Inwestycja

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
TomekKTM
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2009, 21:30
Lokalizacja: Myslenice

Inwestycja

#1

Post napisał: TomekKTM » 31 lip 2016, 21:41

Witam pracuje już od kilku lat w branży cnc. Zgromadziłem już troszku kapitału i mam w planach otwarcie własnego warsztatu CNC. Bardzo proszę o wskazówki typu:
- W jakie maszyny najlepiej zainwestować
-jak mogę pozyskać zlecenia
-jakie są stawki za godzinę pracy maszyny w raz z pracownikiem
Wszystkim za okazaną pomoc Bardzo Dziękuję!!!




Bartollini
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 184
Rejestracja: 06 lis 2012, 16:59
Lokalizacja: Wkz

#2

Post napisał: Bartollini » 31 lip 2016, 21:56

A co Tomku chcesz robić? Czym zajmujesz się w pracy?


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#3

Post napisał: InzSpawalnik » 01 sie 2016, 00:11

Ludzie ktorzy spedzili w firmach po 10-20 lat i otwieraja swoje wlasne buznesy maja bardzo male szanse na powodzenie a ty po 2-3 latach chcesz z motyka na slonce sie portwac. Nawet jak wiesz wszystko ( techniczne, prokurment, handlowe, marketingoee i inne sprawy masz przerobione ) to i tak nie maszgwarancji ze ci wyjdzie. Mozesz byc lepszy i tanszy niz konkurencja ale jesli nie masz tego czegos w swojej osobowosci i nie masz daru ( tak daru, talentu ) pozyskania zaufania potencjalnego klienta to i rak nic u ciebie nie zamowia... I stracisz to co sobie odlozyles.


Autor tematu
TomekKTM
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2009, 21:30
Lokalizacja: Myslenice

#4

Post napisał: TomekKTM » 01 sie 2016, 12:58

Na początek chciał bym kupić tokarko frezarke. Padło pytanie co chciał bym robić. Może to być produkcja wielkoseryjna typu obróbka odkuwek lub produkcja różnego typu częsci np do samochodów oraz samolotów wiem że do tego potrzebuję certyfikatów oraz solidnej kontroli jakości. Na początku może udało by się pozyskać jakies prace gdzie nie potrzeba certyfikatów oraz kontroli jakości. Do tej pory zajmowałem się produkcją matryc , części do specjalnych inkubatorów gdzie temperatura wynosci -200 stopni, produkowałem także czesci do samolotów. w Tym momencie zajmuje się produkcja Wakumpomp oraz samochodówka obróbka odkówke itp czasem zdarza się coś do Nasa zrobić. Zajmowałem się też produkcją prototypów więc jak najbardziej to też w grę wchodzi. Padło też stwierdzenie że strace wszystko co odłożyłem no akurat wiem ile mogę zainwestować by nie stracić wszystkiego. Nie przebywam w kraju więc nie wiem co tam się dzieje dlatego tez post na tym forum. To czy inwestycja się powiedzie czy tez nie jest ryzykiem które jest nie do przewidzenia. Co mogę stracić jedynie mogę mieć maszyne CNC w warsztacie na która bd spoglądać ponieważ inwestuje swoje a nie z banku. Wszystkim tym którzy czytają post ze zrozumieniem i starają się coś przybliżyć z góry dziękuje oraz serdecznie pozdrawiam.


Natan5064
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 373
Rejestracja: 06 sty 2015, 00:45
Lokalizacja: Konin

Re: Inwestycja

#5

Post napisał: Natan5064 » 01 sie 2016, 13:25

Mat3ys pisze:
Ulotki dać jechowcom...
Ogólnie bardzo nie trafiony komentarz ale jeśli miałeś na myśli Świadków Jehowy to oni nie zajmują sie roznoszeniem ulotek.

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Inwestycja

#6

Post napisał: Mat3ys » 01 sie 2016, 13:52

Natan5064 pisze:
Mat3ys pisze:
Ulotki dać jechowcom...
Ogólnie bardzo nie trafiony komentarz ale jeśli miałeś na myśli Świadków Jehowy to oni nie zajmują sie roznoszeniem ulotek.


Zawracanie du** to ich praca ... To tak jak z namolnymi sprzedawcami jeśli czegoś nie chce to nie i nikt na siłe mnie uszczęśliwiać nie będzie ... nie trawie takich ludzi ...

Swoją drogą komentarz taki a nie inny bo jeśli ktoś nie wie co robić to znaczy, że nie ma głowy na karku i raczej nie wypali interes ... sory ale nikt na tacy nie poda Ci co masz robić i dla kogo. ...


Autor tematu
TomekKTM
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2009, 21:30
Lokalizacja: Myslenice

#7

Post napisał: TomekKTM » 01 sie 2016, 15:47

Nie pracuje w Polsce w branży cnc więc nie wiem jakie maszyny są w Polsce w tym momencie najbardziej rozchwytywane czuje że są ludzie którzy wiedzą co jest teraz na topie. Nie proszę nikogo żeby mi podał coś na tacy może post tak brzmi lecz ważne jest to co ktoś napisze przeanalizuję. Widzę Pan Gąbka bardzo pewny siebie skoro potrafi mnie ocenić po jednym poście i stwierdzić że nie mam głowy na karku. Teraz nie potrafię sobie odpowiedzieć dlaczego stać mnie na warsztat z własnych środków skoro mam głowe tam gdzie nie powinna być. Tutaj gdzie jestem jest bardzo wysoko postawiona poprzeczka i np co do zleceń jest kilka poważnych firm które tworzą przetargi na konkretną robotę a czy w Polsce coś takiego jest to nie wiem i dlatego też szukam informacji na ten temat. A to czy interes się powiedzie czy nie to już moja prywatna sprawa i to już nie powinno nikogo martwić.

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#8

Post napisał: ONATOS » 01 sie 2016, 16:48

TomekKTM, nie oglądaj sie na nikogo a tym bardziej na wręcz złośliwe komentarze. Czujesz sie na siłach, uruchamiaj działalność. Inwestuj w profesjonalne maszyny a nie w zabawki.
Każde przedsięwzięcie jest ryzykiem. Jak sie uda to sukces jak nie to przynajmniej masz doświadczenie. Lepiej spróbować i żałować, niż żałować,że się nie spróbowało.

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#9

Post napisał: Mat3ys » 01 sie 2016, 18:11

TomekKTM pisze:Nie pracuje w Polsce w branży cnc więc nie wiem jakie maszyny są w Polsce w tym momencie najbardziej rozchwytywane czuje że są ludzie którzy wiedzą co jest teraz na topie.
No tak bo kupuje się to co jest modne a nie dobre. Skoro pracujesz na maszynach CNC to chyba znasz mniej więcej maszyny i ich możliwości.

Nie jestem złośliwy jeśli Cię uraziłem przepraszam ... Ale zakładając biznes trzeba mniej więcej chyba wiedzieć co chce się robić i dla kogo ... A pytanie "skąd mogę wziąć klienta i co dla niego robić" nie jest pytaniem godnym znajomości rynku i możliwości a to powinien być priorytet znajomość rynku i potrzeb potencjalnego klienta. Jeszcze raz przepraszam jeśli uraziłem ...


Autor tematu
TomekKTM
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2009, 21:30
Lokalizacja: Myslenice

#10

Post napisał: TomekKTM » 01 sie 2016, 18:31

Pytajac o maszyny nie chodzilo czy modne i dobre tylko czego nie ma badz jest malo. Ja mam swoja marke maszyn bo wiem ze dziadostwa nie ma co kupowac.
Znam maszyny i ich możliwosci. Nie znam rynku w Polsce bo mnie tam nie ma nie wiem jak daleko jest CNC w Polsce dlatego też pisze na forum. Wiem że w Polsce każdy na początek zaczynał od jakis najtanszych maszyn. gdybym tam był to bym wiedział czym dysponuja firmy tzn. ze maja np. tokarki bez napedzanych narzedzi frezarki 3 osie itp tutaj gdzie jestem aktualnie jestem sa na topie maszyny z robotem ktore zastepuja ludzi ale to sie sprawdza tylko w wielkoseryjnej produkcji. Ja zapytalem jak pozyskac zlecenia bo tu gdzie jestem jak juz wspominalem sa firmy ktore oglaszja przetargi ponadto mozna wyszukac zlecenia w ramach kooperacji z firmami na specjalnych stronach myslalem ze moze ktos wie tutaj na forum i z czegos takiego korzysta. Choc teraz juz wiem ze nikt sie nie podzieli a wiec ide dalej bedzie tokarko frezarka i proba pozyskania klientow we wlasnym zakresie. Nie uraza mnie byle co mysle swoje. Pozdrawiam Wszystkich i Dziekuje za checi Pomocy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”