Wybór taniej wiertarki magnetycznej

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Krako
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 815
Rejestracja: 27 lut 2012, 05:14
Lokalizacja: Kraków

Wybór taniej wiertarki magnetycznej

#1

Post napisał: Krako » 15 sty 2014, 12:07

Witam kolegów cncnowców :mrgreen:

Przy rosnącej ilości otworów które wiercę, moje wiertarki, a mianowicie ręczna i mini wiertarka stołowa przestały wyrabiać. Więc postanowiłem poszukać wiertarki magnetycznej. Znalazłem 2 pozycje wiertarek w cenie do 1300 pln. Czy któryś z kolegów miał doczynienia z takimi wiertareczkami?

http://allegro.pl/wiertarka-magnetyczna ... 80533.html
( link do obrazka dla potomnych, )

Oraz

http://allegro.pl/wiertarka-stolowa-slu ... 99338.html
( link do obrazka dla potomnych, )



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 15 sty 2014, 14:44

Krako:

Jesli wiercisz duzo otworow w plytkach i blachach ktore dopiero pozniej skladasz w jakies wiksse konstrukcje to powinienes pomyslec o zakupie raczej tzw "nozyc hydraulicznych" czyli prasy hydraulicznej, mozesz tym nie tylko wybijac otwory w tempie 5-10 krotnie wiekszym niz wiertarka ale tez wygodnie ciac plaskowniki, katowniki

Awatar użytkownika

Autor tematu
Krako
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 815
Rejestracja: 27 lut 2012, 05:14
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: Krako » 15 sty 2014, 14:49

InzSpawalnik, Głowinie chodzi mi np o wiercenie otworów nieprzelotowych pod gwinty. A taka prasą chyba tego nie zrobię?

Np będę musiał wywiercić około 50 gniazd po m12x40-50 w samym stole nowej maszyny...
Nie uśmiecha mi się wiercić tego ręczna wiertarką.
W maszynie będzie kilkaset otworów więc bardziej opłaca mi się kupić magnesówkę niż to zlecać.


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#4

Post napisał: trzasu » 15 sty 2014, 15:32

Krako, też szukam, te z linków to wyroby chińskie, przy zakupie chińskiego shitu ja osobiście kieruje się masą :wink: , sprawdź jakie moce posiadają wiertarki markowe i jakimi pełnymi wiertłami mogą przy tych mocach pracować, chińskie waty to zagadka.
Wydaje mi się iż do wiercenia w stali ważne jest gniazdo stożkowe i to jak największe ...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Krako
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 815
Rejestracja: 27 lut 2012, 05:14
Lokalizacja: Kraków

#5

Post napisał: Krako » 15 sty 2014, 15:38

trzasu, Ta tańsza ma Weldon i jest cięższa. Nawet ma zbiornik na chłodziwo :P


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#6

Post napisał: trzasu » 15 sty 2014, 15:51

Ale ma słabszy elektromagnes co dziwne bo niby może wiercić wiertłem fi 18, ta droższa i lżejsza może wiercić wiertłem fi 16 przy czym ma elektromagnes silniejszy ... znając życie to rzeczywiste parametry tych wiertarek to jakieś 60-70% tego co tam wydrukowali na tabliczkach bo o grawer bym ich nie posądzał, zbyt duże koszta ...

Gdybym sam nie szukał to poradziłbym Ci szukanie jakiś markowych używek :wink:

A jeśli już chcesz kupić te z linków to tak jak piszesz, ta tańsza jest cięższa i ma lepsze mocowanie no i ten zbiornik :grin:


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#7

Post napisał: numerek » 15 sty 2014, 18:40

to ciężki temat
jak kupowałem to oglądałem wiele i tak :

te z linków pochodzą z jednej fabryki - nie budzą zaufania jeśli się je ogląda na żywo - jakieś takie lekkie , jakieś takie niedorobione
ja wybrałem z prowadnicą wiertła zdaje się evolution

ta prowadnica jest przydatna i ja bym radził abyś szukał właśnie takiej i jeśli ma byc weldon to maksymalnie krótki skok długi skok pogarsza jej stabilność
- nie koniecznie evolution może są tańsze


super są DeWalt ale wiadomo cena - powala na kolana ale mocne ciężkie masywne ! :)

ja wiercę wiertłem trepanacyjnym fi 20 w blasze 20 po wypaleniu plazmą
tylko muszę dorobić napęd posuwu bo strasznie wolno to idzie i nie chce mi się stać przy tym


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#8

Post napisał: InzSpawalnik » 17 sty 2014, 15:14

Krako: nie mowiles ze to maja byc otwory nieprzelotowe.

Magnetyczne wiertarki dostepne na rynku EU sa w znacznej wiekszosci produkowane w chinach, niestety
Europejskie marki tez produkuja w chinach wiec ciezko znalezc e dobre.

Ja zawsze stawiam na renomowand firmy z doswiadczeniem, w tym przypadku szukalbym
W ofercie 3M, Milwaukee, Bosh.

Ktos napisal ze im ciezsza tym lepsza - moim zdaniem to prawda jesli jestes karkiem i chcesz wyrobic sobie bary albo nabawic sie dyskopatii. Narzedzie powinno buc jak najlzensze i dodatkowo trwale!


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#9

Post napisał: trzasu » 17 sty 2014, 21:40

Ktoś, napisał iż zdecydowanie lepiej kupić lekką chińską wiertarkę, zoptymalizowana pod kątem masy i rozwiązań technicznych mających na celu maksymalne wykorzystanie materiału w celu zmaksymalizowania wytrzymałości urządzenia które będzie bardzo precyzyjnie i długotrwale pracować w stali wiercąc otwory fi 16 i wyżej .... Chińczycy na bank dodatkowo zastosowali tytan i inne materiały z półki high-tech co by z masy zejść w trosce o zdrowie europejczyków ...


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#10

Post napisał: trzasu » 28 sty 2014, 13:28

Krako, jako że nic sensownego w sensownych pieniądzach nie mogę znaleźć zacząłem szukać czegoś z czego by można samemu zbudować taka wiertarkę, problem jest z podstawą magnetyczną, statyw jest do zrobienia - prowadnice plus listwa zębata, jako wiertarkę można dać mieszadło, jest wolno obrotowe o odpowiednim momencie, czasem trafiają się z gniazdem stożkowym.

Znalazłem jeszcze coś takiego, puściłem zapytanie, ciekawe ile taka podstawa kosztuje:

http://imbigs.pl/index.php?page=podstawy-uchwyty

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”