Proszę o pomoc w wyborze grawerki laserowej

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Rols
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2011, 18:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

#11

Post napisał: Rols » 05 sty 2011, 12:54

posek - nie ma sprawy, cieszę się że cokolwiek pomogłem :grin:

Co do cen to tak jak pisał Kolega wyżej ulegają one szybkim zmianom i wchodzą coraz to nowsze modele na rynek, dlatego trzeba się kontaktować bezpośrednio z dystrybutorem. Myślę że na to nadszedł już czas, bo są to niestety drogie urządzenia i wybrać jakieś konkretne nie będzie łatwo. Tak jak pisałem wcześniej, zajmuję się grawerowaniem mechanicznym więc nie mam za wiele do czynienia z tym tematem. Kolega polecił Ci jedną firmę Trotec, ja od siebie mogę też polecić firmę Gravograph, która ma naprawdę dobry i znany sprzęt, nowe oprogramowanie "Gravostyle 5" jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze i jest w stanie obsługiwać zarówno grawerki mechaniczne jak i laserowe. Ich produkty nie są niestety tanie, ale znowu kupowanie czegoś chińskiego szczerze odradzam. Zwłaszcza że np. Gravograph przywiezie Ci ją, zainstaluje i nauczy obsługi.
Tutaj masz ich stronę, zobaczysz prezentacje, coś poczytasz -> http://www.gravograph.com/polska/maszyn ... serowa.php .
Nic więcej nie dodam, bo nie miałem styczności z innymi firmami.
Myślę że dla Ciebie grawerka CO2 będzie odpowiednia, jednak jeśli chcesz grawerować na kieliszkach i kubkach musisz zastosować przystawkę obrotową, która będzie kolejnym niemałym wydatkiem. Ale musisz ich popytać bo widziałem na ostatnich Dniach Otwartych u nich jakąś grawerkę która była specjalnie przeznaczona do grawerowania obrotowego m.in. butelek - miała nawet system chłodzenia :mrgreen:
Także działaj, pytaj się dystrybutorów, oni też coś doradzą i poznasz przede wszystkim ceny!
Powodzenia :wink:



Tagi:


Autor tematu
posek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2010, 11:53
Lokalizacja: Świętochłowice

#12

Post napisał: posek » 05 sty 2011, 13:35

A miał ktoś do czynienia z Grawerką TECHSOL LASER-600 lub LASER 500, czy warto kupować z tej firmy ?

Cena Laser 600 21900PLN Brutto
Laser 500 19659 PLN Brutto


Grawerki to nie sa tanie rzeczy jak pisałeś, ale mam nadzieje że inwestycja w takie urządzenie przyniesie zyski. Ponieważ chciałbym otworzyć dzialalność gosp w tej dziedzinie.
Jak myślicie z własnego punktu doświadczenia, czy jest to opłacalne ? Czy może polecacie coś innego ?
Niestety mam malutkie pojęcie co do grawerek laserowych, nigdy ich nie widziałem na żywo , jestem informatykiem i wiedza na temat komputera pozwoli mi rozwiniecie wiedzy na temat grawerek.
Mam strach czy kupując tak drogie urządzenie bede w stanie je obsłużyć, mam nadzieje że za pośrednictwem szkoleń tak


Rols
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2011, 18:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

#13

Post napisał: Rols » 06 sty 2011, 00:03

Grawerki Techsol jak czytałem nawet na tym forum (wejdź w dział Wycinarka laserowa/lasery) nie mają dobrej opinii, są to właśnie grawerki "Made in China". Ich cena jest bardzo atrakcyjna, aż za bardzo... za taki sam sprzęt we wspomnianej przeze mnie wcześniej firmie zapłaciłbyś 4-5 razy tyle, ale masz wtedy coś rozsądnego. W grawerkach-chińczykach może wystąpić problem m.in. stałości wiązki laserowej, jeśli jej jakość nie będzie odpowiednia i wtedy nic nie pomoże nawet duża moc jaką się chwalą.
Na rynku jest bardzo duża konkurencja wśród firm posiadających takei grawerki - wystarczy jak przejrzysz choćby Allegro pod tym kątem, dlatego zastanów się czy opłaci Ci się taka inwestycja. Musisz wziąć pod uwagę miejsce w którym będziesz prowadził działalność i czy będziesz miał stałych Klientów.
Jeśli jesteś informatykiem to z pewnością dasz sobie radę, może nie od razu ale w końcu się połapiesz - to nie statek kosmiczny tylko urządzenie na którym pracują zwyczajni, normalni ludzie.
Spokojnej nocy :wink:


Autor tematu
posek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2010, 11:53
Lokalizacja: Świętochłowice

#14

Post napisał: posek » 06 sty 2011, 02:10

Czytalem, niestety o wszystkich chińskich grawerkach tak piszą, chociaż nie którzy sobie chwalą ...hmm dziwne.

Czy moze ktoś z was podac mi mejla do Troteca ? Ponieważ na ich formularzu kontaktowym należy podać nazwę firmy (której jeszcze nie posiadam) ?
Chciałem zapytac o oferte i ceny tych cudów , pewnie mnie szoknie :)

Dobrej nocki

[ Dodano: 2011-01-06, 13:19 ]
Zainteresowała mnie jeszcze jedna rzecz którą idzie wykonywac dzieki grawerce laserowej

Odnośnie chodziło mi o grawerkę np takiego kryształu
Obrazek

Czy na NAszym Rynku jest możliwość zakupu takich bloków Kryształów (szkła) ?
Jak wygląda faza wyrobu takiego cuda, z pewnością nie wszystko zrobi grawerka, bo napewno nie wytnie takiego kawałka szkła, jak wygląda proces obróbki krawędzi, z pewnością praca odbywa się ręcznie poprzez szlifowanie ?

Jakich sprzętów potrzebował bym jeszcze do wykonywania takich pucharów ?
Oczywiście napis który jest wewnątrz to wykonuje grawerka, ale co z resztą ?
Czy po prostu producenci kupują takie gotowce (tylko grawerują ) czy sami wytwarzają różne kształty.

Czy Grawerka Laserowa może wycinać bloki szkła albo w metalu wyciąć odpowiednie wzory

Takie coś to już chyba wykonuje frezarka ?
Obrazek


i wygrawerować dokładnie jak na obrazku Obrazek

[ Dodano: 2011-01-07, 01:02 ]
Może zamiast grawerki laserowej kupić Frezarkę, ona z pewnością wykonuje takie elementy, czytałem dużo tematów na tym forum i widze że w większości ludzi graweruje napisy na plexie za pomoca frezarki.

Pooglądam jeszcze kilka filmików na YT jak pracują frezarki i maszyny

Może podacie mi jakieś ciekawe modele frezarek ?

Prosze napisać co lepiej brac pod uwage frezarki czy grawerki laserowe ?


Poczytam jeszcze wiecej , bo moja wiedza rosnie na temat tego sprzetu gdy czytam na tym forum.

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#15

Post napisał: bratanek65 » 22 lut 2011, 16:32

Daj spokój z firmą Techsol. Na tym forum jest od groma wpisów jak to firmy Techsol czy Seron serwisują maszyny.
Kupisz i za kilka miesięcy będzie maszyna stała bo coś się popsuło.
Lynx też sprzedaje chińczyki.
Jak cię stać to tylko maszyna z laserem RF.
U nas taka śmiga. Robiona w Polsce.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2011, 10:37 przez bratanek65, łącznie zmieniany 1 raz.


szuler666
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 310
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:20
Lokalizacja: szczecin/essen
Kontakt:

#16

Post napisał: szuler666 » 22 lut 2011, 23:41

posek pisze:


i wygrawerować dokładnie jak na obrazku
to zrobisz na grawerce
u siebie w pracy tluczemy to na setki sztuk a robimy na Gravographe
szuler

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”