musi się zmieścić w około 700zl, fajnie żeby była w walizce z akcesoriami bo lubię porządek i mieć wszystko na miejscu.
Jestem zboczeńcem na punkcie koloru pomarańczowego
pytanie jest takie:
Jaka jest różnica miedzy aku NiCd a Li (bardziej doświadczalnie sprawdzona a nie papierowa)
i czy ktoś miał wyżej wymienione w rekach?
: 16 sie 2011, 23:05
autor: spawacz21
Ja kupiłem jakiś czas temu hitachi ds12dvf3 jest super i fajnie leży w ręku. Ale bez zestawu akcesoriów. Rozumiem twoje zboczenie, ale jak mam być szczery to te aeg mają a słabe akumulatory. 1,4 Ah to trochę za mało. Moja ma 12 volt 2 Ah i ładuje ją raz na miesiąc przy domowym użytkowaniu. Ale spójżmy prawdzie w oczy. Makita wymiata. Aeg to dobr niemiecka firma, ale o makicie mogę coś powiezdieć bo mam szlifierkę i wiertarkę i są świetne a narzędzia makity bardzo dobrze leżą w rękach. zMakita ma dobry osprzęt i akumulatory. Ja jak coś kupuję to zawsze wcześniej idę do sklepu i jak mają "mój" model to sobie go w rękę wezmę i pooglądam. Czesto to właśnie to decyduje o moim wyborze. A różnica pomiędzi akumulatorem niklowo kadmowym(Ni-Cd) a litowo jonowym (li-jon) jest nie jedna. POdstawowe z nich to takie że akumulatory litowo jonowe dłużej trzymają , nie mają efektu pamięci(nie powstaje w nich to. ) są lżejsze, mniejsze, nawet jak ją odłożysz i będzie miesiąc leżała bez ruchu to od razu można robić(jak masz dobre aku. ni-cd takie jak makita to po miesiącu też bęędzie dobra). Podam Ci linka gdzie pokazane jest różnica to sobie zobaczysz.
po pierwsze im większa moc ( 12-14,4-18v) tym krócej działają. więc to nie jest argument.
Po drugie, wszystkie te maszyny są wyprodukowane w chinach i różnice są nieznacznie (głównie akumulatory)
Po trzecie zachwalasz tylko sprzęt który sam posiadasz co jest absolutnie nie obiektywne, bo nie zauważyłeś ze makita jest 12V a AEG 14V co czyni ją mocniejszą... różnica w momencie jest prawie 10 Nm.
Pomocną informacją było by gdybyś mi napisał jak wygląda praca aku w tym hitachi (czyli jak wygląda użytkowanie tego typu baterii) bo niestety w tańszych wkrętarkach ciężko znaleźć taką z aku Li.
Podkreślam że wkrętarka będzie mi służyć na montażach i do gwintowania a uściślając to na montażach trzeba czasem wkręcić kilka wkrętów w kołki, przykręcić kilka śrub a głównie z niej użytek ma być w warsztacie do robienia szybkich gwintów czyli chyba bardziej zależy mi na mocy żeby miała siłę przekręcić gwintownik.
: 16 sie 2011, 23:48
autor: spawacz21
Jak do gwintowania to moja hitachi jest ok. Daje 1 bieg 350 obrotów i powoli to ładnie idzie i blachę 10mm w kilka sekund nagwintuje na M10. Akumulator jest mocny i naprawde długo trzyma. ładowanie to ok. 1godzina. Sprzęt aż chce się do ręki brać taki jest wygodny. Ja z mojego sprzętu jestem bardzo zadowolony.Do większych domowych prac jest super. Ale czy poradziłaby sobie na fullmprzemyśleczy na budowie gdzie się prazuje takimi maszynami non stop tonie wiem.
: 17 sie 2011, 00:01
autor: Tech4art
i właśnie tego sie chciałem dowiedziec. Jeśli 12v NiCd daje rade to znaczy ze mi wystarczy.
: 17 sie 2011, 03:06
autor: mariuszbroda
To jest dobre,uchwyt ROHM 1-13,średnio raz w tygodniu przewiercam non stop wkładkę od zamka,dałem 480 zł(nowa),nie brudzi się (kolor),aku dobrze trzyma,jest dość lekka i poręczna
Spokojnie- wszyscy stoją i czekają,zamek od piwnicy
: 17 sie 2011, 22:37
autor: Areo84
Na montaż mam AEG BSS 14 z udarem jak klucz udarowy.
Uchwyt szybkozmienny na sześciokąt 1/4" , kręci z momentem do 80 Nm i to się przydaje do kręcenia śrub a wkręty idą nawet w twarde suche drewno. Niestety do wiercenia raczej sie nie nadaje. Do gwintowania nie próbowałem. Akumulatory 14,4V 2,0 Ah Ni-cd nawet nieźle trzymają. Komplet z ładowarką można wyrwać za ok 500zł (nowa). Są i pomarańczowe
Wszystkie wkrętarki z momentami po kilanaście Nm to raczej zabawki.
: 17 sie 2011, 23:18
autor: olepiotr
Do montażu wystarczy http://www.bosch.info.pl/9904-PSR-144-L ... orowa.html Nie wiem jak z gwintowaniem bo tego na niej nie robiłem. Ale nawet niezła jest. Minusem jest ładowarka. Mi przy 2 ładowaniu blaszka się przy niej ułamała. Ale pokombinowałem i działa dalej.
AEG odradzam. Kolega kupił i już po 2 miesiącach coś tam nie łączyło
18V wcale nie musi działać krócej. Nie patrze na parmetry które producent podaje Na makicie wkręcam np wkręty a na np AEG 14v wkręcam te same wkręty przez pół czasu mniej. Makitą wkręciłem prawie 700 wkrętów(5cm) bez wymiany baterii, DeWaltem jakieś 450...
Pozdrawiam
Piotrek
: 18 sie 2011, 08:26
autor: andrzejk26
Ja osobiście polecam BOSCH GSR 10,8V-LI-2 nie wiem jak z gwintowaniem ale do wszelkich prac warsztatowych jest bardzo fajna mała i poręczna, ma dwa biegi na których osiąga 400 i 1100 obrotów ma ładowarkę która ładuje akumulator w przeciągu 60 minut a 70 % pojemności akumulator osiąga po 15 minutach, na pierwszym biegi osiąga jak dobrze pamiętam to 30 coś Nm, zaś na drugim 10, a płaciłem za nią coś poniżej 500 złotych
: 18 sie 2011, 09:21
autor: ALZ
Zawsze używałem Makity, ale 2 lata wstecz polecono mi wkrętarkę Hitachi DS12DVF3 i mogę ją polecić. Aku NiCd ładują się w niecałą godzinę i sprzęcik jest godny polecenia.