Strona 1 z 3

imadło ślusarskie

: 20 sty 2009, 01:46
autor: ALZ
Moje imadło po wielu latach pracy powiedziało dość i pękło.
Na allegro znalazłem wzmocnione imadło Bisona które mi się najbardziej podobało ale ta cena :oops: (za 175 -600zł). Ostatni raz kiedy się interesowałem imadłami, 15 lat wstecz, były imadła żeliwne i staliwne a teraz widzę oferty stalowych imadeł. W związku z tym mam pytanie -czy to ściema że są stalowe a jeśli tak to jaką macie opinię o nich. Ja potrzebuję mocnego i precyzyjnego imadła 150-175. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

: 20 sty 2009, 16:54
autor: CNCRob
raczej bym obstawial, ze wykonane sa ze staliwa a nie stali. sa bardziej wytrzymale na uderzenia niz zeliwne ktore pekaja przy mocniejszym uderzeniu.

: 05 kwie 2009, 11:15
autor: ALZ
Dalej zastanawiam się nad kupnem imadła a że wzmocniony Bison kosztuje sporo kombinuję :mrgreen: . Może ktoś z kolegów ma opinię o imadłach f-y Yato bo wyglądają dość dobrze i cena jest przyzwoita. Bison wzmacniany z całą pewnością to doskonały wybór ale kręci mnie możliwość obrotu w imadłach Yato.

: 05 kwie 2009, 11:41
autor: pukury
witam.
w czasach gdy można było robić " fuchy" za spółdzielcze pieniądze ,
wystrugałem znajomemu imadło z litej stali .
zaletą konstrukcji było to że miała dwie śruby .
w wyniku czego można było łapać długie przedmioty - przechodziły między śrubami .
no i łapanie wypadało dokładnie w środku szczęk .
może zrób sobie imadło - dokładnie takie jak potrzebujesz ?
pozdrawiam .

: 05 kwie 2009, 11:51
autor: ALZ
Nie mam takich możliwości, a tak szczerze-nie chciałoby mi się.
Ostatnio na allegro było super imadło z zaciskiem pneumatycznym ale zanim decyzja we mnie dojrzała ktoś je zwinął. Decyzja z pewnością zapadnie błyskawicznie jak to pospawane pęknięcie w imadle szlag trafi.
W imadle głównie chodzi mi o to żeby było mocne i precyzyjne a te które oglądałem to tylko Bison spełniał te wymagania, ale nie miałem okazji "pomacać" wspomnianego Yato.

: 05 kwie 2009, 12:24
autor: CNCRob
producent obrabiarek, angielska firma XYZ zaczela dolaczac do maszyn swoje imadla. mialem ostatnio takie w ich frezarce i bylo dosyc dobre. moze dowiedz sie jak stoja cenowo?

: 19 paź 2009, 18:52
autor: ALZ
Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item762653668_imadlo_ ... _lata.html
Znacie tą firmę, bo waga wygląda zachęcająco :mrgreen:

: 19 paź 2009, 19:27
autor: lukadyop
ALZ pisze:Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item762653668_imadlo_ ... _lata.html
Znacie tą firmę, bo waga wygląda zachęcająco :mrgreen:

Imadło fajne może TA stronka Ci pomoże.

: 19 paź 2009, 19:37
autor: BYDGOST
Wg mnie to trzeba zwrócić uwagę jak imadło ma zbudowaną prowadnicę. Załączam rysunek imadeł oglądanych na allegro. Pierwsze imadło ma w prowadnicy powierzchnie prowadzące od góry z boku i od dołu. Drugie ma głównie od góry a z boku bardzo mało. Na dole zaznaczyłem na żółto miejsce gdzie nie ma powierzchni prowadzących i powoduje to, że imadło jest słabo prowadzone, ma luzy. Miałem okazję oglądać imadło podobne do tego górnego i aż się zdziwiłem jak precyzyjnie się przesuwa. Można by używać go jako imadła maszynowego. W Bydgoszczy są w sprzedaży takie, ale już nie pamiętam ich producenta. Muszę pamiętać, żeby jutro zapytać.
Sprawdziłem i jest to imadło firmy IRWIN. Ciekawe jakie zdanie o nich mają inni?

: 22 paź 2009, 10:25
autor: Marcin Żary
witam

ja jak szukałem imadeł i zobaczyłem co jest w ofercie imadeł nowych to sobie odpuściłem, objeździłem wszystkie złomowiska w okolicy i kupiłem porządne kowalskie imadło po 2 zł za kg, jak dobrze pamiętam ważyło ok 30 kg wiec cena wyszła śmieszna, a służy do dzisiaj, jedynie musiałem je oczyścić, pomalować i dorobić szczęki, a po zatym było ok. Solidna stara konstrukcja i solidny materiał, obecne imadła nie dość że są drogie, od 300 zł zaczyna się dopiero coś dziać, to i strach w nie młotkiem uderzyć coby się nie posypały, a gwarancja...hm, zawsze sprzedawca może powiedzieć że za mocno się w nie uderzyło, lub za dużym młotkiem i nie udowodni się że to słaby materiał i kiepska konstrukcja za wygórowaną kasę.

pozdrawiam