wodna pompka próżniowa

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Yogi_
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 759
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:07
Lokalizacja: Braniewo

wodna pompka próżniowa

#1

Post napisał: Yogi_ » 03 mar 2012, 12:46

Witam,
Gdzieś, przy okazji robienia frezarki z (epoxy)betonu był poruszany temat odpowietrzania masy przez stosowanie podciśnienia. Jeden z kolegów opisywał stosowanie pompki wodnej do tego celu.
Zastanawiam się nad możliwością zastosowania pistoletu do piaskowania (znaczy woda zamiast powietrza) w końcu murowańca robi się (stosunkowo) rzadko a cena ok 10 razy mniejsza od takowej pompki plastykowej.

Obrazek
Ew. zrobić samemu, tylko jakie średnice otworów powinny być? Lub jaki stosunek tychże?
Może do tego celu wystarczy agregat od lodówki?

P.S. (uwaga na monitor) :-D

Małżeństwo szuka odkurzacza w sklepie AGD. Oglądają różne modele, po chwili mąż podchodzi do sprzedawcy i pyta:
- Przepraszam a ten odkurzac dobrze ciągnie?
Sprzedawca szczerze:
- Panie, aż łzy lecą.


Pozdrawiam
Krzysiek

Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 03 mar 2012, 16:58

Ja mam dwie takie pompki. Jedną na powietrze do wypompowywania chłodziwa ze zbiorników maszyn, które są najczęściej w podstawie maszyny np. frezarka lub w jej nodze np. tokarka. Wykonana z rurek stalowych. Bardzo dobrze się sprawdza. Druga na wodę, podłączona do instalacji wodnej została kupiona do odsysania sączków. Wydajność jest mała. Podciśnienie jest na tyle duże, że czuje się wyraźnie po przyłożeniu dłoni do otwory ssącego. Czy łzy polecą to nie wiem bo nie sprawdzałem. Jakie są w niej otwory to musiałbym zmierzyć. Najlepiej zrób próbę na pistolecie do piaskowania.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”