Giętarka do plexi

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
mąci
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 14 lis 2015, 17:32
Lokalizacja: Krosna

Giętarka do plexi

#1

Post napisał: mąci » 09 gru 2015, 18:14

Witam,
Chciałbym prosić o pomoc wyboru giętarki automatycznej do plexi. Przeszukując internet natknąłem się tylko na giętarki firmy ATMS.
http://atmsolutions.pl/kategoria/80/ATMS_Gietarka_DF
Spełniają moje wymagania co do funkcjonalności, tylko nie wiem jak wygląda sprawa awaryjności tej giętarki bo to China.
Nie znalazłem żadnej innej o podobnych funkcjach, która była by dystrybuowana w Polsce. Może ktoś potrafi doradzić jaką i gdzie kupić giętarkę do plexi.

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#2

Post napisał: corano » 09 gru 2015, 18:50

Kurcze.. giętarka to prosta sprawa, polecam wykonanie we własnym zakresie ..
A z cała pewnością będzie lepsza i duuuuzo tańsza jak ta kupna z Chin


Autor tematu
mąci
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 14 lis 2015, 17:32
Lokalizacja: Krosna

#3

Post napisał: mąci » 10 gru 2015, 09:43

Ja wiem czy takie proste? Trzeba wykonać hydraulikę, sterownik. Zwykły stół można wykonać samemu ale automat już trudniej.


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: upadły_mnich » 10 gru 2015, 22:08

można zrozumieć racje obu kolegów.
Racje ma Corano, że można dużo taniej zrobić samemu. Pewnie kolego Mąci nie chce ci się w to bawić (w budowę) i tez to rozumiem.
Automatyka w takiej giętarce funkcjonalnie jest bardzo prymitywna. Ze strony producenta i opisu: czas ustawiany do 999s. A po co? Zapytaj się ich czy poda Ci tabelę ustawień np. guzik 1 - plexi 2mm, guzik 2 - poliwęglan 6mm. itp.
I tak będziesz musiał sam eksperymentować tj. wg producenta "poznawać obsługę maszyny".
Jeśli Ci się nie spieszy to grudzień-styczeń robię giętarkę do gięcia 1000mm dla siebie a może na sprzedaż jak się ktoś trafi. Nie będzie miała bajerów w stylu stopek antywibracyjnych, koguta ostrzegawczego o włączeniu zasilania, podgrzewanego siedziska operatora czy podstawki pod kubek z kawą, Wi-Fi, itp.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


komar15
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 24 wrz 2013, 19:55
Lokalizacja: Puławy

#5

Post napisał: komar15 » 30 maja 2016, 10:39

Korzystając z wątku chciałbym zapytać - czy wiecie może jak zniwelować efekt banana na większych długościach gięcia ?
Czy jest jakaś firma w Polsce, która ma automatyczne giętarki, gdzie nie ma różnicy, czy gniemy na długości 20cm czy 240cm ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”