodowa - warstwa folii pomiędzy szkłami, ale takich to chyba nikt nie czyni.

Druga rzecz to wspomnaina półmaska. Żadne papierowo-szmaciane, z zaworkiem czy dwoma, się nie sprawdzają. To może jest dobre dla burzymurka, kiedy nie musisz widzieć obiektów wielkości jednego ziarenka albo do pracy latem, kiedy okulary i tak nie zaparują. Ale na pozostałą część roku przydałaby się jakaś półmaska z filtrem i zaworkami, z której oddech nie ucieka pod okulary tylko przewidzianą drogą. Znacie coś godnego polecenia?



Tagi:


grzes_rupinski1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 566
Rejestracja: 23 gru 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

#2

Post napisał: grzes_rupinski1 » 20 lut 2014, 10:50

Same okularki 3M lub Sperian koszt około 10 15zł można je czyścić rękawicą wytrzymują długo. Ale odpryski tak jak i do szkła się przyczepiają tzn wypalają plamki. Ja mam maską jakąś starą na dwa filtry po bokach nie wiem jaka nazwa ale jestem zadowolony.
„Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.”
- Ernest Hemingway

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#3

Post napisał: Alvar4 » 20 lut 2014, 11:05

Kup okulary z wymienna szybką czołowa. Na przykład Uwex albo 3M. Ja kupiłem gogle 3M i jestem bardzo zadowolony. Można je zakładać z okularami korekcyjnymi. Mają szybki wymienne. Ładnie wyglądają, nie są drogie i nawet można je już kupić za 12 zł na allegro (normalna cena to od 25 do 60 zł za te same gogle).
Obrazek

Awatar użytkownika

Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#4

Post napisał: Segitarius » 20 lut 2014, 12:32

Ja używam okularów dla tych maniaków co to do siebie plastikowymi kulkami strzelają. Airsoft. Bardzo mocne. Kulka z bliska tego nie przebija. Wiatrówka z bliska stłucze szkiełko ale nie przejdzie na wylot bo szkło jest jak przednia szyba w samochodzie - klejone kilka warstw. Masz tu linka do podobnych do moich. Tych moich nie ma już na allegro ale te powinny być tez ok.

http://allegro.pl/okulary-ochronne-ciem ... 40418.html

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11624
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#5

Post napisał: RomanJ4 » 20 lut 2014, 12:33

E... tam, można i taniej i skuteczniej... :grin:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#6

Post napisał: Segitarius » 20 lut 2014, 12:37

Dobre :) Ten pierwszy ze szklankami to mój faworyt :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7

Post napisał: c64club » 20 lut 2014, 13:11

Romanie, szukam okularów do pracy, nie do roboty. Do koszenia trawnika, z braku właściwych okularów wykonałem sobie z butelki PET i gumki do gaci, potem zastąpione szybką z kasku motocyklowego wyciętą pod nos, ale ci druciarze mnie przebijają :)

Sagitarius, gdyby te okulary z linku były z wielowarstwowej sklejki ze szkłem, to by się sprzedający tym pochwalił. Jeśli możesz gdzieś odczytać nazwę swoich, będe wdzięczny.
Usługi ślusarskie, spawanie (MAG, TIG) Katowice.

Awatar użytkownika

Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#8

Post napisał: Segitarius » 20 lut 2014, 13:16

MFH int. comp. Jedyne napisy

Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#9

Post napisał: GrafRamolo » 20 lut 2014, 22:47

Pół maskę polecam secura albo 3m w zależności co robisz filtr przeciw pyłowy albo wielogazowy.


Roman usmiałem się po pachy!!!!


nabuch
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:36
Lokalizacja: Słuszczyn

Re: Porządne okulary i półmaski

#10

Post napisał: nabuch » 10 mar 2019, 14:14

Odkopuję temat... Ktoś ma jakieś sprawdzone połączenie maska przeciwpyłowa + gogle do szlifowania. Mam maskę 3m 7502 ale denerwuje mnie parowanie okularów podczas chłodniejszych dni. Niby okulary mam troszkę lepszej jakości ,szczelne, ale niestey... Czy okulary z 3m szczelnie łączą się z maskami? Ewentualnie ktoś może polecić sprawdzony zestaw do amatorskich zastosowań?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”