Jaka frezarka? Gruba Zośka czy coś innego?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#11

Post napisał: Mariuszczs » 26 lip 2015, 06:43

Może mała frezarka pozioma ze skrętnym stołem. Uchwyt wiertarski we wrzeciono poziome , natomiast posuw korbką poprzecznego . Powinno się pracować wręcz przyjemnie.

Ta np ma poniżej tony i jest w miarę tania

http://www.zmit.pl/frezarka.html

Gdyby kupić doposażoną ( np w głowice pionową ) to można na niej od razu wszelkie uchwyty mocujące dorabiać .



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11572
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#12

Post napisał: RomanJ4 » 26 lip 2015, 11:24

Nie ma też belki, nie tylko głowicy...
Obrazek
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

Darnok1911
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 83
Rejestracja: 27 kwie 2013, 13:02
Lokalizacja: Łódź

#13

Post napisał: Darnok1911 » 27 lip 2015, 23:01

Tamta z ogłoszenia dawno nieaktualna, bo dzwoniłem gdzieś koło lutego :mrgreen: i już jej nie było. Jak na Twoje potrzeby fp 800 powinna styknąć, ale mało jest takich z belką i całym osprzętem do niej.


waldistal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:14
Lokalizacja: Rekowo Górne

#14

Post napisał: waldistal » 28 lip 2015, 00:46

Taka FP 800 jest relatywnie tania, lekka i dość zgrabna lecz mają one częsty problem z niekompletnością i to nie tylko osprzętu podstawowego. Przeglądając trochę jejobecność w necie zaówarzyłem że dość sporo ludzi poszukuje do nich podstawowego osprzętu, może to ktoś z nich sprzedaje to czego nie idzie skompletować.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#15

Post napisał: Mariuszczs » 28 lip 2015, 13:41

Ja kiedyś miałem sporo gratów min głowice i zostawiłem sobie dwie frezarki jedną pionową głowice belki oczywiście dwie oraz mam głowice od innej maszyny pionową z pinolą wysuwaną. Co jakiś czas się trafia osprzęt w ogłoszeniach . Podzielnicę przystosowałem z fus22.

Trzeba jeszcze spojrzeć czy ma skręt stołu 45 stopni bo to by pokrywało wiercenie koledze w tych rurach . Ew może lepiej mocować w imadle obrotowym ? I wtedy już frezarka nie koniecznie z obrotowym stołem. Zauważyłem i to wykorzystuje że w nierdzewce dużo łatwiej wierci się właśnie używając frezarki i kręcąc korbą niż na wiertarce kadłubowej . Samo kręcenie korbą jest utrudnieniem ale za to dużym ułatwieniem pozycjonowanie detalu pozostałymi dwoma korbkami.


waldistal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:14
Lokalizacja: Rekowo Górne

#16

Post napisał: waldistal » 28 lip 2015, 18:16

No i właśnie o to chodzi na frezarce takie rzeczy wygodnie się pozycjonuje, sztywność narzędzia gwarantuje precyzje wykonanych otworów a wiercenie frezem daje możliwość pracy pod kątem a że nierdzewka jest materiałem bardzo wymagającym to powoduje że wszelkie półśrodki są męczące i itak nie przynoszą zadowalających efektów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”