jakiej firmy narzędzia wybrać PROXXON czy STANLEY

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

frontside
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 226
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:37
Lokalizacja: warszawa

#21

Post napisał: frontside » 22 lip 2012, 13:59

Grzechotki Proxxona najlepsze jakie używałem - 1/4 odkręcała zapieczone M10 2 lata. Ukręciłem końcówkę - grzechotka nadal bez zacięć. Klucze płaskie i bity też b. dobre, niestety nie specjalnie tanie. Stanley wg. mnie to klasa niżej. Nie używałem elektronarzędzi proxxona...



Tagi:


voltorb
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 26 lis 2017, 15:02

Re: jakiej firmy narzędzia wybrać PROXXON czy STANLEY

#22

Post napisał: voltorb » 26 lis 2017, 15:05

Można zdecydować się też na trzeci wariant i wybrać coś zupełnie innego - na przykład Metabo. To też znana i uznana marka, o której tutaj http://alces.pl/metabo-elektronarzedzia ... onalistow/ możecie znaleźć dużo szczegółowych informacji.


InvaderBeer
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2017, 07:51
Lokalizacja: Kraków

Re: jakiej firmy narzędzia wybrać PROXXON czy STANLEY

#23

Post napisał: InvaderBeer » 26 lis 2017, 22:18

Mam 2 zestawy proxxona od 8 lat i innego zestawu nie kupie , dobrze wykonane , żadna grzechotka jeszcze nie klękła a chodziły już na przedłużkach nawet ta 1/4 ". Metalowa walizeczka . Klucze płaskie też dobrze wykonane , te z wersji slim są naprawdę poręczne i wytrzymałe , żaden mi jeszcze się nie wygiął ani nie pękł. Producent ponoć daje dożywotnią gwarancję , jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić . Jak cokolwiek się zgubi to można każdy element dokupić osobno .


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7588
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: jakiej firmy narzędzia wybrać PROXXON czy STANLEY

#24

Post napisał: pukury » 27 lis 2017, 21:36

Hej.
Kol. voltorb - masz może jakieś kontakty z firmą metabo ?
bo tak zachwalasz .
swoją drogą - niezłe narzędzia.
pzd.
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7967
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: jakiej firmy narzędzia wybrać PROXXON czy STANLEY

#25

Post napisał: WZÓR » 27 lis 2017, 21:59

pukury pisze:
27 lis 2017, 21:36
Hej.
Kol. voltorb - masz może jakieś kontakty z firmą metabo ?
bo tak zachwalasz .
swoją drogą - niezłe narzędzia.
pzd.
Takie ma kontakty z tą firmą jak i ja z Haas , którego czasami wychwalam na prawo i lewo . :mrgreen:

P.s.
Co do Metabo nie jestem przekonany ...... , wolę narzedzia firmy Makita.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7588
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: jakiej firmy narzędzia wybrać PROXXON czy STANLEY

#26

Post napisał: pukury » 27 lis 2017, 22:51

Hej.
Myślałem że serwis jakiś - albo co.
A makita też dobra.
Tylko czy to ta sama makita i metabo co 10 lat temu ?
Śmiem wątpić.
pzd.
Mane Tekel Fares


yaros
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2017, 10:21

Re: jakiej firmy narzędzia wybrać PROXXON czy STANLEY

#27

Post napisał: yaros » 28 lis 2017, 16:03

Używam pilarki Makita 5705R oraz wkrętarki Metabo Power Maxx BS Quick z głowicą kątową, obie zakupione 3 lata temu. W tym czasie używane intensywnie przy zabudowie strychu oraz budowie garażu i do tego czasu nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, jakość wykonania oraz wygoda użytkowania na wysokim poziomie. Niestety nie mogę tego powiedzieć o elektronarzędziach firmy Proxxon, które były używane do obróbki sklejki brzozowej 3, 4 i 6 mm oraz cienkich listewek sosnowych, lekkie prace typowo modelarskie. Poniżej moje doświadczenia z nimi:

Pilarka FET 27070- silnik 200w wystarcza do moich zastosowań, niestety po półtora roku uległ uszkodzeniu. Przy wymianie serwis połamał obudowę silnika i nieudolnie skleił, przez co tarcza nie była ustawiona równolegle do stołu. Udało mi się posklejać obudowę we własnym zakresie za pomocą żywicy oraz włókna szklanego, serwis nie poczuwa się do odpowiedzialności, zwala winę za połamanie obudowy silnika wewnątrz pilarki na kuriera... szkoda gadać. Prowadnica wzdłużna beznadziejna, gwinty w aluminiowych odlewach nie pozawalają na sztywne zablokowanie do stołu. Prowadnica kątowa ma spory luz, także ustawienie odpowiedniego kąta jest uciążliwe, a cięcie prostopadłe przy jej pomocy to strata czasu, w 15 min. dorobiłem sobie sanki z resztek sklejki, które spełniają swoją rolę doskonale. Obudowa plastikowa, ale wystarczająco solidna, odciąg wiórów działa tak sobie. Kiepsko sprawdza się jako pilarka precyzyjna, moim zdaniem zdecydowanie nie warta swojej ceny.
Piła włosowa DSH PR28092- w moim egzemplarzu żeby ustawić brzeszczot w linii trzeba było ustawić górny uchwyt maksymalnie w prawo, a dolny w lewo, a i tak brakowało ok. 1 mm do idealnego ustawienia. Delikatne mocowanie blatu do podstawy, łatwo pęka i trzeba spawać, reszta elementów nie sprawiała problemów, lecz problemy z mocowaniem brzeszczota nie pozwalały na precyzyjne cięcia, szybko się jej pozbyłem.
Frezarka MP 400- silnik wystarczającej mocy, blat równy, prowadnica solidna. Upierdliwa jest wymiana frezów, trzeba wykonać kilkadziesiąt obrotów pokrętłem aby wysunąć frez maksymalnie do góry, po wymianie zabawa w drugą stronę. Ogólnie sprzęt spełnia swoje zadanie dobrze.
Tokarka DB 250- za słaby sinik, wymieniany już był potencjometr obrotów, kiepskiej jakości plastikowe tulejki do mocowania wałków, zdatna do użytku po dokupieniu uchwytu tokarskiego, reszta jest ok.
Szlifierka TG 125E- moc silnika wystarczająca, potencjometr obrotów był wymieniany już 2 razy, do wymiany tarcz trzeba odkręcać stolik. Same tarcze samoprzylepne drogie i kiepska dostępność, przerobiłem na tarcze na rzep, stolik ma za duży odstęp od tarczy, mniejsze elementy potrafią wpaść i zablokować się między talerzem a blatem stolika. Kątownik ma duży luz na prowadnicy, odciąg pyłu kiepsko działa
Imadło FMZ 75- duże luzy na prowadnicach, sam odlew pusty w środku przez co mało sztywny. Przegub kulowy nie dał się zablokować już po kilku dniach, skręciłem go na stałe. Zdecydowanie nie warte zakupu.

Szczerze nie zakupiłbym ponownie żadnych z posiadanych przeze mnie narzędzi proxxona, bliżej im do plastikowych zabawek niż do narzędzi, a ich jakość jest niewspółmierna do ceny. Znajomy za to posiada w warsztacie zestaw nasadek z grzechotką tej firmy i sobie chwali, więc może w tym zakresie mają lepsze standardy jakościowe niż przy elektronarzędziach. Albo ja mam pecha.

Awatar użytkownika

MichałBanaś
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2018, 13:45

Re: jakiej firmy narzędzia wybrać PROXXON czy STANLEY

#28

Post napisał: MichałBanaś » 28 lut 2018, 13:48

Wydaje mi się, że każdy będzie miał swoją opinię, bo od lat wiadomo, że opinia jest jak d..a każdy ma swoją. spotkałem się z wieloma juz narzędziami na warsztacie u szefa, ale mnie akurat podchodzi sprzet wyprodukowany przez Unior. może dla tego, że dobrze się trzyma je w dłoni, a moze są to aspekty związane z wykonaniem estetycznym> w każdym razie dobrze mi się kluczami tej firmy pracuje. pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”