Stół warsztatowy - jak blacha na blat?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#11

Post napisał: adam Fx » 22 paź 2007, 23:49

jeśli ma byc blacha- ja mam zwykłą czarną 5mm i mozna spokojnie pracować


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:


Autor tematu
GrzegorzK
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2005, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: GrzegorzK » 23 paź 2007, 08:26

Myślałem o blasze również ze względów spawalniczych - do stołu podłączam "-", "coś" leży na stole i to spawam migusiem :)


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#13

Post napisał: galon » 23 paź 2007, 08:46

poprę kolegę adama zwłaszcza że miguś ci się marzy 5mm będzie OK przy 1,2 a jeszcze ocynk wystarczy kiepski kontakt mat z( - ) o otworki masz jak malowane w kształtach abstrakcyjnych a poza tym 5mm zawsze możesz przeszlifować w celu usunjęcia kukeczek i innych zadr pozdrawiam

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#14

Post napisał: BYDGOST » 23 paź 2007, 19:08

Ja mam blachę stalową 6 mm i jestem zadowolony. Tam gdzie trzeba są otwory i przykręcam imadło albo nożyce czy cokolwiek innego. Stół jest na tyle ciężki, że nie drga przy byle szarpnięciu. Gdy potrzeba postukać, popukać to nie ma problemu. Unikam na nim spawania. Zastygłe krople można zeszlifować, ale nie chcę stołu co wygląda jak ogryzek. Zawsze będą jakieś nierówności. Mimo, że stalowy to i tak nie ma czasu korodować. Ciągle na stole jest coś myte albo smarowane to i blat się konserwuje i wygląda coraz lepiej tzn. prawie się świeci. Kiedyś widziałem stół z żeliwnym równym blatem o grubości ok. 20 mm. Zawsze mi sie taki marzył. nie ma to jak kawałek równej powierzchni, która się nie wygina. Podsumowując: im grubsza blacha tym lepiej, pytanie tylko jak taką zorganizować żeby było tanio. Ostatecznie może być blacha 3 mm położona na grubych sztywnych deskach.


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#15

Post napisał: numerek » 23 paź 2007, 19:43

ja wiem że forum służy wymianie informacji ale............
pytanie jaką blachę połozyć na stole to .....oczywiście jest związane z maszynami cnc !

za chwilę będzie pytanie :
jakich gwoździ użyć do przybicia tej blachy ?

no panowie -trochę samodzielnego myślenia !
nie masz kasy na blachę 5 mm to kup 1 mm -uważasz że za cienka -trudno połóż obrus lniany

litości nie zaniżajcie wysokiego poziomu tego forum !

co jeszcze nam się tu trafi ?
jak sadzić pietruszkę ?
jak pomalować płot ?


nosz k.......


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#16

Post napisał: ARGUS » 23 paź 2007, 20:13

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

To jest w nagłówku działu WARSZTAT

Kolego "numerek" nie rozumiem czemu się irytujesz
Czy wiesz wszystko o wszystkim czy Cie wkurza że inni pytaja a Ty się wstydzisz

A może uważasz że stół warsztatowy i jego konstrukcja to taki durny temat że nie powinien NIKT ABSOLUTNIE NIKT O TAKIE PIERDOŁY PYTAĆ

Żyj sobie SPOKOJNIE i daj żyć innym o "WIELKI WSZYSTKOWIEDZĄCY "

Pozdrawiam


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#17

Post napisał: numerek » 23 paź 2007, 20:40

nie irytuję się -jestem zażenowany ot co
i jakbyś nie wiedział nie jestem wszystkowiedzący !
często się pytam i uczę czegoś nowego ale zamiast ciekawych wieści na temat budowy co czytamy ?
jaką blachę połozyć na stół

nie uważam również że konstrukcja stołu jest durna -przeciwnie jest ważna nawet bardzo ale temat jaka blacha owszem jest durny !

popadamy tu w skrajności - z jednej strony ktoś pyta jak zbudować maszynkę z drewna to mu proponują liniały i śruby kulowe

z dugiej strony jest temat jak najbardziej błachy i nie warty rozważania akademickiego -jaka blacha

czy naprawdę wierzysz że ten temat jest ważny i bedzie służył wielu ludziom ?
naprawdę wierzysz w to że ktoś inny będzie miał taki dylemat ?
rozumiem pytanie jakie deski dać na stół 2czy 3 cm grubości ale .....jaka blacha ?

rzeczy oczywiste znajdują się w googlach
rzeczy bardziej skomplikowane znajdują się na forach
a teraz mi powiedz do której kategorii należy ten temat ?

jak byś przejrzał moje posty to zauważysz że wypowiadam się tylko na tematy o których mam pojęcie i tylko jeśli temat jako taki niesie ze sobą jakąś wartość
nie zawsze mam rację -to by było straszne ! jesli jej nie mam nie odzywam się tylko czytam i sie uczę
ale do k****y nędzy jaka wartość ma temat
JAKĄ BLACHĘ POŁOŻYĆ NA STÓŁ ?

i na koniec - tak uważam że temat jest jak napisałem durny i nie wart rozważania
wyraziłem swoją opinię na ten temat i tyle - a może wyrażanie opini na takie tematy jest rownoznaczne z tym że jak to napisałeś jestem wszystkowiedzący, i jest niepożądane ?
a może po prostu zwyczajnie nako uzytkownik tego forum mam prawo do wyrażania co mi się podoba a co nie
a to mi się nie podoba i jestem jak pisałem zażenowany tym że wielu fachowców dało się wciągnąć w tak durny temat


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#18

Post napisał: ARGUS » 23 paź 2007, 21:07

numerek pisze:nie irytuję się -jestem zażenowany ot co
więc ja nie rozumiem
numerek pisze:nie uważam również że konstrukcja stołu jest durna -przeciwnie jest ważna nawet bardzo ale temat jaka blacha owszem jest durny
dlaczego temat blachy na stole jest dla Ciebie taki oczywisty
Stalowa ? nierdzewna ? aluminiowa ? 3 / 5 / 8 / 12 mm
to NIE TAKIE PROSTE
numerek pisze:popadamy tu w skrajności - z jednej strony ktoś pyta jak zbudować maszynkę z drewna to mu proponują liniały i śruby kulowe
tu masz rację i to może zirytować
numerek pisze:czy naprawdę wierzysz że ten temat jest ważny i bedzie służył wielu ludziom ?
Tak wierzę że ta informacja może jeszcze komuś pomóc
numerek pisze:naprawdę wierzysz w to że ktoś inny będzie miał taki dylemat ?
nie będzie miał bo sobie o nim przeczyta i wybierze co mu przypasuje :-)
numerek pisze:a teraz mi powiedz do której kategorii należy ten temat ?
Do kategorii warsztat na tym forum pośród fachowców od obróbki skrawaniem,
slusarzy, przepalaczy , operatorów są również pasjonaci którzy robią to co robią TYLKO DLA PRZYJEMNOŚCI i to dla nich jest informacja "jaka blacha "
numerek pisze:jak byś przejrzał moje posty to zauważysz że wypowiadam się tylko na tematy o których mam pojęcie i tylko jeśli temat jako taki niesie ze sobą jakąś wartość
Przejżałem Twoje posty i nie uważam że wszystki niosą za sobą jakieś wartości ale przeczytałem z zaciekawieniem
numerek pisze:a może po prostu zwyczajnie nako uzytkownik tego forum mam prawo do wyrażania co mi się podoba a co nie
Masz do tego pełne prawo
tak jak inny użytkownik ma prawo do zadawania pytań które Ty określasz jako żenujące
a to mi się nie podoba i jestem jak pisałem zażenowany tym że wielu fachowców dało się wciągnąć w tak durny temat
To jest to Wydaje mi się że uważasz że "wielu fachowców " nie powinno sobie du** zawracać "lamerem " co to nie wie JAKĄ BLECHĘ MA WYBRAĆ
niech się sam nauczy albo niech "fachowcom du** nie zawraca"

Pilnujesz swojej wiedzy i niechętnie się nią dzielisz ?
Twoje prawo
Krytyka i wayrażanie opinii też Twoje prawo
Ja również z tego prawa korzystając odpisałem na Twój post

Nie zgadzam się że jak fachowiec na pierdoły odpowiada to jest żenujące
żenujące jest jak nie chce nic powiedzieć, jak nie chce pomoć komuś co ma mniejszą wiedzę OT CO ; :lol:

Pozdrawiam wszystkich fachowców i niefachowców
zawodowców i amatorów oraz tych co chieliby coś wiedzieć ale boją się zapytać

PYTAJCIE zawsze wam ktoś poradzi i odpowie

:smile:


fanti
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 08 lip 2007, 10:07
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

#19

Post napisał: fanti » 23 paź 2007, 21:53

Dzięki ARGUS w imieniu wszystkich niefachowców.


Autor tematu
GrzegorzK
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2005, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

#20

Post napisał: GrzegorzK » 24 paź 2007, 08:37

Dziękuję za budujące (w większości postów) rady - nakierowały mnie na właściwe myślenie.

Dziękuję również za wstawiennictwo w dyskusji dot."niższości tematów", ale uważam że bezcelowym jest podejmowanie j/w polemiki z człowiekiem, który lubi dyrygować i rozstawiać po kątach.

Panie NUMEREK,
przejrzałem dokładnie Pańskie posty, żeby spróbować wyrobić sobie jakieś podstawowe zdanie o Panu.
W szkole miał Pan za pewne problem następujący: "niepytany się odzywa i przeszkadza".
Czy wszyscy na tym forum muszą mieć styczność na co dzień z szeroko rozumianą mechaniką?
Czy temat został umieszczony w nieodpowiednim miejscu?
Czy musi Pan odpisywać, jeżeli nie ma Pan tak na prawdę niczego konstruktywnego do powiedzenia?
Dziwi mnie Pańska postawa (ale to już tylko li wyłącznie Pański problem - NIE NASZ), zwłaszcza że umie Pan odpowiedzieć rzeczowo - w temacie dotyczącym spawarki zajął Pan konkretne i pomocne stanowisko i za to dziękuję.
Nic to, z takim jak Pan też trzeba żyć.
Pozdrawiam serdecznie i zamykam jakże trywialny dla niektórych temat blachy na stół warsztatowy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”