Frezarka ZX 7045 ( ZAY 7045 FG) - czy ktoś używa, opinie

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

Frezarka ZX 7045 ( ZAY 7045 FG) - czy ktoś używa, opinie

#1

Post napisał: clipper7 » 08 paź 2009, 19:27

Jak w temacie, czy ktoś używa i może podzielić się uwagami ?


Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Tagi:


Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#2

Post napisał: Mateusz-M » 18 lis 2010, 18:47

Odkopię ten temat bo może dalej autora interesuje opinia tej maszyny a może i innych użytkowników. Tak więc jest takowa w moim posiadaniu, na prawdę nie zauważyłem jakiś mega dużych wad, jak dla mnie największą jest podnoszenie całego wrzeciona, ponieważ trzeba użyć do tego sporo siły, po krótkim czasie pracy łożyska wrzeciona dostały luzu leczy było to spowodowane pomocą młotka przy uwolnieniu stożka, po skasowaniu luzu jak do tej pory ciągle jest idealnie, myślę że było to spowodowane złym montażem, przy kasowaniu luzu i wyjęciu przekładni okazało się że brzegi zębów na jednej parze kół zazębiających się ze sobą zaokrągliły (pewnie z grzechotania przez wrzucaniu innego biegu przy jeszcze pracującym narzędziu :twisted: ). Kolejną wadą jak dla mnie jest brak otworów w stole teowym do odpływu chłodziwa ale nie jest to duży problem.

Dodam że jest to moja pierwsza frezarka i o frezowaniu nie miałem zielonego pojęcia, moja początkowa praca była dla niej katem i jakoś to przeżyła więc jak za tą kasę polecam, jeżeli ktoś chce więcej wiedzieć na jej temat to pisać w temacie. :wink:

Awatar użytkownika

Autor tematu
clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: clipper7 » 19 lis 2010, 20:09

zmarnowany150 pisze:może dalej autora interesuje opinia tej maszyny a może i innych użytkowników
Dzięki, w międzyczasie kupiłem inną, ale kogoś na pewno te uwagi zainteresują.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”