Mitutoyo seria IDF i mały problem

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
mark-masterson
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2009, 02:17
Lokalizacja: StreetBassers City

Mitutoyo seria IDF i mały problem

#1

Post napisał: mark-masterson » 25 mar 2011, 21:49

Witam panowie. Całkiem przypadkiem nabyłem w bardzo okazyjnej cenie w/w Mitutoyo z serii IDF 25mm. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że urządzenie jest przestawione w zakres imperialny i na dodatek na wyświetlaczu widnieje mała kłódka i żadne funkcje nie działają (nie reaguje na przyciski).
Sam enkoder funkcjonuje poprawnie, odmierza w górę i w dół, ale nie mogę nic zmienić...
Niestety nie mam interfejsu SPC by podłączyć w/w do komputera, nie mam też pojęcia czy przez SPC można "odblokować" ów ustrojstwo ??

Bardzo mi zależy na tym by urządzenie działało poprawnie bo jest niemal nowe a udało mi się kupić je za bezcen, tylko dla tego, że było bezużyteczne, bez specjalnie większej wiedzy co to tak naprawdę jest dla wcześniejszego posiadacza.

Pobrałem chyba wszystkie dostępne informacje online ale nie znalazłem manuala do w/w mówiącego cokolwiek o tej magicznej kłódce i o "niemożności" zmiany ustawień...

Pomocy
Proszę...

pozdrawiam
marek



Tagi:

Wróć do „WARSZTAT”