Szlifierka NUA 25 a może inna

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
michal
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 29 sie 2005, 08:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Szlifierka NUA 25 a może inna

#1

Post napisał: michal » 08 gru 2015, 23:36

Witam wszystkich,
noszę się z zamiarem zakupu szlifierki do płaszczyzn lecz największym ograniczeniem (poza finansowym) jest szerokość drzwi do pomieszczenia, w którym mam warsztat, bo jest to zaledwie 87cm.
Mam pytanie, czy jest szansa, że szlifierka NUA 25 po demontażu stołu zmieści się w otworze drzwi? Z opisów wynika, że powierzchnia robocza stołu to 915mm, a na jednym z filmów podstawa sań jest chyba jeszcze szersza.
Jeśli nie, to jakiej szlifierki radzilibyście mi szukać? Obecnie chciałbym szlifować elementy o maksymalnych wymiarach 60 x 30 mm.
Rozważam dwa modele:
1. SWU 200 - niestety nie ma ona możliwości ustawienia głowicy do szlifowania wałków (chociaż w tym momencie nie potrzebuję tej funkcji) i nie można w pionie obrócić głowicy.
2. Saacke UW I A - ta wydaje mi się najlepsza, jednak znalazłem jedną na sprzedaż tylko w zachodnich Niemczech.
Obie są manualne, ale na początek będę miał niewiele szlifowania, za to jeden nóż musi mieć ostrze o ściśle określonym promieniu i kącie, który określę po dokonaniu prób.
A może macie dla mnie inne propozycje szlifierek, które zmieszczą się przez drzwi?



Tagi:

Wróć do „WARSZTAT”