Zakup maszyny - ploter frezujący

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#11

Post napisał: corano » 29 sty 2016, 06:51

A wiec zgodnie z zaleceniem - była kawa z ciasteczkiem..
Prawda ze lepiej zobaczyć maszyny na żywo ?
Bez tego harmideru na forum ? ;)



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#12

Post napisał: oprawcafotografii » 29 sty 2016, 08:04

xCobra2 pisze:...
Ja poszedłem na czuja i po kilku rozmowach zdecydowałem się na zakup maszyny od Pana Wieczorka. Nie są to maszyny najtańsze i nie najdroższe ale!...
Napisz jaka maszyne zamowiles i ile ma kosztowac jak juz tak reklamujesz ;)

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


xCobra2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:30
Lokalizacja: Radom

#13

Post napisał: xCobra2 » 29 sty 2016, 08:41

Pole robocze 1000 x 2500 x 250, wrzeciono Teknomotor 2,7kW, napęd na serwo snyo denki, rama i brama z profili stalowych spawane. Sterowanie to Wncam 3d. Cena to ok 1/3 mniej niż kimla. O parametrach ciekawsze rzeczy na stronie producenta.

Ja nie reklamuję - tylko kupuję a reklama będzie szła w parze z moim zadowoleniem.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#14

Post napisał: oprawcafotografii » 29 sty 2016, 11:15

A w polskich zlotych ILE?

Jesli tylko 1/3 mniej niz Kimla to drogo - ja myslalbym o Kimli
w takim wypadku.

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


xCobra2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:30
Lokalizacja: Radom

#15

Post napisał: xCobra2 » 29 sty 2016, 15:20

Co do ceny to niech ona pozostanie w sferze dogadania między klientem a sprzedawcą / producentem.
Mój wybór jest taki i mam nadzieję że będę zadowolony. Ale z chęcią posłucham dlaczego akurat Kimla była by lepsza. Też była w moich rozważaniach przed zakupem. Jeśli przytoczysz jakieś suche i twarde fakty przemawiające za Kimlą, z pewnością będzie to bardzo pomocne wielu użytkownikom tego forum, a i Ja będę mądrzejszy.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#16

Post napisał: bartuss1 » 29 sty 2016, 18:56

oprawcafotografii pisze:Jesli tylko 1/3 mniej niz Kimla to drogo - ja myslalbym o Kimli
w takim wypadku.
a to nie ty zaczynałes od drewniaka przypadkiem ?
biznes sie rozkreci to i kimla bedzie, sie tam wpierdalasz ludziom pod kołdrę
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
Michał_88
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2013, 22:35
Lokalizacja: Kraków

#17

Post napisał: Michał_88 » 29 sty 2016, 22:55

xCobra2 pisze:Witam

Jestem osobą początkującą w branży, niemniej jednak podjąłem decyzje o zakupie plotera frezującego. Po kilku prośbach o pomoc w wyborze dałem sobie spokój bo albo każdy chwali swoje albo krytykuje wszystko co nie jego. I o ile jest to w jakiś sposób konstruktywne to OK.
Ja poszedłem na czuja i po kilku rozmowach zdecydowałem się na zakup maszyny od Pana Wieczorka. Nie są to maszyny najtańsze i nie najdroższe ale! Zaprosili na rozmowę, pokazali w jaki sposób budują maszyny od projektu przez spawanie konstrukcji do pokazu ja działa maszyna. I najważniejsze, wytłumaczyli i podpowiedzieli dlaczego tak będzie lepiej niż ja sobie wymyśliłem. Ploter w czasie pokazu zrobił bardzo dobre wrażenie, płyta aluminium po obróbce na w/w wyglądała bardzo ładnie (nie dokonywałem pomiarów oczywiście). Naprawdę warto pojechać i porozmawiać. Maszyny robią przeróżne i wiedzę mają sporą.
Do mnie ploter przyjedzie w połowie lutego a jak się będzie sprawował... Zobaczymy.
Pozdrawiam wszystkich pomocnych.
Zrobię dokładnie tak samo (nie, że kupię z firmy WIECZOREK, ale że się spotkam z producentami :razz: ).
Wiadomo, że najlepiej jest porozmawiać, zobaczyć, w jaki sposób maszyny są budowane i w jak sobie radzą z obróbką danego materiału.

Wstępnie się umówiłem na spotkania w kilku firmach.
Od jednej (sporej; pisano o nich na tym forum niejednokrotnie) dostałem odpowiedź, żebym wysłał do nich materiał na próby i rysuki, zanim przyjadę :D Za tę propozycję mają u mnie dużego minusa i zastanawiam się, czy w ogóle się do nich wybierać :mrgreen:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#18

Post napisał: oprawcafotografii » 30 sty 2016, 11:42

xCobra2 pisze:...Ale z chęcią posłucham dlaczego akurat Kimla była by lepsza. Też była w moich rozważaniach przed zakupem. Jeśli przytoczysz jakieś suche i twarde fakty przemawiające za Kimlą, z pewnością będzie to bardzo pomocne wielu użytkownikom tego forum, a i Ja będę mądrzejszy.
Tajemnica, tak samo jak Twoja cena :)

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


kaczmarekk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2017, 22:25
Lokalizacja: Katowice

#19

Post napisał: kaczmarekk » 08 sty 2017, 22:32

Dobre plotery frezujące ma firma CNC Wieczorek. Polecam zajrzeć - http://www.ploteryfrezujace.com/.


Piotr Musielak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 05 sty 2006, 22:21
Lokalizacja: Gdansk

#20

Post napisał: Piotr Musielak » 09 kwie 2017, 17:31

Od 3 miesięcy mam frezarkę 0709 CNC od pana Wieczorka. W Kimli byłem i prównywalny plotter w moim mniemaniu okazał się totalną porażką. Nie mówiac o wyższej cenie.
Muchanicznie (hardwarowo) bez uwag. Sztywna, szybka, pewnie działąjąca. Doskonale działający pomiar wysokości narzędzia.
Natomiast własny autorski soft niestety zbyt mało przyjazny dla użytkownika. Przede wszystkim wielkość cyfr, liter , brak skrótów klawiaturowych, absolutnie nie nadaje się do ekranu dotykowego, na wszystko trzeba najechać myszą - co jest bardzo up...... we. Chętnie wróciłbym do Macha ale jak na razie nie znalazłem odpowiedniego "magika" który by podjął się zlecenia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”