Szlifowanie wałków

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Kowi77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 03 lip 2011, 12:19
Lokalizacja: Czeladź

Szlifowanie wałków

#1

Post napisał: Kowi77 » 18 wrz 2023, 14:54

Witam szanowne grono,
Chciałbym skorzystać z waszego ogromnego doświadczenia i wiedzy.
Zakupiłem szlifierkę NUA 25 ale niestety bez oprzyrządowania a chciałbym na niej szlifować wałki.
Potrzebuje coś w rodzaju uchwytu tokarskiego z napędem. Gotowe rozwiązania to szaleństwo cenowe dla mnie, bo będę to wykorzystywał amatorsko i niezarobkowo więc musze coś wystrugać samodzielnie.
Czy może ktoś korzystał z jakiś elementów gotowych? Może jakiś uchwyt tokarski z możliwością napędu.
Drugie pytane dotyczy zabieraków szlifierskich do mocowania kamienia do tej szlifierki - czy są gdzieś dostępne?


Kowi


rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1246
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce

Re: Szlifowanie wałków

#2

Post napisał: rc666 » 18 wrz 2023, 17:26

Zapytaj wielkiego wujka.
Tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi.
Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szlifowanie wałków

#3

Post napisał: Steryd » 18 wrz 2023, 17:58

Do szlifowania wałków lepiej się przyda zestaw kłów. Do narzędziowki kupisz za grosze. Tylko trzeba jakoś rozwiązać napęd wałka, ale jest to do zrobienia.
Inna sprawa, że szlifowanie wałków na narzędziówce to pomyłka.
Można?
Morzna!!!


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1240
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Szlifowanie wałków

#4

Post napisał: bear » 18 wrz 2023, 19:30

Kowi77 pisze:Gotowe rozwiązania to szaleństwo cenowe dla mnie, bo będę to wykorzystywał amatorsko i niezarobkowo więc musze coś wystrugać samodzielnie.

Jak poszukasz to coś utrafisz taniej, ja niedawno kupiłem samą głowicę za 200zł. Oryginalna głowica jest skręta w dwóch płaszczyznach, ze stożkiem MK5 w środku i tu masz dowolność czy zamontujesz kieł czy uchwyt tokarski. Zależnie od mocowania silnika możesz założyć od tyłu koło podziałowe.
Steryd pisze:Inna sprawa, że szlifowanie wałków na narzędziówce to pomyłka.

Do sporadycznego szlifowania czy szlifowania stozków czy niewielkich elementów sprawdza sie przyzwoicie, z głowicą można na niej ogarniać otwory podobnie jak szlifować na płasko. Niestety mnóstwo tych maszyn sprzedawana jest bez oprzyrządowania a bez tego to tylko mebel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”