Szlifierka do płaszczyzn SPC20B

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
kajpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 210
Rejestracja: 26 cze 2013, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

Szlifierka do płaszczyzn SPC20B

#1

Post napisał: kajpa » 12 maja 2014, 13:05

Witam,

Planuje zakup wyżej wymienionej maszyny, i chciałbym zapytać kolegów, na co zwrócić uwagę podczas oględzin. Mam również kilka dodatkowych pytań tj:

- w jakich granicach powinno być ciśnienie oleju sprawnej pompy hydraulicznej (prawdopodobnie wskazuje je manomentr znajdującyu się w podstawie) ?

- poniżej manometru widać dwa olejowskazy, jakie jest ich przeznaczenie (poziom / przepływ) ?

- czy pompa sprawna pompa oleju również jest dosyć głośna, pytam bo widziałem parę filmików z pracy maszyny i cicha to ona nie była

- czy rozdzielacz wymaga jakieś szczególnej uwagi/spradzenia, bo oprócz pompy to jedna z droższych części

- czy jeżeli hydraulika będzie uszkodzona to maszyny można używać bez problemów w trybie manualnym?



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 12 maja 2014, 18:32

Ciśnienie w układzie hydraulicznym wynosi 8 - 12 atm. Tak podaje DTR.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
kajpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 210
Rejestracja: 26 cze 2013, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post napisał: kajpa » 13 maja 2014, 07:14

BYDGOST dzięki za info, przynajmniej jedna rzecz się wyjaśniła. Gdzieś czytałem, że oferowałeś DTR-kę do tej szlifierki. Moje pytanie brzmi czy jest to ta sama wersja, co na chipmakers.ru, czy może jakaś bardziej czytelna?

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post napisał: BYDGOST » 13 maja 2014, 16:34

Wygląda na tę samą. Mam wersję papierową, ale też jest słabo czytelna a tak w ogóle to beznadziejnie napisana. Próbowałem znaleźć odpowiedź na Twoje pozostałe pytania i nie znalazłem. Tzn może i gdzieś pisza o tym, ale mało mam czasu na czytanie całej dtr-ki.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
kajpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 210
Rejestracja: 26 cze 2013, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

#5

Post napisał: kajpa » 21 maja 2014, 09:48

Potrzebuje jeszcze informacji, ile oleju hydraulicznego znajduje się w maszynie. Niby można to wywnioskować zgrubsza na podstawie wymiarów podstawy, ale zapomniałem zmierzyć wysokość od spodu do olejowskazów.

Awatar użytkownika

Tomciowoj
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 662
Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

#6

Post napisał: Tomciowoj » 21 maja 2014, 10:50

BYDGOST pisze:Ciśnienie w układzie hydraulicznym wynosi 8 - 12 atm. Tak podaje DTR.
Nie żebym się czepiał, ale chyba 8-12 MPa, czyli 80-120 bar (atm).


Autor tematu
kajpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 210
Rejestracja: 26 cze 2013, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

#7

Post napisał: kajpa » 21 maja 2014, 15:48

Wartość 8 - 12 atm, jest w porządku. Nie mam wprawdzie odpowiedniego zdjęcia, ale wczoraj oglądałem tą maszyne to na manometrze o maksymalnym wskazaniu 6MPa, w czasie pracy utrzymywało się ciśnienie rzędu 1Mpa, więc to by się zgadzało. Pytanie tylko w jakim celu dali taki manometr skoro 2MPa spokojnie by wystarczyło i odczyt byłby dokładniejszy.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8

Post napisał: BYDGOST » 21 maja 2014, 19:42

Tomciowoj pisze:ale chyba 8-12 MPa
Gdy pierwszy raz miałem do czynienia z tymi maszynami to też myślałem, że coś nie teges. Tu chodzi tylko o posuw a nie targanie stołem jak ramieniem koparki.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
kajpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 210
Rejestracja: 26 cze 2013, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

#9

Post napisał: kajpa » 29 maja 2014, 09:06

Dla potomnych: w SPC20B, powinno znajdować się 80 litrów oleju hydraulicznego.


expresfach
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2014, 22:28
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szlifierka do płaszczyzn SPC20B

#10

Post napisał: expresfach » 24 wrz 2014, 13:58

kajpa pisze:Witam,

Planuje zakup wyżej wymienionej maszyny, i chciałbym zapytać kolegów, na co zwrócić uwagę podczas oględzin. Mam również kilka dodatkowych pytań tj:

- w jakich granicach powinno być ciśnienie oleju sprawnej pompy hydraulicznej (prawdopodobnie wskazuje je manomentr znajdującyu się w podstawie) ?

Ciśnienie 10 bar- poniżej manometru widać dwa olejowskazy, jakie jest ich przeznaczenie (poziom / przepływ) ?

Minimum i maximum oleju
- czy pompa sprawna pompa oleju również jest dosyć głośna, pytam bo widziałem parę filmików z pracy maszyny i cicha to ona nie była

Do najcichszych nie nalezy, ale nie jest tak źle, dobra pompa, dobre ustawienie ciśnienia i powinno być w miarę dobrze
- czy rozdzielacz wymaga jakieś szczególnej uwagi/spradzenia, bo oprócz pompy to jedna z droższych części

Sprawdzić przecieki i czy dobrze i w miarę lekko działają pokrętła, co dotyczy przecieków pod rozdzielaczem jest miska zbierająca nieduże przecieki- czy jeżeli hydraulika będzie uszkodzona to maszyny można używać bez problemów w trybie manualnym?
Tak będzie pracować, tylko pamiętaj o smarowaniu lóż ręcznie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”