Odkurzacz przemyslowy z regulacja sily ssania (obrotow)?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7611
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#21

Post napisał: pukury » 21 lip 2010, 19:52

witam.
kumpel ma odkurzacz firmy - festo - to wyższa pólka .
ale w sumie opłaca się .
kupił worek wielorazowy - po prostu super .
już kilka lat jedzie na nim i nadal jest ok .
jest jeden warunek - żadnej wody .
worki są różne do przeróżnych materiałów - chodzi o gradację drobin .
pozdrawiam .


Mane Tekel Fares

Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#22

Post napisał: BYDGOST » 21 lip 2010, 20:01

oprawcafotografii pisze:Taki? http://allegro.pl/item1137139234.html
Mam ten układ wykonany ( wg opisu aukcji jest to: REGULATOR OBROTÓW WIERTARKI ELEKTRYCZNEJ AVT-1007) i właśnie podpiąłem go do odkurzacza
KARCHER A2604 1800W. Na minimalnych obrotach ledwo zasysa no i chodzi duuuużo ciszej. Nie wiem jak jest z grzaniem się silnika bo włączyłem tylko na chwilę. Układ elektroniczny jest przewidziany na 2,5kW poboru mocy więc pod tym względem nie powinno być problemów.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 20:10 przez BYDGOST, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 6109
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#23

Post napisał: oprawcafotografii » 21 lip 2010, 20:06

BYDGOST pisze:
oprawcafotografii pisze:Taki? http://allegro.pl/item1137139234.html
Mam ten układ wykonany i właśnie podpiąłem go do odkurzacza.
KARCHER A2604 1800W. Na minimalnych obrotach ledwo zasysa no i chodzi duuuużo ciszej. Nie wiem jak jest z grzaniem się silnika bo włączyłem tylko na chwilę. Układ elektroniczny jest przewidziany na 2,5kW poboru mocy więc pod tym względem nie powinno być problemów.
Bardzo Ci dziekuje :)

Moglbys ustawic na oko tak na 20% mocy i sprawdzic jak sie odkurzacz zachowa
gdy bedziesz mu zatykal wlot rury w powiedzmy 50%. Czyli otwarty wlot,
zatykasz polowe przekroju i co odkurzacz na to? ;)

J.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#24

Post napisał: BYDGOST » 21 lip 2010, 20:09

Już po próbie. Dałem ok. 20% mocy. Odkurzacz chodzi miarowo. Dość mocno zasysa. Po zatkaniu otworu do połowy bez problemu połknął strzępy papieru z podłogi. Samo zatykanie do połowy powoduje lekką zmianę głosu pracy silnika natomiast wciąganie odpadków jest bezproblemowe.
Ten test trzeba potraktować jako niezakończony!
Stało się tak, że po chwili pracy silnik zaczął pracować nierównomiernie a potem pracował już tylko na maksymalnych obrotach. Układ przestał reagować na pokręcanie potencjometrem, ale podejrzewam, że przyczyną są warunki jakim został poddany ten układ przy wcześniejszych próbach z silną wiertarką. Doszło do kilkakrotnego wyłączenia bezpiecznika i być może to nadszarpneło kondycję elektroniki. Trzeba układ wyjąc z obudowy i przejrzeć, ale to już zrobi syn. Potem testy powtórzymy.

Po naprawie:

I wszystko się wyjaśniło. Na listwie zaciskowej za słabo dokręcone były kable. Teraz wszystko działa jak za pierwszym razem.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 23:34 przez BYDGOST, łącznie zmieniany 2 razy.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#25

Post napisał: ALZ » 21 lip 2010, 20:19

faniron pisze:Ktoś ma jakieś własne doświadczenia z tymi wielorazowymi workami ?
Mam ten worek dopiero rok. Służy do odciągu głównie przy obróbce pcb, ale także przy tokarce do odciągu drobnych wiórów, w zasadzie do wszystkiego. Dwa razy go przepłukałem wodą i dalej jest super.


Autor tematu
oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 6109
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#26

Post napisał: oprawcafotografii » 21 lip 2010, 20:19

BYDGOST pisze:Już po próbie. Dałem ok. 20% mocy. Odkurzacz chodzi miarowo. Dość mocno zasysa. Po zatkaniu otworu do połowy bez problemu połknął strzępy papieru z podłogi.
Dzieki jeszcz raz - ide tym tropem :)

J.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#27

Post napisał: ALZ » 21 lip 2010, 20:34

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej profesjonalna regulacją poprzez Sem indukowaną w uzwojeniu komutatorowym przez pole magnet stojana to moge pogadać z kolegą, on właśnie robił do celmy takie regulatory-może jeszcze ma? Jedyną wadą tej regulacji jest to że trzeba podłączać się bezpośrednio do zacisków uzwojenia i szczotek, ale działa nawet pod maksymalnym obciążeniem.


Autor tematu
oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 6109
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#28

Post napisał: oprawcafotografii » 21 lip 2010, 20:36

ALZ pisze:Jeśli jesteś zainteresowany bardziej profesjonalna regulacją poprzez Sem indukowaną w uzwojeniu komutatorowym przez pole magnet stojana to moge pogadać z kolegą, on właśnie robił do celmy takie regulatory-może jeszcze ma? Jedyną wadą tej regulacji jest to że trzeba podłączać się bezpośrednio do zacisków uzwojenia i szczotek, ale działa nawet pod maksymalnym obciążeniem.
Zapytaj :)

I napisz jaki masz odkurzacz, widze ze worka uzywasz wielokrotnego uzycia...

J.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#29

Post napisał: ALZ » 21 lip 2010, 20:46

Odkurzacz :mrgreen: aż wstyd się przyznać. Dwa lata wstecz szlag trafił odkurzacz do wiertarki pcb Precise (rok prod. 1963!!!), czasu było mało więc podjechałem do Castoramy kupić coś na "już". Oczywiście były tylko badziewne chińskie Karchery więc kupiłem równie badziewny ale tańszy MacAlister (co za syf) ale z możliwością podłączania i sterowania narzedziami. Zrobiłem mu zaraz sekcję, wywaliłem gąbkę która otacza turbinę (po jaką cholerę to żółtki zakładają to nie wiem ale skutecznie ogranicza przepływ a co za tym idzie moc ssania) i założyłem ten wielorazowy worek. Odkurzacz ciągnie ekstra i jest na chodzie do dzisiaj. Nawiasem mówiąc to w nim jest dokładnie ta sama turbina co w Karcherach, Einhlach itp. wynalazkach. :mrgreen:


Autor tematu
oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 6109
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#30

Post napisał: oprawcafotografii » 21 lip 2010, 21:15

ALZ pisze:Odkurzacz :mrgreen: aż wstyd się przyznać. Dwa lata wstecz szlag trafił odkurzacz do wiertarki pcb Precise (rok prod. 1963!!!), czasu było mało więc podjechałem do Castoramy kupić coś na "już". Oczywiście były tylko badziewne chińskie Kachery więc kupiłem równie badziewny ale tańszy MacAlister (co za syf) ale z możliwością podłączania i sterowania narzedziami. Zrobiłem mu zaraz sekcję, wywaliłem gąbkę która otacza turbinę (po jaką cholerę to żółtki zakładają to nie wiem ale skutecznie ogranicza przepływ a co za tym idzie moc ssania) i założyłem ten wielorazowy worek. Odkurzacz ciągnie ekstra i jest na chodzie do dzisiaj. Nawiasem mówiąc to w nim jest dokładnie ta sama turbina co w Karcherach, Eichlach itp. wynalazkach. :mrgreen:
Jak tylko dziala to znaczy, ze "markowy" ;)

Ja chyba zaczne od tego, ze sprawdze jak sie zachowa Rowenta RB 70,
ktora stoi i jesc co prawda nie wola ale moglaby popracowac ;)

Przed odkurzacz dam zbiornik posredniczacy taki jak sie uzywa do
odkurzania popiolu - wieksza wiadro z wlotem z boku a wylotem
u gory. W srodku powinna powstac "traba powietrzna" i czesc
pylu pewnie opadnie, a przynajmniej wieksze kawalki napewno...

Ew. kupie supermarketa za kilka stowek...

J.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”