Szlifierka veb gotha swu250I

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Grzesh
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 99
Rejestracja: 14 lis 2008, 18:14
Lokalizacja: GDA

Szlifierka veb gotha swu250I

#1

Post napisał: Grzesh » 31 maja 2020, 15:32

Witam,
Koledzy mam kilka pytań, szukałem szlifierki nua-25 a trafiłem na swu250I veb, maszyna jest w dobrym stanie technicznym z 80 roku, na wyposażeniu stolik magnetyczny i podzielnica, skromnie bez koników i innego oprzyrządowania.Osobiscie potrzebuję jej do drobnych prac typu ostrzenie frezów. Jak można ją wycenić zakładając że ze stanu technicznego będę zadowolony ? W necie nie ma za wiele nowych ofert na rynku Polskim i mam z tym problem. Na nua-25 chciałem przeznaczyć ok 5-6tyś, sprzedawca chce ok 10tyś jaka jest różnica między nimi w jakości, obsłudze, w uniwersalności pracy, do tej pory nie wiele miałem wspólnego ze szlifierkami narzędziowymi. Maszyna wygląda porównując te same roczniki trochę jak audi do poloneza. Proszę o jakieś porady. Przez ostatnie 10 lat maszyna nie używana, posiadam przyrząd do ostrzenia frezow, jakieś koniki więc coś już tam mam z oprzyrządowania.




Autor tematu
Grzesh
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 99
Rejestracja: 14 lis 2008, 18:14
Lokalizacja: GDA

Re: Szlifierka veb gotha swu250I

#2

Post napisał: Grzesh » 01 cze 2020, 18:09

Jeszcze jedno pytanie, jak w necie przeglądam to przy szlifierkach tego typu czasem jest taka szafka jakby sterownicza może hydrauliczna, do czego służy ponieważ ta o której wyżej pisałem nie posiada owej. Załączam fotkę tej szlifierki, cena już po targowaniu spadła do 7tyś, ze względu na brak oprzyrządowania i tej szafy.


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Szlifierka veb gotha swu250I

#3

Post napisał: orion32 » 01 cze 2020, 18:22

To pompa hydrauliczna do posuwu
stołu w osi x.Można pracować bez niej, ale gdybyś chciał szlifować płaszczyzny to będzie to uciążliwe, napędzać ręcznie stół i postów poprzyczny.
Na tej maszynie dobrze podcina, opuszcza i ostrzy się rozwiertaki . Ostrzenie noży i frezów, niezbyt wygodne, ze względu na położenie korbek. Znacznie lepiej robi się to na Nua25, albo 3M642.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


Autor tematu
Grzesh
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 99
Rejestracja: 14 lis 2008, 18:14
Lokalizacja: GDA

Re: Szlifierka veb gotha swu250I

#4

Post napisał: Grzesh » 01 cze 2020, 19:57

Dzięki kolego orion32, bardzo mi pomogła Twoja odpowiedź, bardzo dziękuję i pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”