Problem ze stołem CNC plazma

Witam, przychodzę do was z takim problemem, a więc do rzeczy czy jest w ktoś z was w stanie mi pomóc potrzebuje przerobi

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
DamianKaryś
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2022, 10:02

Problem ze stołem CNC plazma

#1

Post napisał: DamianKaryś » 21 lis 2022, 15:55

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Witam, przychodzę do was z takim problemem, a więc do rzeczy czy jest ktoś z was w stanie mi pomóc potrzebuje przerobić ten ploter plazmowy tak aby wczytywał pliki dxf. I teraz tak maszyna działa i ma swój program który działa na dosie wczytuje pliki .b01 niby da się wczytać dxf ale jest z tym dużo zachodu i konwertowania. Nie wiem czy wywalić cały środek tej maszyny i postawić to na nowym sterowniku czy bawić się w przerabianie tego. Może dało by się te płyty (gniazda ISA) sterujące przełożyć do nowszej płyty głównej i postawić system np win Xp i z tego jakoś mach3 albo coś innego tylko czy ktoś napisze post procesor do tego. Napisałem maila do producenta odnośnie jakiś informacji tych kontrolerów. Już nie wiem co z tym robić Pomocy! W razie szybszego kontaktu proszę o tel Tel 667752174 jestem z okolic Kielc Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 811
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Problem ze stołem CNC plazma

#2

Post napisał: robal43 » 22 lis 2022, 04:20

A nie lepiej zrobić postprocesor pod ta maszyne ?? Bez problemu działały by pliki dxf jak i automatyczny nesting . Program w j. Pl
[email protected]
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”