Regały na magazyn , a może coś innego ?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Hrumque
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 291
Rejestracja: 25 mar 2013, 19:15
Lokalizacja: Opole

#21

Post napisał: Hrumque » 19 lis 2015, 12:26

Może to zabrzmi jak spam, ale co mi tam ;) Potraktujcie jako recenzję starego zakupu.

Dawno temu kupiłem regały od firmy "regaly.biz" - wystawiali się na allegro, regały nie miały wtedy żadnej nazwy... wziąłem ich 22szt w rozmiarach wysokości 180 i 220, szregokości 90 i 110 (na 45). Blaty - płyta mdf ale naprawdę solidna, i mają poprzeczkę przez środek płyty.
Było to dobre 5 lat temu. Od tego czasu magazyn przeżył zalanie-powódź, codzienne wrzucanie na półki różnych gratów itd.
PONOĆ to jest/był 100% polski produkt, u nas robiony, co też fajnie (zamiast wspierać importerów chińskiego szajsu)

1. Stalowa konstrukcja nigdzie mi nie zardzewiała, nawet w miejcach gdzie regularnie zimą stoi w wodzie (w garażu, gdzie z auta topi się śnieg syf itd i spływa mocząc nogi regałów)

2. nogi są w jednej całości a nie skręcane czy łączone jak w castoramowych regalikach, w dodatku są z grubej blachy (prawie że kątownika, dobry 1mm grubości), a nie jakiejś zwijanej folii którą można palcami gnieść...

3. płyty mdf są fest solidne - nawet te które były zalane podczas powodzi - lekko tylko się spęczniały ale płyta nic się nie podeformowałą, a po wyschnięciu - używam ich nadal, profilaktycznei do mniejszych obciążeń, ale nic nie widać by była to płyta która zamokła.

4. oczywiście co innego każdy składuje, i co innego wrzucać na takie półki kartoniki z papierosami a co innego ciężkie imadła, ale nawet tam, gdzie na jedną półkę ładuję elementy po 30-40kg sztuka - nic złego się nie dzieje.

Najgorsze jest to, że nie wiem jakie (które) te regały od nich kupiłem ;) a chciałbym dokupić kilka zgodnych (by otwory do skręcenia pasowały itd) Obecnie ich stronka pokazuje ma tyle różnych wynalazków, że przekopać się przez to ciężko, niektóre teraz mają już łączone nogi (do kitu) itd...


Pomogłem? Kliknij poniżej "pomógł"

Tagi:


Solin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Poznań

#22

Post napisał: Solin » 30 lis 2016, 10:52

Ja mam regały w magazynie od transmag i sobie chwalę, jestem zadowolony. Wytrzymują spore obciążenie, są dobrze wykonane.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#23

Post napisał: RomanJ4 » 30 lis 2016, 12:37

A ja część regałów zrobiłem sobie na wymiar podobnie jak podstawy do maszyn z tanich stalowych profili zamkniętych, nogi z kwadratowych 40x40 i 30x30, poprzeczki z prostokątnych 20x30 lub mniejszych, (zależy od konkretnego zastosowania), a półki z 12-18mm płyt wiórowych, mogą wytrzymać duże obciążenia.. Spawane/skręcane śrubami. Z takich profili oraz kątowników i płaskowników zrobiłem także nowy, masywny(blat z desek gr. 40mm obijany ocynkowaną 0,5mm blachą), stół do nowego warsztatu.. Półki płyta wiórowa, i szuflady z plastikowych pojemników (kast spożywczych)
https://www.cnc.info.pl/topics80/budowa ... 456,30.htm
(stół na zdjęciu jeszcze w trakcie budowy)
pozdrawiam,
Roman


razmustonik
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 17 mar 2016, 22:46
Lokalizacja: Polska

#24

Post napisał: razmustonik » 05 gru 2016, 10:19

My w firmie też sami robiliśmy regały.Praktycznie każdy sprzedawca stali powinien wyciąć na wymiar czy to profil zamknięty czy kątownik. Pomysł by zrobić padł,gdy w Import Stal-u odbieraliśmy zamówienie. Tak z "głupa" kolega zapytał u kogo zamówić. Kazali podać wymiary i jaka grubość.Zakupione pocięte elementy na wymiar pospawali i regał (pod nasz gust) stoi i służy.
.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”