Jaki dobrać kompresor do plazmy po niskiej cenie ?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Tarboszek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 26 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: Koszalin

#21

Post napisał: Tarboszek » 11 kwie 2013, 12:59

Podepnę się do tematu, też zależy mi na niskiej cenie, ale nie aż tak niskiej.
Planuję zakupić kompresor Tłokowy jedno lub dwu ze zbiornikiem 500L Oczywiście olejak.
Do tego osuszacz ziębniczy ale nie wiem o jakiej to ma być wydajności, takiej jak sprężarka na tłoczeniu czy takiej jak wydatek powietrza. Poza plazmą na hali będą urządzenia drobne które aktualnie pracują na 50l zbiorniku z pompą tłokową metabo, ale faktycznie to raczej do kół i aerografu bo już przy przedmuchiwaniu nawet na niewiele wystarcza.
Czy założenia chociaż jak na razie mam dobre?

Wydatek palnika 150l/min na aktualnej plazmie przy zmianie na większą nie sądzę aby wydatek zmienił się powyżej 200l/min

Podpowiedzcie na jakie firmy zwracać uwagę a jakich się wystrzegać,
czy warto wyrzucać sam zbiornik albo sam kompresor na zewnątrz, czy lepiej wszystko razem w pomieszczeniu?



Tagi:


Tarboszek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 26 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: Koszalin

#22

Post napisał: Tarboszek » 19 kwie 2013, 20:53

Koledzy bardzo proszę o pomoc w tym miesiącu muszę dokonać zakupu, a te podzespoły raczej na półkach nie leżą.
Sprężarka o jakiej myślałem to 500l zbiornik 2 tłokowa, 2 stopniowa o wydatku na tłoczeniu około 1000l/min
Osuszacz ziębniczy o wydatku około 1000l/min
filtry odwadniające i odolejające dokładne 2x na wejściu i wyjściu osuszacza z filtracją ceramiczną do 5mikronów

Jak na razie mam ofertę z firmy Airpol (czy firma godna polecenia jak wygląda stosunek cena/jakość) oraz czekam na jeszcze jedną.

czy taki zestaw jest rozsądny do plazmy +kilka urządzeń drobnych typu wiertarka lub szlifierka.

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ macie już w tym doświadczenie a w przyszłym tygodniu muszę puścić zamówienie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”