Przewody z Tekalanu

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#11

Post napisał: kubus838 » 12 paź 2016, 15:06

A więc zrobiłem przewody paliwowe z tekalanu dwona metodami, jedne podgrzewałem drugie zacisnąłem na zimno. Te podgrzewane wytrzymały tylko 4 atmosfery i końcowki się wysuneły. Te na zimno wytrzymały 25 atmosfer. Zamontowałem w samochodzie te robione na zimno. Nic nie cieknie, nie zsuwa się i nie rozpuszcza.

Czyli temat warty polecenia zwłaszcza jeżeli chodzi o cene i wytrzymałość samego tekelanu.


robert



Tagi:


pablo43284
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2019, 20:32

Re: Przewody z Tekalanu

#12

Post napisał: pablo43284 » 08 mar 2019, 21:04

Trochę stary temat ale może się komuś przyda;)
.... pitsa ocenzurował ....
Montują króćce do przewodów tekalan wspomagając się podgrzewaniem!

Tańsza wersja podobna do samoróby;) dostepna jest w .... pitsa ocenzurował ....:
Elementy napr przewodów paliwowych .... pitsa ocenzurował .... - producent .... pitsa ocenzurował ....
.... pitsa ocenzurował ....


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Przewody z Tekalanu

#13

Post napisał: kubus838 » 08 mar 2019, 21:46

Witam

Kolego pablo43284 z racji tego, ze to jest Twój pierwszy post na tym forum pragnę Cie powitać. Niestety Twój debiut jest mało udany a zakładka "sprzedam" jest gdzie indziej. Mówiąc prosto to nie miejsce na bezsensowną reklamę i zaśmiecanie czyjegoś tematu. A dlaczego bezsensowna? A dlatego, że jakbyś przeczytał wszystkie wypowiedzi w tym temacie to byś się zorientował, że narzędzie do zaciskanie końcówek na przewodach tekalanowych zostało już bardzo dokładnie zobrazowane. Czyli wyciskarka do silikonu za 15zł oraz kielicharka do rurek miedzianych za 40zł co równą się 55zł. To teraz powiedz mi kto jest na tyle chory aby zamiast wydać 55zł wyda ponad 500zł - po prosty gdzie tu logika. A pragnę zwrócić Twoją uwagę, że swój pierwszy post zamieściłeś na forum gdzie tematem wiodącym jest własnoręczna budowa obrabiarek cnc oraz praca na takich obrabiarkach. Lepiej byś został zauważony gdybyś opisał sposób na własnoręcznie wykonane innego rodzaj urządzenie do zaciskania, wciskania, zaprasowania końcówek w przewodach tekalanowych.

robert

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Przewody z Tekalanu

#14

Post napisał: pitsa » 09 mar 2019, 10:35

kubus838 pisze:Twój pierwszy post na tym

Następnym razem zgłoś taki post do moderacji. Wyrzucę z forum od razu.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Przewody z Tekalanu

#15

Post napisał: kubus838 » 09 mar 2019, 11:04

pitsa pisze:
09 mar 2019, 10:35
kubus838 pisze:Twój pierwszy post na tym

Następnym razem zgłoś taki post do moderacji. Wyrzucę z forum od razu.
Wybacz, ale wyrzucanie takich wypowiedzi to nie dobre rozwiązanie. Za chwile znajdzie się kolejny "nowy kolega" który zamieści link do jakiegoś produktu nie czytając tematu. Już kilka late temu pojawił się temat gdzie konkretnych odpowiedzi było 3 a reklam dotyczących produktu było 16. Dlatego zwracanie uwagi takim ludziom będzie widocznym ostrzeżeniem, że nic w ten sposób nie ugrają. Ale rzeczywiście dla upartego "nowego kolegi" jedynym lekarstwem w ostateczności będzie usuniecie wypowiedzi oraz blokada konta.

robert


pablo43284
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2019, 20:32

Re: Przewody z Tekalanu

#16

Post napisał: pablo43284 » 10 mar 2019, 15:10

Ok. Przepraszam.
Moim celem nie była rzadna reklama.
Chciałem zwrócić uwagę na film instruktarzowy jednej z firm produkującej narzędzia do mocowania króćców w przewodach tekalan, podczas montażu stosowane jest podgrzewanie przewodu.
pozdrawiam


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Przewody z Tekalanu

#17

Post napisał: kubus838 » 10 mar 2019, 15:37

pablo43284 pisze:
10 mar 2019, 15:10
Ok. Przepraszam.
Moim celem nie była rzadna reklama.
Ale niestety jest to reklama
pablo43284 pisze:
10 mar 2019, 15:10
Chciałem zwrócić uwagę na film instruktarzowy jednej z firm produkującej narzędzia do mocowania króćców w przewodach tekalan, podczas montażu stosowane jest podgrzewanie przewodu.
pozdrawiam
I tu jest kolejny problem. Ponieważ jakbyś przeczytał cały temat to byś się dowiedział, że również próbowałem techniką z podgrzewaniem przewodów tekalanowych. Efekt był bardzo mizerny tzn końcówka w przewodzie się trzymała ale niestety nie była szczelna. Do "zaciskania" końcówek w przewodach tekalanowych skorzystałem z porad forumowiczów oraz mechaników od renówki. Niestety Twoje urządzenie które tu przedstawiłeś lub reklamowałeś nie jest w stanie "zrobić" prawidłowego i szczelnego połączenia. Problemem jest właśnie podgrzewanie - materiał po podgrzaniu i ostudzeniu nie wraca do poprzednich wymiarów i uzyskuje większą twardość.

Z przewodów tekalanowych korzystają również ci którym jest potrzebne określone ciśnienie powietrza np lakiernicy - i to jest fakt, sam widziałem. Więc teraz wyobraź sobie co będzie kiedy podczas malowania np. karoserii samochodowej końcówka przewody przestanie być szczelna.

A po trzecie to ja pytałem o technikę montażu końcówek w przewodach tekalanowych a nie urządzenia do tej operacji. A dlaczego tak pytałem? A dlatego, że jesteśmy na forum gdzie forumowicze pewne urządzenia wykonują sami - jak pisałem wcześniej.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”