uszkodzony mikrometr MMcc 25-50

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

uszkodzony mikrometr MMcc 25-50

#1

Post napisał: piromarek » 06 mar 2015, 22:42

cześć
Panowie zakupiłem taki przyrząd jako uszkodzony.
mikrometr MMCc 25-50. np. taki
http://narzedziomis.pl/mikrometr-mmcc-25-50.html
Jak na złość , rzeczywiście nie działa :-)
Ironia. Ostatnio jak kupowałem działające to też było zepsute. :-)
W tym ustrojstwie mam sytuację taką, że wskazówka odchyłki wymiaru ani drgnie z pozycji max wychylonej. Nawet przy naciśnięciu przycisku lub palcem kowadełka.
Roztworzyłem pudełko ale nic nie kapuję.
Ma ktoś może coś podobnego, coby wnętrzności pokazać, bo nie mogę wymyślić czego brakuje?
Jak sobie poradzę z dodaniem załączników to pokażę zdjęcia środka :-)

edit. Jak babcie kocham, nie dodam tego zdjęcia. Zmniejszyłem rozmiar, zrobiłem jotpega i za chiny ludowe nie widać na forum. Ktoś coś podpowie ? Jak robię podgląd . zdjęcie widać. Ja zrobię dodaj załącznik , już nie.

ok. dzięki koledze jakoś poszło.

pzdr

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 10:32 przez piromarek, łącznie zmieniany 2 razy.



Tagi:


tomcat65
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1236
Rejestracja: 15 lis 2009, 02:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#2

Post napisał: tomcat65 » 08 mar 2015, 00:54

Po pierwsze - jest taki duży napis : dodaj zdjęcie. Pod polem postu.
Potem dodaj zdjęcie do treści posta.
To jest pasametr. Dla niektórych pasometr.
Miałem podobnie z zakupionym ' leżakiem magazynowym'.
Śruba - tu mikrometryczna - chodziła, kowadełko nie. Ono było problemem, po prostu od długiego leżakowania 'przykleiło się'.
"Siłom i godnościom osobistom" trzeba je ruszyć, delikatnie oczywiście. Do ropy, lub WD40.
U mnie to zadziałało.
Delikatne użycie siły było konieczne.


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

#3

Post napisał: piromarek » 08 mar 2015, 10:13

Jacie ! Ale ślepy byłem :-)
Chyba za małe te litery :-)
"pomógł" poszedł dzięki.

U mnie niestety kowadełko się porusza. A i jak poruszyć wskazówką, to dźwignia również wędruje swobodnie.
Mam jakieś wrażenie niejasne, że coś tam brakuje w tej mechanice.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11569
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#4

Post napisał: RomanJ4 » 08 mar 2015, 10:51

piromarek pisze:Zmniejszyłem rozmiar,
Tak na marginesie jeśli mogę coś podpowiedzieć:
Kiedy zmienia kolega wielkość zdjęcia do wgrania (bo powyżej 2MB nie chcą się wgrać, choć czasami się udaje) to najlepiej niewiele poniżej tych 2MB, bo wtedy klikając na miniaturę w poście możemy je sobie powiększyć..
pozdrawiam,
Roman


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#5

Post napisał: IMPULS3 » 08 mar 2015, 11:45

Nie wiem jak sens ma kupowanie uszkodzonego tak dokładnego przyrządu. Zwłaszcza ze do 100 zł mozna spokojnie to kupić. Tym bardziej jak czegoś brakuje i trzeba dorobić tak delikatne części. Lepiej dokup sprzęgiełko i uzywaj tego jak zwykłego mikrometru. Kłopotu mniej a dokładność do setki w większości wystarcza. :)


tomcat65
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1236
Rejestracja: 15 lis 2009, 02:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#6

Post napisał: tomcat65 » 08 mar 2015, 14:01

IMPULS3 pisze:Nie wiem jak sens ma kupowanie uszkodzonego tak dokładnego przyrządu.
Czasem sprzedający nie ma bladego pojęcia i sprzedaje jako uszkodzony. Wystarczy wyczyścić i jest w pełni sprawny.
Zasada jest prosta - w kowadełku jest wycięcie w które wchodzi dźwigienka. Jest takowa? jak tak, delikatnie poruszając nią musi reagować wskazówka. Być może za mały zakres ruchu kowadełka.
Odkręć zaślepkę kowadełka - tam powinna być sprężyna. Zobacz, czy nic tam nie blokuje ruchu kowadełka. Wyczyścić i posmarować nie zaszkodzi. Z odkręconą sprawdź działanie.
Jak masz sprawdzian 25mm ( lub 50 ) włóż i ustaw mikrometrem odp. wartość. Powinno zadziałać. Nie sądzę, aby ktoś wyciągał coś ze środka.
Ale lepsze fotki by pomogły.


zdzicho
Posty w temacie: 3

#7

Post napisał: zdzicho » 08 mar 2015, 15:49

Nie działa ,bo dźwignia czujnika nie ma kontaktu z kowadełkiem. Sprawdź czy śrubka prowadząca u góry mikrometru nie blokuje ruchu kowadełka ( wykręć ją). Druga możliwość ,to dźwignia do odsuwania kowadełka jest źle wyregulowana i blokuje kowadełko w odsunięciu od dźwigni czujnika.


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

#8

Post napisał: piromarek » 08 mar 2015, 20:14

No dobra zrozumiałem. :razz:
Zdjęcia telefonem są do kitu :-)

Dzięki Panowie, to stary szmelc więc smar też był stary.

A ponieważ jest tam w środku wskazówka, więc jest możliwość że smar był okołooptyczny, czyli taki do tłumienia szybkiego ruchu mechaniki. Jak w lornetkach czy obiektywach.
Który już sam jest ciągliwy a w połączeniu z wiekiem i brudem, bo pudełko nie jest szczelne, skutecznie hamował ruch dźwigienki. Ale to tylko moje wymysły, możliwe że nadinterpretacja.
Powiedzcie w działających poprawnie, wskazówka przeskakuje szybko czy z pewnym spowolnieniem ?

Wyczyściłem, przesmarowałem, działa. Za grosze.
Impuls: taki był sens tego zakupu, z kierunkeim na sekcję zwłok , jakby coś nie poszło. Bardziej z ciekawości kupione niż pod konkret, przy okazji innych równie starych szpargałów. :-)

dzięki


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#9

Post napisał: IMPULS3 » 08 mar 2015, 20:25

piromarek pisze:Powiedzcie w działających poprawnie, wskazówka przeskakuje szybko czy z pewnym spowolnieniem ?
Szybko. Wszelkie smary wprowadzały by niedokładności, to delikatny mechanizm z małymi siłami.
piromarek pisze: Bardziej z ciekawości kupione niż pod konkret, przy okazji innych równie starych szpargałów. :-)
A to zmienia postać rzeczy, :) myślałem ze do konkretnego celu a to byłoby nie do końca sensowne, ale skoro inaczej to OK. :) Wszelkie grzebania w wynalazkach czegoś uczą wiec popieram.


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

#10

Post napisał: piromarek » 08 mar 2015, 21:27

IMPULS3 pisze:Szybko. Wszelkie smary wprowadzały by niedokładności, to delikatny mechanizm z małymi siłami.
No to muszę poprawić czyszczenie, bo jeszcze się klei trochę.

A propos.
Co regulujemy tą śrubą z napięciem sprężynki ? Docisk kowadełka, czy coś jeszcze ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”