Frezarka i tokarka stołowa - co kupić do drobnych prac?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#31

Post napisał: RomanJ4 » 18 lut 2015, 08:49

wonsz_rzeczny pisze:estem niemal przekonany, że powyższa frezarka by mi do większości prac wystarczyła
Ja też. Na niej już całkiem poważne, (większe od noży) detale można obrabiać {jeśli takie zamierzasz). Tylko nastaw się, że to i owo trzeba będzie z początku lub w trakcie przynajmiej dokręcić czy doregulować(jak to u chinek) a w efekcie dopieścić. Ale bez obaw, jeśli dobrze sprawdzisz przy odbiorze czy nie ma uszkodzeń (co czasem niestety też się zdarza - droga z Chin daleka, a kurierzy się nie pieszczą), lub widocznych braków czy luzów trudnych bez ingerencji w konstrukcję do skasowania (np duży luz wrzeciona czy jego tulei w korpusie), to bez problemu wystartujesz z robotą..
Ta frezarka ma przełożenia mechaniczne mocnego(1,8kW) napędu wrzeciona, co daje duży moment obrotowy, a przez to możliwość pracy z dużymi średnicami frezów, na moje oko z głowicą ø100÷120mm powinna śmigać bez problemu (gdzie np moja bez przekładni ma 600W i z głowiczką ø50 i przybraniem 0,35 w stali daje radę z powodzeniem)..


pozdrawiam,
Roman

Tagi:


Autor tematu
wonsz_rzeczny
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 17
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2015, 21:35
Lokalizacja: Dolnośląskie

#32

Post napisał: wonsz_rzeczny » 18 lut 2015, 13:20

RomanJ4 pisze:
wonsz_rzeczny pisze:estem niemal przekonany, że powyższa frezarka by mi do większości prac wystarczyła
Ja też. Na niej już całkiem poważne, (większe od noży) detale można obrabiać {jeśli takie zamierzasz). Tylko nastaw się, że to i owo trzeba będzie z początku lub w trakcie przynajmiej dokręcić czy doregulować(jak to u chinek) a w efekcie dopieścić. Ale bez obaw, jeśli dobrze sprawdzisz przy odbiorze czy nie ma uszkodzeń (co czasem niestety też się zdarza - droga z Chin daleka, a kurierzy się nie pieszczą), lub widocznych braków czy luzów trudnych bez ingerencji w konstrukcję do skasowania (np duży luz wrzeciona czy jego tulei w korpusie), to bez problemu wystartujesz z robotą..
Ta frezarka ma przełożenia mechaniczne mocnego(1,8kW) napędu wrzeciona, co daje duży moment obrotowy, a przez to możliwość pracy z dużymi średnicami frezów, na moje oko z głowicą ø100÷120mm powinna śmigać bez problemu (gdzie np moja bez przekładni ma 600W i z głowiczką ø50 i przybraniem 0,35 w stali daje radę z powodzeniem)..
Dość optymistycznie to brzmi. Jak wygląda taki transport i ewentualne zgłoszenie uszkodzeń? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji gdzie kurier spokojnie czeka aż rozpakuję każdy element i go dokładnie obejrzę.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#33

Post napisał: pukury » 18 lut 2015, 13:27

witam.
zadzwoń do firmy i upewnij się co do kuriera .
są chyba różne opcje przesyłki - w tym ze sprawdzeniem przy kurierze.
poza tym zaproś kogoś ze znajomych i rób fotorelację .
mojemu kumplowi to uratowało d..ę .
coś tam kupował i były problemy z reklamacją .
poza tym możesz odesłać każdy towar bez podania przyczyn - wysyłka na Twój koszt - lub reklamować - wysyłka na koszt sprzedającego.
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares


Autor tematu
wonsz_rzeczny
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 17
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2015, 21:35
Lokalizacja: Dolnośląskie

#34

Post napisał: wonsz_rzeczny » 18 lut 2015, 14:57

pukury pisze:witam.
zadzwoń do firmy i upewnij się co do kuriera .
są chyba różne opcje przesyłki - w tym ze sprawdzeniem przy kurierze.
poza tym zaproś kogoś ze znajomych i rób fotorelację .
mojemu kumplowi to uratowało d..ę .
coś tam kupował i były problemy z reklamacją .
poza tym możesz odesłać każdy towar bez podania przyczyn - wysyłka na Twój koszt - lub reklamować - wysyłka na koszt sprzedającego.
pozdrawiam.
Dzięki za informacje. Będę pamiętał o zdjęciach.

Na razie rozpoczęła się trudna batalia z urzędem. Mam nadzieję, że wszystko skończy się pozytywnie. Sprzęt wolę mieć już wcześniej upatrzony. Dzięki za wszelkie sugestie.
Czyli na razie jest to tokarka tytan 500 i frezarka ZX 7045 B1.
Poważnie się zastanawiam nad piłą taśmową ale nie wiem czy nie kupię czegoś od Makity. Potrzebne głównie do drewna, G10 i innych laminatów tekstolitopodobnych. Nie spodziewam się w takich cenach piły, która sobie z blachą stalową poradzi. No chyba, że się mylę?


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#35

Post napisał: rdarek » 18 lut 2015, 22:13

wonsz_rzeczny pisze: Nie spodziewam się w takich cenach piły, która sobie z blachą stalową poradzi. No chyba, że się mylę?
Czemu nie? z pewnością nie poszalejesz z materiałami pełnymi, ale blachę do jakiejś grubości powinno dać radę kwestia tarczy. Poniżej ciekawostki. Sam się rozglądam za podobnym ustrojstwem.


Jak wygląda taki transport i ewentualne zgłoszenie uszkodzeń? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji gdzie kurier spokojnie czeka aż rozpakuję każdy element i go dokładnie obejrzę.
I masz rację. Kurier, zależy to od zasad firmy kurierskiej. Np Pocztex u nas nie da paczki dopóki jej nie pokwitujesz potem może ale nie musi poczekać na otwarcie jej przy nim, jednak bardziej aby potwierdzić czy nie dostałeś stylowych cegieł zamiast np. monitora czy innego sprzętu. Inne firmy zazwyczaj pozwalają na oględziny paczki bez jej otwarcia przed pokwitowaniem. W końcu jak coś nie gra, możesz odmówić przyjęcia przesyłki (widać wyraźne uszkodzenia opakowania) i później jej przejrzenie przy kurierze w celu j.w. i jeśli okazuje się, że jest uszkodzona spisujesz protokół szkody masz na to troszkę czasu nie koniecznie trzeba to robić przy kurierze. Fotki mile widziane z pewnością dużo pomogą przy rozpatrywaniu reklamacji.


Autor tematu
wonsz_rzeczny
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 17
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2015, 21:35
Lokalizacja: Dolnośląskie

#36

Post napisał: wonsz_rzeczny » 18 lut 2015, 23:55

rdarek pisze:
wonsz_rzeczny pisze: Nie spodziewam się w takich cenach piły, która sobie z blachą stalową poradzi. No chyba, że się mylę?
Czemu nie? z pewnością nie poszalejesz z materiałami pełnymi, ale blachę do jakiejś grubości powinno dać radę kwestia tarczy. Poniżej ciekawostki. Sam się rozglądam za podobnym ustrojstwem.


Jak wygląda taki transport i ewentualne zgłoszenie uszkodzeń? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji gdzie kurier spokojnie czeka aż rozpakuję każdy element i go dokładnie obejrzę.
I masz rację. Kurier, zależy to od zasad firmy kurierskiej. Np Pocztex u nas nie da paczki dopóki jej nie pokwitujesz potem może ale nie musi poczekać na otwarcie jej przy nim, jednak bardziej aby potwierdzić czy nie dostałeś stylowych cegieł zamiast np. monitora czy innego sprzętu. Inne firmy zazwyczaj pozwalają na oględziny paczki bez jej otwarcia przed pokwitowaniem. W końcu jak coś nie gra, możesz odmówić przyjęcia przesyłki (widać wyraźne uszkodzenia opakowania) i później jej przejrzenie przy kurierze w celu j.w. i jeśli okazuje się, że jest uszkodzona spisujesz protokół szkody masz na to troszkę czasu nie koniecznie trzeba to robić przy kurierze. Fotki mile widziane z pewnością dużo pomogą przy rozpatrywaniu reklamacji.

Taka przecinarka tarczowa to fajna sprawa jednak tak samo jak przy szlifierce kątowej, element przeżynający jest okrągły. Przy moich zastosowaniach (wycinanie okładzin z płyt G10 lub np. z drewna czy też blach do 5mm) musi to być piła taśmowa pionowa, bo tnie prostopadle i daje możliwość w jakimś stopniu cięcia po łukach.

Wracając do przesyłki. Cały czas mam obawy, ze będę musiał kilka razy odsyłać towar, bo cały czas będą przysyłać lipę lub też znajdę uszkodzenia dopiero po kilku dniach, bo nie zawsze wszystko widać na pierwszy rzut oka. Przeraża mnie odsyłanie tego na mój koszt, bo nie wiem ile razy będę to musiał robić. Ale może od razu przyślą sprzęt nieuszkodzony. Loteria.

Z czystej ciekawości zapytam. Ile kosztuje konwersja wymienionej wyżej frezarki zx7045b1 na cnc? Myślę, że na przyszłość warto zainwestować w takie rozwiązanie, bo przy nożach przyda się to do wielu rzeczy. A i przy innych pracach również.

Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 11
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#37

Post napisał: skrzat » 19 lut 2015, 13:02

Np Maktek przysyła serwisanta, nie trzeba nic odsyłać. Nie wiem jak jest u innych importerów ale warto się dokładnie dogadać przed kupnem i mieć to na pisie.
Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!


kuras
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 118
Rejestracja: 28 lis 2013, 22:15
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

#38

Post napisał: kuras » 19 lut 2015, 14:56

skrzat pisze:Np Maktek przysyła serwisanta
nie wiem czy w każdy rejon Polski mają innego ale do wielkopolski to przysyłają na "pierwszy" rzut takiego paproka, że głowa mała.. no ale ogólnie jakie maszyny taki serwis :roll:

Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 11
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#39

Post napisał: skrzat » 19 lut 2015, 22:52

w sumie to żadnych zastrzeżeń nie mam do nich... było kilka problemów ale szybko i sprawnie zostało wszystko wyjaśnione
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 10:49 przez skrzat, łącznie zmieniany 1 raz.
Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!


kuras
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 118
Rejestracja: 28 lis 2013, 22:15
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

#40

Post napisał: kuras » 20 lut 2015, 03:53

dokładnie nie będę opisywał przecież, ale podejście do roboty itd w porównaniu do serwisantów DMG czy Haas'a to niebo, a ziemia. Wiadomo inna liga maszyn, ale chociaż by maszynę wyczyścili po robocie.. ale lepiej zostawić upier... to błachostka, ale już świadczy jak reszta prac przebiega na takim serwisie.. i tak niestety jest :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”