zszywacz pneumatyczny tapicerski

dziwne zachowanie przy szczelności materiału obiciowego

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

zszywacz pneumatyczny tapicerski

#1

Post napisał: piromarek » 07 maja 2020, 13:31

Cześć.

Używa ktoś zszywacza albo sztyfciarki tapicerskiej pneumatycznych ?
Czy to normalne zachowanie, że przy szczelnych materiałach typu skaja, guma, materiał gumowany, materiał po kleju natryśniętym,
pistolet po mocniejszym dociśnięciu, takim że stopka jest trochę uszczelniona, ma problem ze startem i cofaniem tłoka ?

Kupiłem sobie zszywacz ottenstena i generalnie dobrze bije, ale potrafi zachować się dziwnie po dociśnięciu do szczelnego.
Jakby przeszkadzała mu ta poduszka powietrza pod stopką i albo wcale nie wystartuje, albo bez zszywki, lub zostawi bijak nie cofnięty.

Oczywiście pierwsze co telefon o poradę do serwisu.
Jak lubicie stracić cierpliwość podczas rozmowy to polecam serwis ottenstena.
Typowy firewall.
Kolejny klient wysłany na drzewo plus wykład na temat dlaczego pan nie zna na pamieć instrukcji oraz dlaczego klient nie ma racji.
Szkoda słów, porażka z cyklu jak kupiłeś twój problem.
"Proszę pana to są zszywacze tapicerskie, jak próbuje pan ich używać nie zgodnie z przeznaczeniem to ja nie wiem"

Tylko kurna, dlaczego nie mogę tapicerować skórą czy skają ? Nie mówię gumą ( czemu nie gumą ? ) bo na gumie typowej też potrafi się zatrzymać.



Wróć do „WARSZTAT”