Chromowanie techniczne - gdzie ?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

kolec7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 984
Rejestracja: 01 mar 2009, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#11

Post napisał: kolec7 » 27 paź 2016, 11:00

Majster70 pisze:
kolec7 pisze:poprowadzę za rękę
Czy możesz od strony klienta powiedzieć coś o cenach?
Dawno temu chromowałem wszystkie formy, teraz w mojej okolicy ceny pojechały w kosmos. Jak jest w Poznaniu?
Wiesz co.....

Z tym tematem od dawna jest problem. Powody są dwa.

Pierwszy, to dyrektywy środowiskowe, przepisy unijne, szkodliwość chromu i problem z biodegradowalnością odpadów pogalwanicznych, albo raczej ich brakiem, utylizacją oraz podobnymi kwestiami okołotematycznymi.

Drugi, to opłacalność. Raz, że dzisiaj jednak technologia materiałowa i technologia warstwy wierzchniej poszła znacznie do przodu, w stosunku do czasów, gdy topową technologia było chromowanie techniczne. No i oczywiście pozostają produkty śmierdzące ryżem. To wszystko składa się znikome zainteresowanie regenerowaniem części maszyn poprzez nakładanie warstw chromu technicznego.

Zakład Pana Mischke w Golęczewie, jest jedynym jaki znam na terenie Wielkopolski. Co do cen....hmmmm.....mi pomagał bardzo często za przysłowiowa flaszkę. A jest to gość bardzo miły i uczynny. Warto zadzwonić i porozmawiać. Tylko...... Jest jedno ale. Jak się dzwoni tylko i wyłącznie z pytaniami i nie zna żadnych podstaw z galwanotechniki, to reakcja jest podobna jak wszystkich hejterów tego forum, na kolejne zadawanie pytanie z dziedziny rysunku technicznego o uzupełnienie rzutu. Więc radzę się przygotować i zadzwonić. Mi bardzo pomógł, gdy hobbystycznie bawiłem się nakładaniem chromu twardego.

A co do cen - kwestia tak mocno indywidualna, że ciężko cokolwiek powiedzieć o cenniku.


"W życiu piękne są tylko chwile...."

Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”