Metoda produkcji suwmiarek

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#11

Post napisał: InzSpawalnik » 09 kwie 2015, 02:34

W zaleznosci od rodzaju produktu rozne sa wymagania w wytycznych unijnych.
Z mojej wiedzy producent nie moze ot tak sobie zaczac przyklejac znaczku CE do swoich wyrobow. Jesli jest inaczej to poprosze o odnosnik gdzie jest napisane ze jest tak jak mowisz.
Z tego co wiem firma produkujaca dany produkt musi miec Zatwierdzony przez jednostke certyfikujaca system kontroli produkcji ( w momencie certyfikacji otrzymuje numer identyfikacyjny ). Dopiero taka firma ktora posiada aktualny certyfikat ma wystawiac swiadectwo zgodnisci z normami wg ktorych deklaruje okreslone cechy produktu.
Oczywiscie to w mojej interpretacji ale moge sie mylic ;)



Tagi:


avatar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 208
Rejestracja: 23 cze 2004, 09:44
Lokalizacja: Gdansk

#12

Post napisał: avatar » 09 kwie 2015, 06:22

ezbig pisze:
avatar pisze:CE nie jest wymagane na wszystkie produkty i co ważne CE nie jest wymagane w obrocie między przedsiębiorstwami
CE miało z założenia uprościć stos certyfikatów i tylko to jest w większości wypadków wymagane aby wprowadzić produkt do obrotu handlowego. Bez deklaracji zgodności nie handlujesz. Nie ma najmniejszego znaczenia czy sprzedajesz przedsiębiorcy czy klientowi indywidualnemu. Kolega myli wykonanie pojedyńczego produktu pod konkretne zamówienie. Tak samo możesz sprowadzić coś bez CE dla siebie, ale jak chcesz to sprzedawać na terenie unii to musisz sam wystawić deklarację CE.
Kolega niestety nie ma racji i radze dla własnej ciekawości zapoznać się z przepisami prawa a nie z opiniami
Bardzo popularne są półfabrykaty - nie muszą posiadać znaku CE a za półfabrykat można (i często) uznaje się każdy towar jaki jest w obrocie między dwoma przedsiębiorstwami (czyli nie dotyczy konsumenta jako odbiorce docelowego) taki elementem może być wszystko od przełącznika świateł do samochodu produkowanego w innej fabryce dla opla , elementy elektroniczne, wyposażenie statków , żywność, młotki itd
To wszystko ma związek z prawami jakie otrzymuje kupujący inne są dla firm a inne dla konsumenta (zobacz że w obecnie w PL jest dość dużo firm które nie sprzedają osobom prywatnym tylko i wyłącznie firmom )

Z mojego doświadczenia z przepisami - znak CE wystawia producent na własną odpowiedzialność i może to zrobić bez żadnych badań ( przypominam że szumna nazwa NORMY jakie ma spełniać dany produkt jeżeli nie są przywołane w dzienniku ustaw i nie są udostępnione są tylko dobrowolne )
"Everything should be made as simple as possible, but not one bit simpler."
Albert Einstein


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#13

Post napisał: ezbig » 09 kwie 2015, 09:45

avatar pisze:Kolega niestety nie ma racji i radze dla własnej ciekawości zapoznać się z przepisami prawa a nie z opiniami
Bardzo popularne są półfabrykaty - nie muszą posiadać znaku CE a za półfabrykat można (i często) uznaje się każdy towar jaki jest w obrocie między dwoma przedsiębiorstwami (czyli nie dotyczy konsumenta jako odbiorce docelowego) taki elementem może być wszystko od przełącznika świateł do samochodu produkowanego w innej fabryce dla opla , elementy elektroniczne, wyposażenie statków , żywność, młotki itd
To wszystko ma związek z prawami jakie otrzymuje kupujący inne są dla firm a inne dla konsumenta (zobacz że w obecnie w PL jest dość dużo firm które nie sprzedają osobom prywatnym tylko i wyłącznie firmom )
Wydawało mi się, że staram się jasno wyrażać. Napisałem "kto wprowadza do obrotu handlowego produkt", napisałem też, że jeśli producent nie daje znaku CE to musi zrobić to ten kto "wprowadza do obrotu handlowego", czyli dystrybutor lub importer. Jeśli nie chcesz wystawiać deklaracji zgodności to powinno być stosowne oświadczenie. Przykładowa suwmiarka jest wyrobem końcowym i jeśli chcesz sprzedawać ją bez CE dla firm to powinieneś dołączyć oświadczenie, że wyrób nie podlega dalszej odsprzedaży.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”