Jaka szlifierka prosta?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11

Post napisał: BYDGOST » 20 lis 2011, 11:17

spawacz21 pisze:czyli odradzacie Panowie zakup?
Myślę, że nie. Skoro wybadałeś, że w tej cenie nic nie dostaniesz a nie chcesz wydawać większej kwoty to kupuj. To co wyżej napisałem to tylko przestroga, żeby nie zakładać takich narzędzi jak to wyżej zostało wspomniane także przez ALZ. Masz gwarancję na 4 lata. To już jest coś! Używaj rozsądnie a będzie dobrze. Też o takiej szlifierce myślę, ale do tej pory nie kupowałem bo nie chciałem za dużo inwestować a mam pod ręką pneumatyczną tylko, że sprężarka słaba.


Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

Tagi:


creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#12

Post napisał: creative1agh » 20 lis 2011, 12:56

Napiszę tak: jakiś czas temu również szukałem szlifierki prostej i faktycznie, nic w tej cenie oprócz DWT nie ma, co jest godne uwagi. Szczególnie jeśli jest to wersja " krótka" jakiej potrzebowałem. Tańsze marketowe badziewie i te z alle... to nic nie warte kawałki plastiku, przynajmniej jeśli ktoś chce tym popracować więcej niż kilka h.
Ja byłem już zdecydowany na DWT ale gdzieś wpadła mi w oko marka SPARKY. Jest trochę droższa, Made in Germany - a tak naprawdę Bułgaria :) ale nie China :)
I taką kupiłem. Tylko że tą wersję " krótką".
Trzeba dać trochę więcej niż za DWT, ale wydaje mi się ze warto. Wykonana ładnie, wydaje mi się, że stosunkowo cicho pracuje, regulacja obrotów, gwarancja, długi przewód !!! :)
Mnie pasuje :)


Autor tematu
spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#13

Post napisał: spawacz21 » 20 lis 2011, 13:27

No, patrzylem na sparky, ale moc 710 watt dluga to kosztuje prawie 6,5 stówy, a 550 watt(troche słabsza od DWT) prawie 5 stów. :roll: A pneumatyk, owszem, fajna rzecz, :smile: ale nie każdy dysponuje kompresorem :neutral:
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Awatar użytkownika

tomolc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 708
Rejestracja: 17 paź 2009, 13:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

#14

Post napisał: tomolc » 20 lis 2011, 13:53

spawacz21 pisze:No, patrzylem na sparky, ale moc 710 watt
Faktycznie w tych pieniądzach ciężko coś dostać http://www.youshop.pl/szlifierka-prosta-gs-500-e/ tu jest sparky ale 550 watt za 339 zł


creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#15

Post napisał: creative1agh » 20 lis 2011, 17:20

tomolc pisze:Faktycznie w tych pieniądzach ciężko coś dostać
Niestety, tak jak pisałem wyżej. Ja ją kupiłem w celu ewentualnych prób przy grawerce itp ... dlatego jest krótka, a że jak do tej pory jeszcze nie trafiła na maszynkę, to jest czasem wykorzystywana inaczej.
DWT nie wygląda źle, myślę, że popracuje.
Mam szlif. kątową metabo - takie maleństwo chyba też ok 500 W. Już nieraz myślałem, że wyzionie ducha, a jej nic dalej nie jest.
Jak nie będziesz jej katował, za bardzo obciążał, tak że poważnie schodzi z obrotów, to będzie działać.
Mam też starą Celmę - długa i prosta - ale uchwyt na tarcze a nie tulejki. Nie do zajechania.


Przypomniałem sobie o Celmie i zacząłem szukać - z ciekawości. Ktoś miał doczynienia z tymi nowymi np PRAa 40C ?? Wygląda tak bardzo "plastikowo" - a jak z jakością?

Aha - jeszcze jedno - z tymi watami na opakowaniu to taka trochę lipa jest - nawet bardzo. Dla zdroworozsądkowego człowieka to znamionowa moc silnika. Nic bardziej mylnego. Zwykle to moc max jaką przez moment, w specyficznych warunkach może urządzenie zużyć/pobrać z sieci - na prosty ( chłopski ) rozum :) elektrykiem nie jestem.
Przykład - zakupiłem odkurzacz zelmera. Pisze na nim wielkimi cyframi - 1600 W. Silnik ma faktycznie coś około 1000 W, a to co nas najbardziej interesuje, czyli moc ssania - około 500 W :)
Proponuję, aby ktoś obeznany powiedział jak to jest w przypadku szlifierek. Czasem przy tych tańszych spotkałem się, że jest to rozróżnione - akurat teraz nie widzę takiego przykładu, żeby podać.


Autor tematu
spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#16

Post napisał: spawacz21 » 22 lis 2011, 07:19

A jakie kamienie polecacie? Które kształty są najbardziej przydatne? I czym różnią się kamienie białe, różowe, brązowe i granotowo-szare? Które z nich sa najlepsze?
Ewentualnie czy mógłby mi ktoś podać namiar na jakiś sprawdzony sklep z kamieniami?
PS frezów na razie nie chce kupować..

[ Dodano: 2011-11-22, 18:23 ]
no, kupiona dwt. bardzo fajna maszynka i swietnie leży w rece. Pracuje całkiem cicho.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


Darius
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 140
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:36
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#17

Post napisał: Darius » 27 lis 2011, 18:56

Osobiście kupuję najtańsze szlifierki kątowe o tarczy fi125mm i nie żałuję.Tanio i jak padnie to wywalam.Natomiast znajomy blacharz-lakiernik robi inaczej.Potrzebuje kilku sztuk naraz(dlaczego nie wiem),ale przed rozpoczęciem użytkowania mocuje szlifierkę w imadło i puszcza ją na cały dzień.Nie narzeka po takim dotarciu,podobno firmowe wysiadają,a te "badziewne " pracują nadal.


sebafm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 117
Rejestracja: 27 lut 2011, 20:13
Lokalizacja: toruń

#18

Post napisał: sebafm » 27 lis 2011, 20:02

Darius, chodzi o szlifierki proste .

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#19

Post napisał: ALZ » 27 lis 2011, 20:09

Używałem kiedyś szlifierek prostych różnych firm, ale doszedłem do jednego wniosku - żeby było stosunkowo cicho szlifierka nie może mieć sprzęgła. Taką właśnie bezsprzęgłową szlifierką jest kress i dlatego jest stosunkowo cichy. Ja mam jeszcze makitę z tym nieszczęśliwym sprzęgłem i jest to sprzęt trudny do zabicia, ale praca bez obciążenia to koszmar, dostaje takich wibracji że bez nauszników nie ma szans.


Darius
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 140
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:36
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#20

Post napisał: Darius » 27 lis 2011, 20:25

A owszem.Brak chwilowy tzw umiejętności czytania ze zrozumieniem :oops:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”