Nowa Narzędziownia PLANY POMYSŁY.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
sab3r
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2012, 08:26
Lokalizacja: wawa

Nowa Narzędziownia PLANY POMYSŁY.

#1

Post napisał: sab3r » 29 paź 2015, 08:31

Witam serdecznie,

Pracuję w narzędziowni jako programista CNC od pewnego czasu moi przełożeni noszą się z zamiarem budowania narzędziowni od nowa. W związku z tym, iż aktualna narzedziownia mimo kilku dobrych maszyn numerycznych odstaje standardem od konkurencji dostaliśmy wytyczne by zbierać wstępne informacje i plany jak powinna wyglądać narzedziownia XXI wieku. Moja prośba do Was, jeśli macie jakieś plany, schematy narzędziowni jak również rozlokowania maszyn, sprzętu, będę wdzięczny :) Wiadomo mamy swoją wizję, ale ze względu, iż są to wstępne rozmowy i planowania to wszelkie informacje będą przydatne. Z góry dziękuję za podpowiedzi i informacje.

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#2

Post napisał: pioterek » 30 paź 2015, 07:09

No ale co tu napisać?, tak żeby nie okazało się, że "już to mamy"? Wypadało by zrobić jakieś pole do dyskusji narysować plan stanu obecnego, oczekiwania i możliwości rozbudowy oraz finansowe. Opisać co tak u konkurencji się podoba, a u was nie ma. A może zwyczajnie idzie koniec roku, to trzeba pewien nadmiar pieniędzy zmaterializować aby nie poszło na podatki?

Awatar użytkownika

zista
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:56
Lokalizacja: A12

#3

Post napisał: zista » 30 paź 2015, 09:19

pioterek pisze:No ale co tu napisać?, tak żeby nie okazało się, że "już to mamy"?
Bo kolega sab3r reprezentuje wszechobecną w Polsce tzw Warszawską Szkołę Kreatywności, która zakłada : powiedzcie frajery co wiecie i jak to jest na świecie ,
a MY to zastosujemy, ale najpierw to wszystko skrytykujeme i ośmieszyme żeby przypadkiem nie zapłacić frajerom za POMYSŁY i PLANY oraz Prawa Autorskie zastosowanych rozwiązań...niech się cieszo że mogly NAM pomóc! Ostatecznie możeme wysłać długopis firmowy za chęci pomocy i poszedł von!
A jak, a co! :cool:

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#4

Post napisał: Alvar4 » 30 paź 2015, 09:35

Jak chcecie być ultra nowocześni to wywalcie większość pracowników na bruk a w ich miejsce postawcie kilka robotów przemysłowych na przykład Kuka :mrgreen:
Obrazek


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#5

Post napisał: jasiu... » 30 paź 2015, 09:54

Alvar4 pisze:Ja w ich miejsce postawcie kilka robotów przemysłowych na przykład Kuka :mrgreen:
W narzędziowni?

Narzędziownia, to specyficzny dział, tam muszą pracować fachowcy i ne da się niektórych prac przerzucić na maszyny. Mnie się wydaje, że nie ma uniwersalnego schematu, jak to działa. Wydaje mi się, że najważniejsze będzie skupienie się na odpowiednim oświetleniu, izolacji akustycznej, jak i cieplnej, żeby taniej ogrzać. Poza tym wyodrębnienie stanowisk, gdzie powstają zanieczyszczenia, nie tylko np. drążarek, ale i np. szlifierek. Zapewnienie odpowiedniego komfortu (czyste powietrze, mimo pracy biaxów, ciepło) na stanowiskach wykańczania i montażu. Tu raczej trzeba zainteresować się ogólnymi trendami, jakie panują obecnie w budowaniu obiektów przemysłowych. Podłogi, stropy, doświetlanie, ocieplenie, śluzy przy wjazdach, pomieszczenia socjalne itd.


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#6

Post napisał: Majster70 » 30 paź 2015, 10:39

Przy bardziej dokładnej produkcji można pomyśleć ostałej temperaturze na hali - 20°C czyli klimatyzacja lub chociaż rekuperacja.


Autor tematu
sab3r
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2012, 08:26
Lokalizacja: wawa

#7

Post napisał: sab3r » 30 paź 2015, 11:01

Witam,

Nie rozumiem dlaczego od razu ten hejt jak, np. Pan Zista... To nie jest tak, że kolega sab3r kogoś reprezentuje albo chce z kogoś się naśmiewać, po prostu narzędziownia w której pracuje jest małą narzędziownią (2 frezarki DMU, Tokarka CTX, Drążarka Exeron, Szlifierka Tacchella, Pomiarowka Mitutoyo + kilka maszyn konwencjonalnych) a projekt na nową ma zakładać dużo więcej... Jakie prawa autorskie? jakie plany? z takim podejściem to Pan chyba nie powinien na forum się udzielać, jeśli każde pytanie to próba wyciuągniecia patentów... Ja proszę o podpowiedzi ewentualne informacje które będą nam w stanie pomóc przy wyborach i planach a nie gotowy projekt z własnymi rozwiązaniami...

Kod: Zaznacz cały

Ostatecznie możeme wysłać długopis firmowy za chęci pomocy i poszedł von!
Litości...

Kod: Zaznacz cały

Narzędziownia, to specyficzny dział, tam muszą pracować fachowcy i ne da się niektórych prac przerzucić na maszyny. Mnie się wydaje, że nie ma uniwersalnego schematu, jak to działa. Wydaje mi się, że najważniejsze będzie skupienie się na odpowiednim oświetleniu, izolacji akustycznej, jak i cieplnej, żeby taniej ogrzać. Poza tym wyodrębnienie stanowisk, gdzie powstają zanieczyszczenia, nie tylko np. drążarek, ale i np. szlifierek. Zapewnienie odpowiedniego komfortu (czyste powietrze, mimo pracy biaxów, ciepło) na stanowiskach wykańczania i montażu. Tu raczej trzeba zainteresować się ogólnymi trendami, jakie panują obecnie w budowaniu obiektów przemysłowych. Podłogi, stropy, doświetlanie, ocieplenie, śluzy przy wjazdach, pomieszczenia socjalne itd.
dziękuję za te informacje! Oczywiście jeśli chodzi o budynek zgadzam się, że powinien być przemyślany od a do z, jak np jego wysokość bardzo ważna bo zakładamy, że suwnica to podstawa przy budowie form wtryskowych. Dodatkowo myślimy nad odzieleniem działu kontroli + klimatyzacji w tym pomieszczeniu ze względu na powtarzalność pomiarów.

Kod: Zaznacz cały

może zwyczajnie idzie koniec roku, to trzeba pewien nadmiar pieniędzy zmaterializować aby nie poszło na podatki?
Nie myślimy o rozbudowie i nie chcemy wracać do tego co jest, napisałem ten temat z myślą, że fachowcy którzy można powiedzieć budowali od podstaw narzędziownię rzucą kilkoma cennymi poradami, nie na zasadzie, że dostanę wszystko od ręki gotowe nic tylko lecieć do szefa i się chwalić... Żadne tam podatki i ich unikanie jeszcze raz powtarzam firma chce postawić nową narzędziownię a starą zburzyć ewentualnie wykorzystać sprzęt który będzie ok, przyjąć ludzi i od podstaw tworzyć coś co za kilka lat osiągnie dobry poziom.

Pozdrawiam


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#8

Post napisał: jasiu... » 30 paź 2015, 12:58

Dorzucę, pomyślcie, o ślusarzach. Bo forma wtryskowa, to jest tylko "dziura na tworzywo", która najczęściej jest wykańczana ręcznie. Pewne elementy muszą być ręcznie dopieszczone, dopiłowane, dograwerowane i wypolerowane, bo na tworzywie wszystko będzie widać. Tam powinno być spokojne, bardzo dobre oświetlenie, a z drugiej strony szlifierki pneumatyczne piszczą, czasem trzeba jakimś młotkiem uderzyć. Ściany muszą ten hałas tłumić, może parawany? Dla mnie montaż powinien odbywać się w innym miejscu, niż obróbka (pracująca głowica, czy pyląca szlifierka (wyciąg). Dlatego moja propozycja - szukaj podpowiedzi raczej na forach zajmujących się BHP.


Autor tematu
sab3r
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2012, 08:26
Lokalizacja: wawa

#9

Post napisał: sab3r » 30 paź 2015, 13:28

Dziękie wielkie jeszcze raz. Oczywiście mamy grupę ślusarzy odpowiedzialnych za te kluczowe elementy. Myślę, że jeśli chodzi o sprzęt do tzw ręcznych robótek to nie będzie z tym problemu . Faktycznie jeśli chodzi o pyły to trzeba oddzielić szlifierki od reszty bo dokładnie taki problem mamy teraz wszędzie pyły ze starych szlifierek konwencjonalnych, wyciągi t kolejny punkt o którym nie możemy zapomnieć dzięki wielkie za tą sugestię. Jeśli chodzi o plan budowy i podłaczenia pneumatyczne, wodne jak i ogólnie BHP to my jako narzedziowcy dbamy o to ale mamy również od tego człowieka i to on będzie musiał się wykazać. Muszę zastanowić się nad rozplanowaniem sekcji zeby te mogły łatwo współpracować ale również nie wadzić sobie poprzez hałas stąd dzięki jeszcze raz na podpowiedzi.

Pozdrawiam


wacpancnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2015, 14:08
Lokalizacja: Rzeszów

#10

Post napisał: wacpancnc » 30 paź 2015, 20:13

Troche to tak wyglada jak przedstawil bodajrze zista, jak tworzycie cos nowego, macie wielki plan, chcecie wyjsc ponad konkurencje to napewno nie rozlokowaniem maszyn/stanowisk slusarskich/szlifierskich. Raczej sa to poboczne oczywiste spraw/y :o zeby bylo schludnie i praktycznie, takie moje zdanie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”