Prasa Hydrauliczna

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Sonthin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 64
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:09
Lokalizacja: znikąd

#11

Post napisał: Sonthin » 31 sie 2016, 10:18

Co do zrobienia samemu prasy to raczej odpada taka opcja za dużo by mnie to kosztowało czasu i pieniędzy jeżeli bym chciał to zrobić porządnie bo wychodzę z założenia że jak coś robię to porządnie albo nie robię wcale.
Kolega InzSpawalnik napisał dwa ceowniki pompa i heja ja to widzę inaczej po pierwsze ceowniki na słupy prasy odpadają jedynie cztery płaskowniki, w prasie z ceowników nie masz dostępu z boku i coś dłuższego już nie wyprostujesz itp a te tańsze prasy są właśnie z ceowników bo najtaniej i najłatwiej zrobić, i po drugie też to jakoś musi wyglądać, widziałem już nie raz prasy samoróbki to wiem o czym mówię.
Co do konstrukcji prasy to tylko spawana nie chce żadnych skręcanych.
Myślę że 20t mi powinno spokojnie wystarczyć nawet kolega RomanJ4 pisze że nie wykorzystał nigdy większego nacisku niż 2-5t.
Nie mam warsztatu samochodowego czy innej działalności ale nie raz grzebię przy samochodach itp, po prostu chce sobie kupić prasę do warsztatu bo nie raz się przydaje.
Jak na razie chyba tą bym kupił
http://allegro.pl/prasa-hydrauliczna-20 ... 63492.html



Tagi:

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#12

Post napisał: Mat3ys » 31 sie 2016, 10:42

Sonthin pisze:Kolega InzSpawalnik napisał dwa ceowniki pompa i heja ja to widzę inaczej po pierwsze ceowniki na słupy prasy odpadają jedynie cztery płaskowniki, w prasie z ceowników nie masz dostępu z boku i coś dłuższego już nie wyprostujesz itp a te tańsze prasy są właśnie z ceowników bo najtaniej i najłatwiej zrobić, i po drugie też to jakoś musi wyglądać, widziałem już nie raz prasy samoróbki to wiem o czym mówię.
Przecież dostęp dla długich elementów masz od przodu i tyłu więc w czym problem ?

Ciekaw jestem jak taka prasa na tych płaskownikach się zachowuje przy realnym nacisku 20T. Ja mam taką :

Obrazek

Nacisk ok 30T a konstrukcja dość stabilna (waga ok 400kg) i nie raz przy sporym nacisku "czuć po konstrukcji".


Autor tematu
Sonthin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 64
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:09
Lokalizacja: znikąd

#13

Post napisał: Sonthin » 31 sie 2016, 10:58

Masz dostęp z przodu i tyłu w takiej prasie zgadza się tylko że podparcie elementu wtedy na ilu cm jest a jak włożysz z boku na ilu pomyśl trochę, i przeważnie prasa stoi pod ścianą przynajmniej tak będzie stała u mnie a to już takie ustawienie dyskwafikuje prostowanie dłuższych elementów.

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#14

Post napisał: Mat3ys » 31 sie 2016, 11:00

Sonthin pisze:Masz dostęp z przodu i tyłu w takiej prasie zgadza się tylko że podparcie elementu wtedy na ilu cm jest a jak włożysz z boku na ilu pomyśl trochę, i przeważnie prasa stoi pod ścianą przynajmniej tak będzie stała u mnie a to już takie ustawienie dyskwafikuje prostowanie dłuższych elementów.
No to sobie postaw pod ścianą ale bokiem ...

Każdy wiadomo kupuje i robi pod swoje potrzeby.


Autor tematu
Sonthin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 64
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:09
Lokalizacja: znikąd

#15

Post napisał: Sonthin » 31 sie 2016, 11:06

Widzę że nie myślisz, pisałem że wkładając element z boku masz podparcie na dłuższym odcinku i tu żadne ustawienia prasy nic nie dadzą.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#16

Post napisał: RomanJ4 » 31 sie 2016, 11:07

Sonthin pisze:w prasie z ceowników nie masz dostępu z boku i coś dłuższego już nie wyprostujesz itp
podkładasz skośnie na stole i też odcinkami dłuższe wyprostujesz, przecież do prostowania 2 metrowego wałka nikt specjalnej prasy robić nie będzie.
A prasa z płaskowników... ta która podałeś w linku jest z płaskowników ale ZESPAWANYCH razem w przestrzenną konstrukcję (jakby ceownik). A skręcanej z płaskowników (w kształcie jak te popularne) bym nie kupił, właśnie z uwagi na sztywność takiej konstrukcji. Zresztą uważam, że ta spawana też powinna być z kształtowników (przynajmniej kątownik) a nie płaskich (pewnie z oszczędności?). Bo to wymusza stosowanie idealnie pionowo skierowanego na podstawę nacisku, a przecież może być zastosowana do "obróbki" detali o niekoniecznie symetrycznym dla osi nacisku kształcie podstawy, i wtedy chciałbym zobaczyć zachowanie płaskich kolumn podpierających stół.
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
Sonthin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 64
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:09
Lokalizacja: znikąd

#17

Post napisał: Sonthin » 31 sie 2016, 11:51

RomanJ4 każdy myśli swoimi kategoriami, co dla Ciebie będzie lepsze dla mnie nie już nie musi, jak już mówiłem prasa z ceowników odpada i nie chce tu się za bardzo w dawać dyskusję bo nie ma sensu.

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#18

Post napisał: Mat3ys » 31 sie 2016, 12:00

Sonthin pisze:RomanJ4 każdy myśli swoimi kategoriami, co dla Ciebie będzie lepsze dla mnie nie już nie musi, jak już mówiłem prasa z ceowników odpada i nie chce tu się za bardzo w dawać dyskusję bo nie ma sensu.
Bo nie wiesz o czym mówisz i tyle ...

A ty myślisz bo ta prasa którą podałeś ma z boku pompę i pedał i co chcesz tam przełożyć ... Zejdz na ziemię.


Autor tematu
Sonthin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 64
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:09
Lokalizacja: znikąd

#19

Post napisał: Sonthin » 31 sie 2016, 12:10

Popatrz uważnie czy przełoży się czy nie, Mat3ys nie dość że nie myślisz to jeszcze nie widzisz, a teksty typu "bo nie wiesz o czym mówisz" zachowaj dla siebie, bo z tego co na razie widzę to Ty nie wiesz o czym mówisz.

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#20

Post napisał: Mat3ys » 31 sie 2016, 12:54

No ja widzę, że w zakresie w którym najczęściej się będzie tej prasy używać jest zamontowana pompa z prawej strony i prześwitu nie ma ... No chyba, że chcesz prostować rurki 3/8 to może się od góry zmieścisz z rurką i jakąś podkładką pryzmatyczną.

Skoro uważasz, że ta prasa jest dla Ciebie odpowiednia to po prostu ją kup ...

Powodzenia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”