Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 162
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1281

Post napisał: adam Fx » 16 lip 2020, 23:16

tristar0 pisze:Ja rozumiem że szkół które kształciły frezerów czy tokarzy już nie ma a średnia wieku fachowca to 40-70 lat ale na boga skoru próbujecie coś komuś doradzać róbcie to używając fachowego nazewnictwa i terminologi bo wszyscy niby "liżą tego lizaka tylko większość nie umie powiedzieć jaki to smak " a pdpisywanie filmików w taki sposób :
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk)


1- Proszę uszanuj to co robię zachowaj pokorę i ucz się bo nawet mając i 80lat doświadczenie nie poznasz wszystkiego i wszystkiego wiedzieć nie będziesz - poświęcam swój wolny czas dla Was i dziele się swoja wiedza za darmo taką jaką mam ( w komentarzach widzę że jest mnóstwo starch fachowców - którzy zawsze wiedza jak zrobić lepiej i jak jest prawidło (czasami nawet lepiej niż normy czy fachowa literatura) tylko jak co do czego przychodzi to tą wiedza podzielić się nie potrafią / niecącą ani nie potrafią uargumentować swoich wywodów

2 - tak jestem dyslektykiem (wielu nie rozumie z czym to się wiąże i ile wysyłko kosztuje mnie chociażby napisanie tego posta)
tristar0 pisze:gdy ktoś uprawia druciarstwo i jeszcze się tym szczyci robiąc z siebie gwiazdę internetu
nigdy się nie wywyższam .. prezentuje jedyni co sam umie nigdy nie chwalę się że moje metody są jedynymi słusznymi ... to że robię filmy to jest własnie dla mnie forma przekazu bo czytam i pisze bardo kiepsko z powodu dysleksji ;/


3 chętnie zobaczę materiał jak fachowo (czyli szybciej i lepiej) wykonać to co ja zrobiłem źle i niefachowo . Najchętniej jednak poznałbym więcej filmów i poradników w wykonaniu osoby z tak bogatym doświadczeniom warsztatowym jak Twoje - to nie ironia tylko serio chcę się od Cibie jak najwięcej nauczyć by moje filmy mogły być jeszcze lepsze


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:


mkrawcz1
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:40
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1282

Post napisał: mkrawcz1 » 16 lip 2020, 23:18

adam Fx, olej frustratów...

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 162
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1283

Post napisał: adam Fx » 16 lip 2020, 23:41

mkrawcz1 pisze:adam Fx, olej frustratów...
myślisz że osoby która ma taką wiedzę oraz doświadczenie i ubolewa nad tym że teraz nie ma szkół a ma szerzymy na amatorskim forum amatorszczyznę nie uda mi się nakłonić by zaczęła nas dodrukowywać? Myślę że uda :D inaczej to przeczył by sam sobie- to jak stać przy tokarce i krzyczeć aaaaaa wióry mi lecą do oczy, my mówimy masz tu są okulary to rozwiąże Twój problem, a on odpowiadał by że nie że woli by mu dalej leciały w oczy :)

a tak serio to wypadamy z tematu ZX7016 wiec masz rację wrócimy na właściwe tory :)
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 59
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1284

Post napisał: tristar0 » 17 lip 2020, 09:20

Adam Fx, otwórz firmę zatrudnij kilku ludzi i utrzymaj się na rynku 10 lat później będziemy rozmawiać na temat uczenia się , szkołę skończyłem w kierunku tokarz -frezer i następną jako nauczyciel praktycznej nauki zawodu kierunek obróbka skrawaniem.Więc wydaje mi się że coś tam umiem skoro uczyłem tego młodych tokarzy czy frezerów i nie w warsztatach szkolnych tylko w firmie przez 15 lat. Rozumiem że czujesz w sobie głębokie powołanie krzewienia wiedzy nie mam zamiaru tego negować bo wolę rozmawiać z ludźmi którzy brudzą sobie ręce niż z takimi którzy tylko o tym mówią a co do czego nie potrafi wbić przysłowiowego gwoździa .Ale jak już wcześniej pisałem proszę używać fachowej terminologi i nazewnictwa bo czasami wyglądać może to śmiesznie a chyba nie o to chodzi w tym twórcy , już kiedyś pisałem że byłeś zdziwiony że na siłowniku jest dziwny gwint M10x1,25 a niestety tylko chińskie siłowniki nieznormalizowane mają M10.( pochwalam zakup polskich w normie iso )
Tak ubolewam że teraz nie ma młodych ludzi którzy chcieliby uczyć się zawodu bo za 10 lat nie będzie komu przykręcić głupiej nakrętki bo wszyscy teraz to humaniści albo są inwalidami mającymi jedną rękę bo druga zajęta smartfonem i jak tu pracować na tokarce z jedną ręką (choć są czasem tacy że twierdzą że się da ).
wracając do tematu zdaje sobie sprawę że pokazywanie frazowania na Frezarko-wiertarce ZX7016 to droga przez mękę i trzeba być zawziętym trochę masochistom żeby coś zrobić .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


Adam Domański
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 53
Posty: 712
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1285

Post napisał: Adam Domański » 17 lip 2020, 09:20

tristar0 pisze:Uważasz ze wszyscy powinni klaskać z zachwytu gdy ktoś uprawia druciarstwo

Masz zawsze wyjście nie oglądać i nie czytać. :D


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 59
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1286

Post napisał: tristar0 » 17 lip 2020, 09:41

Tak mi się czasem wydaje że to tak wygląda na "druciarstwo " dla tych co tam trochę się znają ,ale po czytaniu tych postów wynika dużo błędów z niewiedzy , braku narzędzi czy w końcu maszyny , Budujecie coś co pochwalam lepiej robić cokolwiek byle się rozwijać . Efekt jest nieprzewidywalny , bo nigdy nie wiadomo czy operator przetrwa do końca i czy "zośka" dotrwa do finału .
"Masz zawsze wyjście nie oglądać i nie czytać. "
jest to jakieś wyjście

Dodane 4 minuty 16 sekundy:
Tylko co mam powiedzieć takiemu frezerowi jak przyjdzie do pracy i uczył się frezowania na ZX7016
Bladego pojęcia nie mam .

Dodane 6 minuty 12 sekundy:
"Mówisz nie czytać nie oglądać " to że zamkniesz oczy nie oznacza że temat ,problem nie istnieje czy nie zniknia
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


Adam Domański
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 53
Posty: 712
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1287

Post napisał: Adam Domański » 17 lip 2020, 09:53

tristar0 pisze:"Mówisz nie czytać nie oglądać " to że zamkniesz oczy nie oznacza że temat ,problem nie istnieje czy nie zniknia

Ale ja nie widzę żeby to był problem dla kogoś oprócz Ciebie.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 59
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1288

Post napisał: tristar0 » 17 lip 2020, 09:56

Ok ,piszcie co chcecie więcej się w temacie nie odezwę specjalnie dla ciebie, po co kopać się z koniem
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 30
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1289

Post napisał: upanie » 17 lip 2020, 09:59

Ciągle nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież kanał Maszynotwora nie jest skierowany do profesjonalistów ani nie jest szkołą dla przyszłych profesjonalistów. To jest kanał dla amatorów zatem co za różnica czy będzie znał prawidłową nazwę/termin na każdą rzecz/czynność?
Ważne, że się czegoś dowiemy, podpatrzymy jakieś rozwiązanie czy dowiemy o istnieniu rzeczy, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.
Ja nie jestem z branży ślusarko-mechanicznej ale coś tam sobie dłubię od czasu do czasu i to jest kanał m.in. dla mnie. I mam wylane na to czy jakieś narzędzie czy czynność nazywa się inaczej niż dynks/wihajster/cycek/dzyndzel... Jak poczuję potrzebę to się dowiem.
Bardziej od profesjonalnych metod interesują mnie myki/sztuczki/pomysły na zrobienie czegoś sposobami, które są dla mnie dostępne.
Tak samo nie będę się branzlował godzinę żeby precyzyjnie wyznaczyć środek otworu (czy czegoś tam) jeśli to nie jest istotne.
I to są ważne informacje dla takich jak ja że czasami nie jest ważna precyzja a powtarzalność.
Jak zaczynałem zabawę z frezarką to nawet nie wiedziałem jak imadło ustawić. Czytałem oglądałem i się wielu rzeczy dowiedziałem.
Na szczęście język angielski nie jest dla mnie barierą a większość materiałów w sieci jest właśnie w tym języku ale są ludzie, którzy nie znają angielskiego i filmy mogą być niezrozumiałe nie wspominając już o nazwach, nawet tych nieprofesjonalnych.
Dlatego dziękuję Adamowi i innym za pokazywanie tego wszystkiego zwłaszcza w naszym języku.
czilałt...


Adam Domański
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 53
Posty: 712
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1290

Post napisał: Adam Domański » 17 lip 2020, 10:20

Amen

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”