Podręczny zestaw do malowania natryskowego

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Podręczny zestaw do malowania natryskowego

#1

Post napisał: kubus838 » 15 mar 2016, 16:22

Witam

Potrzebny mi jest taki zestaw do malowania. Pistolet mam, wąż do powietrza też mam tylko jest pewien kłopot jak mi to tłumaczyli z "gazem napędowym". Z racji tego, że nie zawsze mam gdzie podłączyć sprężarke to pomyślałem o butli z powietrzem pod pewnym ciśnieniem.

Butle mam takie małe do dwutlenku węgla, reduktor też od dwytlenku węgla. Czy one będę się nadawały? Czy ktoś już coś takiego robił?

Ja wiem, że podobne rzeczy są używane przez nurków, ale tylko podobne i zasada jest podobna.

Zrobił już ktoś taki "zestaw"


robert



Tagi:


Orzel666
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 259
Rejestracja: 31 gru 2006, 12:14
Lokalizacja: Kielce/Kraków

#2

Post napisał: Orzel666 » 19 mar 2016, 13:05

Sprawdz sobie przeplyw i cisnienie wymagane do zasilania pistoletu.
Potem policz ile gazu upchniesz w butli.
Starczy ci na bardzo krotki czas.
Sprawdz jaki ma przeplyw reduktor, zakladam ze zdecydowanie za maly.
Takie patenty dzialaja w aerografach, cokolwiek wiekszego nie da rady.


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#3

Post napisał: kubus838 » 19 mar 2016, 14:12

Pistoletem maluje od 1,5 do 3 atmosfer. W butli tlenowej jest 160 atmosfer. Więc spokojnie wystarczy na troche - spokojnie wystarczy na pomalowanie pokrywy silnkowej od fiata 125. Tylko pytanie jaki reduktor i gdzie takie butle nabijać.

Wczoraj pytałem u dostawcy gazów technicznych. Ponoć są butle specjalnie przytowane do powietrza atmosferycznego, czyli 11kg i można w nie pakować 200 atmosfer gazu. Do tego jest również specjalny reduktor przygotowane włąśnie pod powietrze atmosferyczne do 10 atmosfer. Koszt to butla 300zł i reduktor 200zł. Koleś mi tyle tłumaczył a gdy spytałem o inne nosniki/gazy wspomniał, że do tego zestawu można jeszcze ładować azot. Teraz pytanie czy koleś czasem nie robił mnie w jajo? I do mojego zestawu wystarczy zwykła butla na dwutlenek węgla oraz reduktor od migomatu? Nie bardzo chce kupowac to co już mam. Jedynie może wystąpić problem z nabijaniem butli zwykłem powtrzem - bo to teraz do wszystkiego potrzebne są legalizacje na dany gaz. Czyli legalizacja na tlen, dwutlenek węgla, azot. Czy na powietrze też potrzebna jest legalizacja ?

robert


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#4

Post napisał: rdarek » 19 mar 2016, 15:16

kubus838 pisze: Czy na powietrze też potrzebna jest legalizacja ?
robert
Każde urządzenie ciśnieniowe (zbiornik), zbiorniki kompresorów również tylko do 25l/8bar nie musisz robić cyklicznych badań w UDT przepisy UDT


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#5

Post napisał: kubus838 » 19 mar 2016, 17:26

Ale czy ktoś do butli po tlenie lub dwutlenku węgla ktoś "napompuje" mi zwykłego powietrza i ewentrualnie gdzie to zrobić.

robert


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#6

Post napisał: ARGUS » 19 mar 2016, 22:57

Napompuje wpisz w Google
>gdzie nabić butle sprężonym powietrzem w .......<
w miejścu kropek wstw swoje lub najbliższe miesto
I przeczytaj co napisze google
Co do legalizacji
wpisz w gogle>> Legalizacja butli do spreężonego powietrza<<
zadaj sobie troszkę trudu i poszukaj a nie chcesz na tacy co gdzie jak i za ile.
Lenistwo totalne :mad:


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#7

Post napisał: kubus838 » 19 mar 2016, 23:58

ARGUS pisze:Napompuje wpisz w Google
>gdzie nabić butle sprężonym powietrzem w .......<
w miejścu kropek wstw swoje lub najbliższe miesto
I przeczytaj co napisze google
Co do legalizacji
wpisz w gogle>> Legalizacja butli do spreężonego powietrza<<
zadaj sobie troszkę trudu i poszukaj a nie chcesz na tacy co gdzie jak i za ile.
Lenistwo totalne :mad:
Bez komentarza!!

robert

Awatar użytkownika

c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#8

Post napisał: c64club » 23 mar 2016, 10:24

Czy ta farba reaguje z CO2? Gaz tani i powszechny, napełniasz nie tylko w punkcie dystrubucji gazów technicznych, ale również w punktach serwisu gaśnic, więc na gościnnych występach masz większą możliwość znaleźć gaz.
Podłacz szybkozłaczkę Rectus (taką jak w pistolecie) do węża wyjściowego z reduktora i będziesz miał kilka atmosfer. Stabilnie. Mam tak zrobione, żeby móc przedłużać sobie wąż gazu do migomatu, wężami do powietrza. I wykorzystuję do produkcji wody gazowanej "Techniczanka" latem (tutaj: https://www.cnc.info.pl/topics80/satura ... t69396.htm). Zamiast migomatu podłącz pistolet, przestaw reduktor na wyższe ciśnienie i spróbuj. Nie wiem, czy się "wyrobi" przy takim poborze gazu, ale spróbować można. Tylko uwaga. Przy takim zużyciu gazu, obowiązkowo podgrzewanie reduktora. Na krótkie testowe psikanie obkręć reduktor szmatą i polej gorącą wodą. Jeśli się sprawdzi, to trzeba coś pokombinować. Np. "ogrzać cegłę w ognisku i powiesić ją na drucie poniżej reduktora" (cytat ze starego podręcznika dla spawaczy).


Oczywiście nie do farb dyspersyjnych, bo będziesz "sodówą" malował :)

Aż sprawdzę wieczorem jak to się sprawuje z farbą chlorokauczukową, bo będę malować.


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#9

Post napisał: kubus838 » 23 mar 2016, 11:08

Pomysł jest bardzo dobry - już próbowałem. Zestaw od migomatu łącznie z podrzgewaniem, ale farba zaczeła się "gotować" na powierzchni malowanej. A z odwadniacza to aż leciała woda po pięciu minutach malowania. Z drugiej butli było nieco lepiej. Wody prawie nie było odwadniacz suchy farba się ładnie ułożyła. A obie butle dostarczone przez inne firmy i spawało się na nich bardzo dobrze. Pomysł dobry tylko skąd mam wiedzieć jak gaz kupuje? I to jest niestety złe w tym rozwiązaniu - bo tak to bez zastrzeżeń.

robert


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#10

Post napisał: InzSpawalnik » 23 mar 2016, 11:20

Najlepszym sposobem na malowanie jest pompa do farby ( tzw malowanie bez powietrza ). Zaleta sa male straty w farbie oraz ( co najwazniejsze ) wydajnosc. 25 litrow farby w godzine.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”