Wiertarka udarowa Hitachi DV20VB2

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
krzysiekkowalsk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 17 lip 2015, 17:26
Lokalizacja: wrocław

Wiertarka udarowa Hitachi DV20VB2

#1

Post napisał: krzysiekkowalsk » 27 wrz 2015, 15:07

Cześć
Chciałbym się zapytać fachowców co sądzicie o tej wiertarce : Hitachi DV20VB2http://www.hitachi-elektronarzedzia.pl/ ... 91-dv20vb2 ,bo chciałbym ją kupić.Koszt około 600złZa pomoc z góry serdecznie dziękuję.



Tagi:


freerad
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 222
Rejestracja: 21 lip 2009, 07:55
Lokalizacja: maków podhalański

#2

Post napisał: freerad » 27 wrz 2015, 19:57

Napisz do czego chcesz ją używać. Ona jest dobra ale może niekoniecznie dla Ciebie


Autor tematu
krzysiekkowalsk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 17 lip 2015, 17:26
Lokalizacja: wrocław

#3

Post napisał: krzysiekkowalsk » 28 wrz 2015, 14:15

Dzięki za szybką odpowiedź.Potrzebuje jej do pracy.Pracuję jako konserwator w przedszkolu.


freerad
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 222
Rejestracja: 21 lip 2009, 07:55
Lokalizacja: maków podhalański

#4

Post napisał: freerad » 29 wrz 2015, 12:10

Jak dla konserwatora to wolałbym troszkę dołożyć i kupić Makite HR 2470T. Ma wymienną głowice na SDS i wiertła walcowe i jest to sprawdzony sprzęt. Ta Hitachi ma udar mechaniczny w Makicie jest pneumatyk


Autor tematu
krzysiekkowalsk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 17 lip 2015, 17:26
Lokalizacja: wrocław

#5

Post napisał: krzysiekkowalsk » 29 wrz 2015, 15:09

W makitach dołuje mnie to że z reguły nie mają one możliwości zmiany kierunku obrotów(ten model też nie ma),a dla mnie to jest ważne bo dorabiam różnymi fuchami elektrycznymi związanymi z montażem(demontażem) i funkcja wkrętarki się bardzo przydaje. Poza tym w przedszkolu naprawiam rożne zabawki gdzie trzeba czasami wiercić długie proste otwory na statywie wiertarskim a do niego raczej wskazana by była nie za ciężka kompaktowa wiertarka,bo tam jest taki aluminiowy uchwyt na wiertarkę w tym statywie.Stąd właśnie raczej potrzebowałbym takiego bardziej kompaktowego o stosunkowo niedużej masie półprofesjonalnego w miarę mocnego ale sprawdzonego narzędzia.Póki co nie wykonuje jakiś chamskich prac budowlanych i wydaje mi się że młot pneumatyczny mi nie jest na razie potrzebny ,a ten udar chyba raczej mi wystarczy.Dlatego w związku z tymi opisanymi faktami zdecydowałbym się raczej na tą hitachi,też między innymi ze względu na stosunkowo małą masę 2,2kg(mam nadzieje że nie nakładli tam jakiegoś plastyku i chińczycy tam też nie wkładali swoich paluszków.)Ale ja już sam nie wiem...


freerad
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 222
Rejestracja: 21 lip 2009, 07:55
Lokalizacja: maków podhalański

#6

Post napisał: freerad » 29 wrz 2015, 15:50

Konkretnych informacji coraz więcej. Ta makita ma zmianę kierunku obrotów wiem bo ją mam. Skoro jednak będziesz ożywał jej w statywie to młotek raczej odpada. Podobnie kiepsko się sprawdzi jako wkrętarka bo jest dość długi. Szukałbym jednak czegoś co ma obracany szczotkotrzymacz do zmiany kierunku obrotów.


Autor tematu
krzysiekkowalsk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 17 lip 2015, 17:26
Lokalizacja: wrocław

#7

Post napisał: krzysiekkowalsk » 07 paź 2015, 11:13

cześć
Chciałbym się Ciebie jeszcze zapytać co sądzisz o tej wiertarce http://allegro.pl/okruch-hitachi-wierta ... 33518.html
Mam możliwość kupić ją za 400zł ,taka bardziej warsztatowa,kompaktowa ,lekka, idealna do statywu,bez zbędnych bajerów.Jak byś nie miał do niej żadnych zastrzeżeń to ja bym ją wziął.A jak będę potrzebował udaru to oddzielnie kupię młotek.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”