Piła ramowa PM- 120, kilka pytań.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
supchem
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 19 lip 2016, 23:38
Lokalizacja: Katowice

Piła ramowa PM- 120, kilka pytań.

#1

Post napisał: supchem » 20 lip 2016, 00:48

Cześć,
na początek chciałem wszystkich przywitać ponieważ to mój pierwszy post na forum :D.
A teraz do rzeczy, zakupiłem piłę ramową PM- 120, chciałbym przywrócić ją do oryginalnego stanu.
1. Piła posiada taki przesuwny element połączony z dźwignią do załączania, słyszałem że służy to do przestawienia dźwignie w pozycję "w górę" gdy piła skończy cięcie ale u mnie to nie działa, chyba czegoś brakuje, czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak to naprawić lub dodać jakieś fotki sprawnego układu?
2. Jak wygląda pompa chłodziwa i zbiornik w oryginale (jeśli ktoś może także prosiłbym o fotki), czy ta pompa która jest zamontowana w mojej pile jest oryginalna (chyba nie)?
3. Gdzie mógłbym dokupić oryginalną pompę chłodziwa do tej piły, brakujące elementy do tej przesuwnej części która ma przestawić dźwignie po skończeniu cięcia, tylną szczękę mocującą oraz osłonę na pasek klinowy gdy wymienię pompę chłodziwa?
4. Dźwignia do załączania ma 4 pozycje "cięcie", "w górę", "w dół", "wyłącz". Gdy wezmę na "cięcie" wszystko działa, gdy wezmę na "w górę" też działa, ale gdy wezmę na "w dół" to nic się nie dzieje, a gdy na wyłącz to piła idzie lekko do góry, jak to ma działać poprawnie?
5. Gdy chcę coś uciąć pod kątem 45 stopni to tylną szczękę ustawiam pod takim kątem, ale w jaki sposób to docisnąć z przodu? śruba dociskowa nie trafia w gniazdo przedniej szczęki gdy tak to ustawię.
6. Piła nie docina do końca, czy tak ma być że pozostawia trochę nieuciętego materiału?
Za wszelkie podpowiedzi dziękuję.
Tutaj linki do obrazków:












Tagi:


sagan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:32
Lokalizacja: mars

#2

Post napisał: sagan » 26 lip 2016, 11:32

Piła ma docinać do końca! Kwestia ustawienia ograniczników.
Odpuść sobie oryginalną pompę. Taką samą zasadę działania ma każda pompa zębata układu smarowania silników. Np star 200 itp - pompa olejowa silnika - taką zastosowano w pile PG2 więc może iść tym tropem...
A jak nie to każda inna pompka wodna która po prostu tłoczy ciecz zasilana na 220V stosowna do wydajności i ciśnienia, które nie musi być duże.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”