wyciąg powietrza

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: viper » 17 cze 2016, 22:24

InzSpawalnik pisze:
Wpisz nazwe oleju ktorego uzywasz w google i wyszukaj dokument o nazwie MSDS. Jest to dokument ktory producent srodkow chemicznych zobowiazany jest do publikacji w ktorym znajdziesz jakie substancje sa w danym produkcie i jaka jest ich szkodliwosc oraz co zrobic w sytuacji "W".
Witaj, sprawdziłem i znalazłem specyfikację produktu. Niestety ta dokumentacja mówi mi to co już wiem. Piszą tam że w warunkach wystąpienia pary należy używać systemów do odciągania w innym wypadku produkt będzie działał drażniąco na drogi oddechowe. Odciąg mam bo bez niego nie dałoby się toczyć 15 minut na tokarkach CNC u mnie. Co zrobić aby to usprawnić teraz? :) Tak myślałem jeszcze nad zwykłym filtrem powietrza (samochodowy), może zatrzymywałby drobinki wody z powietrza?? Albo tez patrzyłem na mój odkurzać warsztatowy który wciąga wodę i nie ciągnie jej do silnika bo jest zbiornik cyklonowy. Pasowałoby jakieś próby porobić :mrgreen:



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”