Wyrównanie imadła

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
rysmen
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 526
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:32
Lokalizacja: zakopane podhale
Kontakt:

Wyrównanie imadła

#1

Post napisał: rysmen » 19 wrz 2014, 18:46

Jako że moje chińskie imadło jest troszku krzywe co widać na tym filmie

Jutro chce go doprowadzić do porządku i zatem pytam, czy mam go tak frezować jak jest wkręcone czyli wykręcę podpory szczek i docisk cały by gołe zostało i frezować z góry? czy rozkręcić obrócić przykręcić do stołu i frezować z dołu?



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 19 wrz 2014, 19:07

Jak włożysz przedmiot do frezowania, to bazuje on na na dolnej powierzchni prowadnic po której suwa się ruchoma szczęka. Na filmie widać, że nie są prostopadłe do podstawy w osi poprzecznej(oś podłużna jest Ok). Wobec tego ja bym rozsunął szczęki i zacisnął jakąś równą kostkę takiej wielkości by wystawała nad szczęki (może pryzmę albo coś podobnego?). Odwracając całość zamocował spodem imadła do góry, a następnie splanował spód by był równoległy do prowadnicy. Potem mając bazę poprawiał resztę, gniazda szczęk, itd..
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
rysmen
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 526
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:32
Lokalizacja: zakopane podhale
Kontakt:

#3

Post napisał: rysmen » 19 wrz 2014, 19:29

Nie mam nic takiego równego wiec zostaje tylko rozkręcić obrócić przykręcić do stołu i frezować z dołu

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#4

Post napisał: Alvar4 » 19 wrz 2014, 23:40

Może rozbierz imadło do rosołu i oddaj do planowania spodu na szlifierkę magnesową?
Możesz też przefrezować samodzielnie ale upewnij się, że stół we frezarce masz idealnie równy (przynajmniej w miejscu gdzie będzie przymocowane imadło) bez odchyłek.
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”