Ustawienie ostrzarki NUA 25

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 11621
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#11

Post napisał: RomanJ4 » 14 mar 2014, 11:58

jemioła pisze:Moim zdaniem piórko powinno być zainstalowane niezależnie od stołu i od wrzeciennika, powinno stać w miejscu i nie zmieniać pozycji, tylko wtedy nie wiem jak to zamontować
Kolego, piórko powinno zachowywać stałą wysokość (i tylko wysokość) do osi szlifowanego przedmiotu. Położenie ściernicy, przesuwu poziomego stołu z przedmiotem (wzdłużnego), może się względem piórka zmieniać. A nawet powinno, bo inaczej nie ustawiłbyś punktu styku ściernicy z przedmiotem.
Przedmiot oparty na piórku musi mieć możliwość przesuwania się w płaszczyźnie poziomej wzdłuż i w poprzek (względem ściernicy), oraz w płaszczyźnie pionowej względem wysokości do ściernicy.
Z Twoich pytań widać, że nie miałeś z NUA25 ani ostrzeniem praktycznie do czynienia, wiec początki będą trudne, i zanim zabierzesz się do tego (by nie płacić dużego frycowego), to może odwiedź jakiś warsztat z taka maszyną żeby podpatrzeć co i jak. To byłaby najlepsza nauka..


pozdrawiam,
Roman

Tagi:


Autor tematu
jemioła
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Radom

#12

Post napisał: jemioła » 14 mar 2014, 12:50

Nie ukrywam, że jest to moja pierwsza styczność z tą maszyną. Czy mógłbyś mi jednak powiedzięc w które miejsce dokładnie przymocować to piórko? Czy to gdzieś przykręcić? w jaki sposób?


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#13

Post napisał: Mariuszczs » 14 mar 2014, 13:30

tyle postów a rowek nad fortunką pewnie jeden

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 11621
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#14

Post napisał: RomanJ4 » 14 mar 2014, 15:18

No, nie mam jej przed sobą, ale mocujesz w takim miejscu, by Ci się przy przesuwaniu stołu czy dojazdu ściernicy nie przestawiało względem osi ostrzonego frezu. Praktycznie gdzieś na saniach poprzecznych, bo musi to jechać razem z nimi.
pozdrawiam,
Roman


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#15

Post napisał: czort » 07 cze 2014, 22:35

Wpisz w wyszukiwarkę na znanym wszystkim portalu aukcyjnym "ostrzenie narzędzi" i powinny wyskoczyć potrzebne książki. Osobiście polecam prace Pana Buranta "ostrzenie i ostrzarki narzędzi" jest tam sporo zdjęć i opisów z których część traktuje jak ustawiać języczek. Generalnie ułatwia życie i wiele wyjaśnia co i dlaczego.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”