Pytanie o sprężarkę Petters 426

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
patrykb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 169
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:23
Lokalizacja: łódź

Pytanie o sprężarkę Petters 426

#1

Post napisał: patrykb » 15 lis 2013, 21:00

Witam.

Czy ktoś ma pojęcie co to za sprężarka? Jakie może mieć parametry? Sprężarka jest 4 tłokowa dane jakie udało mi się odczytać to: Petters Ltd. Model: 426 jednak nic nie udało mi się wygoglować, nawet na sam temat producenta. Chciałbym wymienić od razu olej, jakim najlepiej zalać?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
co to za otworek? zamykany jest klapką
Obrazek
Obrazek
Obrazek
te małe zaworki/króćce podłączeniowe(?) na górze to miejsce na manometr?



Tagi:

Awatar użytkownika

warczp
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 30 wrz 2013, 11:59
Lokalizacja: Swarzędz

#2

Post napisał: warczp » 18 lis 2013, 11:26

Prawie na pewno jest to obecna firma Lister-Petter Ltd. (producent silników i też sprężarek).
Choć póki co też nie udało się mi odszukać niczego dokładniejszego.


marekms
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 93
Rejestracja: 18 mar 2007, 16:44
Lokalizacja: Grójec

re

#3

Post napisał: marekms » 18 lis 2013, 17:54

Do czego kolega chce używać tej sprężarki? Moim zdaniem jest to sprężarka chłodnicza (sądząc po specyficznym wyglądzie przyłączy) i nie nadaje się do sprężania powietrza. Tego typu sprężarki mają małą wydajność, choć sprężają do wysokich ciśnień. Jednak podstawową wadą jest to że do sprężonego gazu dodają mgłę olejową.


Marek


Autor tematu
patrykb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 169
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:23
Lokalizacja: łódź

#4

Post napisał: patrykb » 18 lis 2013, 19:40

Dziękuję koledzy za odpowiedź. Sprężarka pracowała w zakładzie wulkanizacyjnym nim ją nabyłem. Na sprężarce widnieje napis "High capacity compressor" co tłumaczyłem jako kompresor wysokiej wydajności, co do mgły olejowej to zawsze można zastosować odolejacz i powinno dać radę. Ze względu na całkowity brak informacji na temat zalecanych obrotów, wydajności i zapotrzebowania na silnik chyba będę musiał próbować uzyskać jakieś info u Lister-Petter Ltd. Co do sprężarki to ma być wykorzystana w warunkach domowych do typowych zastosowań, zależnie od wydajności chciałbym ją wykorzystać przy delikatnym piaskowaniu. Co wyjdzie z tego wszystkiego to jeszcze zobaczymy, ale jestem dobrej myśli :mrgreen:


LUKI 81
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2016, 21:02
Lokalizacja: Krotoszyn

#5

Post napisał: LUKI 81 » 11 mar 2016, 21:08

patrykb,
Witam.
Kolego napisz coś więcej na temat tej sprężarki Petters 426 mam taka i interesuje mnie jak śmiga czy warto ją instalować. Potrzebna mi do prac domowych jak z wydajnością.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”