Tania piła stołowa do 400 zł

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
xnd2015
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2016, 18:56
Lokalizacja: Jasło

Tania piła stołowa do 400 zł

#1

Post napisał: xnd2015 » 09 sie 2016, 19:04

Witam , chciałem się zapytać jaką tanią piłę polecilibyście mi do 400 zł, piła będzie używana sporadycznie, do ciecia desek do 2 cm i płyt meblowych na mniejsze kawałki, chciałem zapytać czy jest możliwe wsadzenie tarczy do cięcia płytek i zrobienie przecinarki do glazury, czy można też wsadzić tarczę do metalu i przecinać np . profile zamknięte o średnicy 3mm ?

Na razie mam taka na oku, co o niej sądzicie ? http://www.budujesz.pl/einhell-przecina ... 410-74868/



Tagi:


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#2

Post napisał: dasza77 » 09 sie 2016, 21:16

Bardzo dobra piła. Przetnie to wszystko o czym pisałeś. Tylko musisz wymieniać tarcze na właściwe. Jeśli chodzi o dokładność to już będzie problem ale sam zobaczysz :mrgreen:


barola
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 395
Rejestracja: 30 sty 2011, 22:34
Lokalizacja: monaghan

#3

Post napisał: barola » 09 sie 2016, 22:37

po pierwsze to tarcze mają różną srednicę wew.( mocowania na wałku) po drugie ,używając tarczy diamentowej do glazury musisz używać wody,a ta zapewne zaszkodzi tej pilarce i tobie .


NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 393
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

#4

Post napisał: NFZ » 09 sie 2016, 23:00

Można by na odwrót.

Są dostępne przecinarki do płytek o konstrukcji bliźniaczej do małych pilarek.
Główne różnice to kuweta z wodą i wałek o średnicy 7/8" - czyli takiej samej jak np. w kątówkach.

Da się już za kilkanaście(najtaniej za 9 widziałem) złotych kupić tarcze do drewna z takim otworem, dosyć podłej jakości(węglika tyle co kot napłakał, góra na jedno-dwa ostrzenia gdyby komuś bardzo się nudziło), ale do zastosowań autora tematu powinno starczyć.

Głównym problemem(ale dotyczy to też tanich pilarek) będzie wiotkość tłoczonego z cienkiej blaszki stołu, kłopoty z ustawieniem kąta, a silnik w klasie S6(nie pamiętam wypełnienia - ale chyba coś w okolicach 60%) też nie pozwoli za bardzo zaszaleć.

No ale to tylko 200-300 zeta, ew. aż - bo za niecałe dwie stówki można kupić np. taką podróbkę makity jak poniżej, która przy okazjonalnej(z naciskiem na okazjonalną) robocie lepiej się sprawdzi(ze stosownym frezikiem nawet przy płytkach).


http://archiwum.allegro.pl/oferta/freza ... 32938.html


Autor tematu
xnd2015
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2016, 18:56
Lokalizacja: Jasło

#5

Post napisał: xnd2015 » 11 sie 2016, 17:24

Hm... powiem koledzy że tak trochę się zmieszałem jak w betoniarce, ale dobrze że spytałem, a co do tego modelu to jest filmik

Jak napisał NFZ jakość stolika pozostawia wiele do życzenia, i ten problem z tarczami.

Po waszym Waszym nakierowaniu poszukałem przecinarki do glazury i znalazłem coś takiego:
http://powermat.com.pl/pl/przecinarka-s ... -1700.html

Zaleta jest taka że nie trzeba pierścieni redukcyjnych bo tarcze o średnicy otworu 22,2mm do metalu glazury drewna czy metalu bez problemu można kupić. Jeżeli cięła by prosto (bez bicia na wałku) to ok. I oczywiście stolik tak jak NF2 zauważył, bardzo tandetny i mała powierzchnia, zastosowałbym blat z sklejki sosnowej 10 mm , lecz to ograniczyło by długość cięcia w poziomie z 34 do 24 mm (chociaż mi to wystarcza :) ). Chyba że zrobić blat z płyty stalowej 3-4 mm (koszt za 10x10 to 2-2,5 zł) co o tym myślicie ?

Co do frezarki to chyba bardziej nadaje się to zagłębiania w drewno niż cięcia desek co ? :)

A tutaj natknąłem się na fajny patent z wyrzynarką , z czego były te kółka z łyżwo-rolek ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”