wiertarka ręczna i szlifierka kątowa :)

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Cretino
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2006, 09:45
Lokalizacja: okolice Torunia

#11

Post napisał: Cretino » 28 gru 2006, 21:41

poprostu potrzebna mi wiertarka i szlifierka (popularnie zwana bosz) taka domowa :) tu cos uciąć, tam coś wywiercić, lepiej z udarem bo lepiej wierci sie w betonie i cegle :) nie zamierzam tym zarobkować :) ani uzywać tego po 8h/dobę :)


skoro za 300 PLN nie da siękupić znośnej jakości takiego sprzetu to ile musze minimum wydać?

przypominam - nie jestem ani slusarzem, ani budowlańcem, ani innym tego rodzaju fachowcem tylko fizjologiem i specjalista od toksykologii <lol> a narzędzi powyższych uzywam conajwyzej raz w miesiącu :)


szukam znośnej jakości wiertareczki ręcznej do 300 PLN :) no i może jakiejśc szlifiereczki kątowej w podobnej cenie :) ... jakby trzeba bylo zwiekszyc troche cene to sie da :) byle nie 2x :)

Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#12

Post napisał: skoti » 29 gru 2006, 01:57

Do takich zastosowań jak piszesz proponowałbym kupić taki zestaw :
Młot udarowy , zwykłą wiertarka 500W i kantówka 500 lub 800W taki zestaw z firmy Einhell powinieneś dać rade kupić za ~300zl. Dlaczego taki ? Mam kilka elektronarzędzi z tej firmy w domu i spisują sie znakomicie . Nawet mamy w firmie wiertarkę z tej firmy i żyje juz prawie rok co jest niebywałym sukcesem :) Dlaczego młot i wiertarka osobno ? Ano dlatego ze wiertarka za 300zl do wiercenia betonu nadaje sie delikatnie mówiąc średnio a młot nawet taki za 150zl idzie jak w masełko . Oczywiście z narzędziami nie ma zmiłuj sie :) Tylko dobre firmy . Kątówka do domu tez nie musi być super hiper z niewiadomo jakiej firmy . Dla siebie kupiłem taka mala zgrabna 500W za jakieś 80zl i spisuje sie świetnie przecięcie rurki pręta fi30 to dla niej żaden problem . Oczywiście trzeba kupić odpowiednie tarcze do ciecia czyli takie cieniutkie . Przy wyborze kierowałem sie tym żebym mogl ja utrzymać w jednej ręce bo te 800W przy mojej posturze to porażka :)


Autor tematu
Cretino
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2006, 09:45
Lokalizacja: okolice Torunia

#13

Post napisał: Cretino » 29 gru 2006, 02:00

oczywiscie chodzi mi o 300 PLN na wiertarkę i drugie 300 PLN na szlifierkę :) razem 600 PLN :) no ewentualnie moge dolozyc te 100-150 PLN :)
szukam znośnej jakości wiertareczki ręcznej do 300 PLN :) no i może jakiejśc szlifiereczki kątowej w podobnej cenie :) ... jakby trzeba bylo zwiekszyc troche cene to sie da :) byle nie 2x :)

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#14

Post napisał: skoti » 29 gru 2006, 02:04

To mozesz cos poszukac z BOSCH-a ale i tak lepiej kupic osobno wiertarke a osobno mlot .Takie jest moje zdanie .

Awatar użytkownika

rudzik6
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 376
Rejestracja: 16 paź 2006, 22:52
Lokalizacja: pod Olsztynem
Kontakt:

#15

Post napisał: rudzik6 » 29 gru 2006, 21:28

Cretino pisze:poprostu potrzebna mi wiertarka i szlifierka (popularnie zwana bosz) taka domowa :) tu cos uciąć, tam coś wywiercić, lepiej z udarem bo lepiej wierci sie w betonie i cegle :) nie zamierzam tym zarobkować :) ani uzywać tego po 8h/dobę :)


skoro za 300 PLN nie da siękupić znośnej jakości takiego sprzetu to ile musze minimum wydać?

przypominam - nie jestem ani slusarzem, ani budowlańcem, ani innym tego rodzaju fachowcem tylko fizjologiem i specjalista od toksykologii <lol> a narzędzi powyższych uzywam conajwyzej raz w miesiącu :)
Ja na Twoim miejscu , skoro piszesz, ze tak okazjonalnie coś robisz, kupiłbym najtańsze co jest...wiertarkę możesz kupic za ok 35 zł , szlifierke widziałem za 30 zł w supermarketach... Ja mam takie cos od 4 lat i tez okazjonalnie na tym pracuję;)...Az się dziwię, że szlifierka jeszcze chodzi;)..Jednak uzywaj tego delikatnie, w końcu w domu nikt ( oprócz zony i tesciowej) nie goni;)). Normalne wiercenie dobrymi wiertłami w drewnie i metalu bez katowania wiertarki nie powinno jej mocno zaszkodzic...możesz miec najwyzej pecha, trafi ci sie wyjątkowo kiepska, np. może sie spalic bez powodu;) Do wiercenia w betonie radziłbym ci wydac pozostała kwotę...na cos lepszego:) ( Ja mam Boscha profesionala na SDS i jest nie do zdarcia, cały dom wybudowałem i sporo tym kułem ..szpikulcem tylko). Tamtą tania "wiertarką" takich prac nie rób;)

Wiesiek

PS. Ciekawostka, najtańszą wiertarką ok 700W z supermarketu za ok 80 zł wymieszałem dosyc sporo cementu, zapraw itp...aż dziw bierze, że jeszce chodzi...ale wrzeciono juz lata z luzem ok 5mm ;))..
Prawdę mówiąc sam szukam wiertarki do mocowania w suporcie tokarki, aby służyła jako mała frezarka również...i nie mam zaufania do żadnej plastikowej wiertarki, nawet markowej..one wszystkie w srodku maja przekładnie z tworzywa sztucznego i sa łozyskowane w plastiku...czyba kupie stara poczciwą metalową celmę z dawnych lat uzywaną..miała metalowe przekładnie...czasem cos takiego można znaleźc.
próbuję budowac rower 750W, skuterek 2kW, samochodzik 2x10kW DC ETEK RT) http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#16

Post napisał: wood carver » 02 lut 2007, 20:22

jak się kupi taką szlifierkę czy wiertatke, to proponuje od razu rozebrac i poważnie nasmarowac przekładnie....i będzie chodzi długo naawet taka tania...

Awatar użytkownika

rudzik6
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 376
Rejestracja: 16 paź 2006, 22:52
Lokalizacja: pod Olsztynem
Kontakt:

#17

Post napisał: rudzik6 » 18 lut 2007, 12:54

wood carver pisze:jak się kupi taką szlifierkę czy wiertatke, to proponuje od razu rozebrac i poważnie nasmarowac przekładnie....i będzie chodzi długo naawet taka tania...
Ale one są posmarowane w środku, wiem bo kupiłem dodatkowe dwie, jedną do próby aby zobaczyc czy można z niej zrobic wrzeciono, ale znowu ja złożyłem, są tak tanie, ze jedną mam starą , która nie chce sie od 10 lat rozwali, druga jest do innej grubości tarczki, bo nie chce mi sie co chwile zmieniac, a trzecia zamontowana na stojaku do przecinania:)

Pozdrawiam

Wiesiek
próbuję budowac rower 750W, skuterek 2kW, samochodzik 2x10kW DC ETEK RT) http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#18

Post napisał: wood carver » 18 lut 2007, 14:16

....a tak w ogóle...ciekawe rzeczy robisz ( skuter, rower elektryczny..._) :)

Awatar użytkownika

rudzik6
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 376
Rejestracja: 16 paź 2006, 22:52
Lokalizacja: pod Olsztynem
Kontakt:

#19

Post napisał: rudzik6 » 18 lut 2007, 17:39

wood carver pisze:....a tak w ogóle...ciekawe rzeczy robisz ( skuter, rower elektryczny..._) :)
Dziękuje, ale tak naprawdę powinienem zdjąc ten link...chyba sie starzeję..wszystko rozgrzebane, nic nie dokończone, po pracy bym tylko spał, albo siedział w internecie..dookoła bałagan i wiele srok za ogon łapię, może w końcu sie zmobilizuję..bo mi wstyd.

Pozdrawiam

Wiesiek
próbuję budowac rower 750W, skuterek 2kW, samochodzik 2x10kW DC ETEK RT) http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”