Zamarzł gaz ?? - ogrzewanie -alternatywne rozwiązanie?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#21

Post napisał: Mariuszczs » 04 lut 2012, 22:04

Jeśli ma taką moc to raczej więcej tego gazu żre, ale 15 kW to mały dom idzie ogrzać. Niestety pewnie garaż masz nieocieplony i nie wiadomo.
No 15 kW to dużo



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#22

Post napisał: adam Fx » 04 lut 2012, 22:27

owszem nie ocieplany i jest w szeregu wiec ocieplić się z zewnątrz nie da a od środka to i tak ledwo się mieszczę jako izolacje można potraktować garaże które mam po obu stronach jak również z tyłu

warunki są takie: nagrzać w miarę szybko mała powierzchnie która stoi nie ogrzewana prze kilka dni tak by w miarę komfortowo można było przystąpić do pracy przez kilka godzin po czym wyłączyć sprzęt i iść do domu

obecnie wygląda to tak - jeśli mam wolne 2h przez które mógłbym coś podłubać to nawet nie próbuje iść do garażu bo więcej czasu stracę na rozgrzanie dłoni niż na robotę a piecyk tak jak pisałem ciągam za sobą by grzał mnie bezpośrednio bo nagrzanie do ludzkiej temperatury pomieszczenia zajmuje mu kilka godzin

a tak wchodzę zaplam i od razu dmucha ciepłem jak trochę ogrzeje można przejść na oszczędniejszy piecyk który będzie podtrzymywał stan wystarczającego komfortu
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#23

Post napisał: Mariuszczs » 04 lut 2012, 22:32

Ociepl sufit w takim razie i będziesz się z tego cieszył
Jeśli ma naprawdę 15 kW to szybko ugrzeje, szwagier ma podobny, ale używał zimą do suszenia farby pod plandeką, szybko spalił się tam wentylator, ale poratowałem go wentylatorem od zamrażarki i chodzi.


jmww
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2010, 23:35
Lokalizacja: mazowieckie

#24

Post napisał: jmww » 05 lut 2012, 00:07

Wszystko zależy od tego jaką masz temp. w garażu bez ogrzewania. Jeżeli na minusie to owszem - szybko nagrzejesz pomieszczenie , ale piecykiem 2KW nie utrzymasz temperatury.
Dochodzi do tego przymusowe wietrzenie garażu - przy nagrzewnicy gazowej jest straszne zapotrzebowanie na tlen ; dochodzi do tego problem spalin , trzeba wietrzyć bo się zatrujesz.
Sam w tym roku kupiłem taką nagrzewnicę , więc opowiadam co sam zauważyłem "organoleptycznie". Jeszcze jedna uwaga - gdy jest poniżej zera w warsztacie i zaczynasz ogrzewać intensywnie , to na maszynach powstaje para wodna - u mnie na tokarce aż kapała woda z imaka i łoża . Nie jest to dobre moim zdaniem dla maszynek . Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#25

Post napisał: adam Fx » 05 lut 2012, 11:47

jmww pisze:gdy jest poniżej zera w warsztacie i zaczynasz ogrzewać intensywnie , to na maszynach powstaje para wodna - u mnie na tokarce aż kapała woda z imaka i łoża . Nie jest to dobre moim zdaniem dla maszynek
tego się obawiałem - dlatego chciałem grzać do temperatury która da dostateczny komfort a nie do takiej bym mógł w samej koszuli sobie toczyć

co do wentylacji to oczywiście domyślałem się tego -garaż sam w sobie jest dość przewiewny ma system wentylacji + niezbyt szczelne drzwi aczkolwiek wietrzenie też wchodzi w grę szczególnie że po wietrzeniu można się szybko ogrzać ;)
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Borsi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 351
Rejestracja: 11 sty 2009, 21:09
Lokalizacja: lublin

#26

Post napisał: Borsi » 05 lut 2012, 12:12

jmww ma rację, na pewno gaz podnosi wilgotność powietrza w pomieszczeniu ale ja ogrzewam warsztat kozą i też zbiera się woda na maszynach myślę ze wynika to z różnicy temperatur co do ogrzewania warsztatu to szukam nagrzewnicy na ropę z odprowadzeniem spalin najlepsza by była taka jak w starach wojskowych takie cygaro widziałem gdzieś na allegro ale kosztowała 1300 zł trochę dużo, moze ktoś ma taka do odstąpienia.


Pawel Pawlicki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 225
Rejestracja: 13 maja 2006, 20:20
Lokalizacja: Różnie

#27

Post napisał: Pawel Pawlicki » 05 lut 2012, 12:37

Jakieś dwadzieścia lat temu z kumplem zrobiłem piec Bullerjan (z rurowym konwektorem). Do pracowni rzeźbiarskiej na wsi. Wyglądał jak by go zrobił Cyklop po pijaku ale to był najbardziej wydajny i najszybciej grzejący piec jaki w życiu widziałem.
tu jest artykuł o Bullerianach:
http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?dzid=102&did=42
Wszyscy jesteśmy bardzo dojrzali dopóki ktoś nie przyniesie folii bąbelkowej.


bogdan54
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 93
Rejestracja: 09 maja 2010, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

#28

Post napisał: bogdan54 » 05 lut 2012, 13:30

Pawel Pawlicki pisze:zrobiłem piec Bullerjan (z rurowym konwektorem)
Ja od roku przymierzam się do zrobienia tego typu pieca . Chciałem kupić używany ale w kraju ich praktycznie nie ma . Dość dużo się ich pojawia w Czechach , poza sezonem można dostać za tysiaka (zł). Na razie grzeję zabytkową kozą i promiennikiem tego typu http://allegro.pl/promiennik-gazowy-ein ... 47531.html
na dość długim przewodzie , by można było butle postawić (ogrzać) w zasięgu promiennika .

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#29

Post napisał: ALZ » 05 lut 2012, 13:55

Alternatywą jest dewasto (webasto) np. z autobusu. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć takie na olej opałowy. Ma to niezłą wydajność, spaliny odprowadzone są na zewnątrz i ze względu na dość gorącą komorę spalania ma niezłe właściwości osuszające.


Pawel Pawlicki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 225
Rejestracja: 13 maja 2006, 20:20
Lokalizacja: Różnie

#30

Post napisał: Pawel Pawlicki » 05 lut 2012, 15:29

bogdan54 pisze: Ja od roku przymierzam się do zrobienia tego typu pieca . Chciałem kupić używany ale w kraju ich praktycznie nie ma . Dość dużo się ich pojawia w Czechach , poza sezonem można dostać za tysiaka (zł).
Widziałem na Allegro ale były sporo droższe (około 3-4 tys)
sama budowa nie była zbyt trudna (jak już załatwiliśmy wygięcie rur)
tutaj sekwencja z budowy gdzieś u Niemca:
Wszyscy jesteśmy bardzo dojrzali dopóki ktoś nie przyniesie folii bąbelkowej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”