uszkodzony mikrometr MMcc 25-50

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

tomcat65
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1236
Rejestracja: 15 lis 2009, 02:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#11

Post napisał: tomcat65 » 08 mar 2015, 22:09

Nic nie regulujemy.
Czyścimy, lekko smarujemy delikatnym smarem lub olejem (konserwacja), dokręcamy z wyczuciem i koniec.



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 3

#12

Post napisał: zdzicho » 08 mar 2015, 23:00

Jak po wskazówka ,,klei" ,to nie wina kowadełka ,tylko brudnego czujnika . Trzeba wyjąć ,umyć (benzyna ekstrakcyjną),nasmarować olejem kostnym lub wrzecionowym ewentualnie zegarmistrzowskim -jak masz(tylko osie obrotu . Zebów mechanizmu nie smarujesz ).


Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

#13

Post napisał: piromarek » 09 mar 2015, 18:50

ok.
podziałam, zobaczymy efekty.
Swoją drogą , ciekawie zbudowany jest pierścień blokady wysuwania sworznia pomiarowego.
Nie dość że nie chciał wyjść, to potem nie mogłem go umieścić spowrotem, gubiąc prawie mikro wałeczek służący jako czujnik sprzęgła kierunkowego :-). Ale pomysł fajny :-)
A zastanawiałem się: jak to działa ?

pzdr


zdzicho
Posty w temacie: 3

#14

Post napisał: zdzicho » 09 mar 2015, 19:09

Tak się chwile zastanawiałem, o czym piszesz? Chodzi o zacisk wrzeciona. Typowy dla mikrometrów polskiej produkcji. Jak ten wałeczek wygniecie sobie kanałek, to zacisk przestaje zaciskać. Są fajniejsze rozwiązania zacisków . Konstrukcyjnie prostsze ,ale precyzyjniejsze w działaniu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”