Zakup pierwszej spawarki Pomocy

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
neron_kubas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, 18:02
Lokalizacja: Dzi

Zakup pierwszej spawarki Pomocy

#1

Post napisał: neron_kubas » 11 lip 2014, 18:14

Witam
Co myślicie o tym sprzęcie Magnum TIG THF 201 PULS DIGITAL zastanawiam się nad jego zakupem cena do 1200 zł wart jest tych pieniędzy ? czy może macie inna alternatywę dla tej spawarki oczywiście mowie o takie w tym samym przedziale cenowym lub mniejszym :-)


Ma ktoś sprawdzona dobra przyłbice która można mi polecić w znośnej cenie do spawania od czasu do czasu.
Pozdrawiam



Tagi:


Frantz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 281
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:19
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: Frantz » 11 lip 2014, 21:43

Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co chcesz spawać????
Aluminium ,stal ,nierdzewke,.Do aluminium 200A to troche za malo chyba że do cienkich blaszek.Zlecałem spawanie profili aluminiowych i mogłem tylko podpatrzeć że facet miał TIG 400 Amper.A może chcesz spawać stal np.profile no to mig-mag chyba najlepszy ale też conajmniej 180 amper i co najważniejsze transformator musi być na drucie miedzianym a nie aluminium .Sam popełniłem te wszystkie szkolne błędy i właśnie swoją kariere rozpocząłem od MIG Mag 130 Amper którym nic nie można było pospawać.Spawarki to narzędzia które przy dobrej obsłudze mogą pracować dziesiątki lat więc lepiej sie oglądać za dobrą używką i zapłacić pare złoty więcej niż wywalić kase na szmelc.

Awatar użytkownika

egojack1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 247
Rejestracja: 02 mar 2014, 19:39
Lokalizacja: R-sko
Kontakt:

#3

Post napisał: egojack1 » 11 lip 2014, 21:48

http://dedra.pl/pl/products/info/274/pr ... ronna.html

Mam, używam dosyć często, dobry sprzęt, szybkość działania, dużo regulacji, zarówno jeśli chodzi o elektronikę jak i dopasowanie do głowy i nosa, oczy ani twarz nie odczuwają długiego spawania.


Autor tematu
neron_kubas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, 18:02
Lokalizacja: Dzi

#4

Post napisał: neron_kubas » 12 lip 2014, 18:53

Spawarka potrzebuje do spawanie dorywczego nawet bardziej żeby opanować metodę Tig na początku chciał bym zrobić stół nie wiecej mam wizje a następnie prasę do wina z nierdzewki która potrzebuję na przyszły rok na pewno jakieś projekty miedzy czasem padną do głowy :-) Spawaniu aluminium nie myślę po do tego nie jest ten typ tig a na takiego mnie nie stać. Potrzebuje opinie na temat tej konkretnej spawarki lub kogoś kto ma podobna w tej kasie :)


benekSpodenek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 19 cze 2014, 21:11
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: benekSpodenek » 23 paź 2014, 15:22

sprawdź sobie coś takiego - http://www.mar.sklep.pl/spawarki/inwert ... a-200.html ma dwie funkcje – TIG i MMA no i nie jest to szafa trzydrzwiowa hehe lekka jest więc gdzieś się przemieścić to też nie kłopot ;) może i jest trochę droższa ale jest super wykonana no i ma wysoka sprawność :)


dyziu215
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 265
Rejestracja: 05 sty 2013, 00:07
Lokalizacja: podkarpackie

#6

Post napisał: dyziu215 » 25 paź 2014, 20:40

Miałem tego TIGa i wymieniłem na AC/DC. Maszynka w różnych warunkach pracowała, elektrody ciągła aż miło, tigiem naprawiałem zawiasy w laptopach :D Nie powiem złego słowa o niej. bo kasa nie taka duża a możliwości całkiem całkiem :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”