Problem ze zmianą obrotów we frezarce FYA 32M

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
wojtas02198
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2014, 21:02
Lokalizacja: Chojnice

Problem ze zmianą obrotów we frezarce FYA 32M

#1

Post napisał: wojtas02198 » 13 sty 2014, 21:23

Witam szanownych kolegów jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem frezarkę FYA 32M, dobra polska konstrukcja nie wypracowane łoża. Problem tkwi w zmianie obrotów wrzeciona, odbywa się to w sposób automatyczny po naciśnięciu guzika od wyboru obrotów. Tarcza z obrotami powinna się obracać przeciwnie do kierunku wskazówek zegara (tak samo jak tarcza od wyboru prędkości posuwów która działa prawidłowo) Sprawdziłem sterowanie, działanie zaworów elektrycznych, wymieniłem oringi we wszystkich, odkręciłem obie osłony i wymieniłem również oringi w przewodach do wybierania odpowiednich obrotów i posuwów. Nie ma żadnych oznak wypracowania elementów złożyłem wszystko a nadal nie ma możliwości zmiany obrotów po naciśnięciu guzika. Nie posiadam DTR -ki. Po naciśnięciu przycisku słychać charakterystyczne puknięcie wewnątrz i na tym koniec. Proszę o pomoc może doświadczenia z podobnym problemem, był bym wdzięczny za udostępnienie dokumentacji DTR. Proszę o pomoc (olej również został wymieniony)



Tagi:


krzesimir82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:17
Lokalizacja: Łekno

rozdzielacz obrotowy

#2

Post napisał: krzesimir82 » 11 gru 2016, 17:27

witam. objawy wskazuja jedno- masz zatarty rozdzielacz obrotowy. naprawialem go w fwa 41 z tego co wiem jest ta sama kontrukcja. musisz wymontowac rozdzielacz wyjac go wyczyscic i zlozyc ponownie.
jak masz pytania to pisz, robile to.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”