Piła taśmowa do metalu

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Bobby01
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2014, 18:02
Lokalizacja: Kraków

Piła taśmowa do metalu

#1

Post napisał: Bobby01 » 07 lut 2014, 18:48

Witam

Jestem na etapie poszukiwania piły taśmowej. Będzie ona służyła przede wszystkim do cięcia profilu zamkniętego 30x18x2mm pod kontem prostym na jednakową długość (ok 100cm). Obecnie używam zwykłej przecinarki tarczowej niestety w tym przypadku jestem zmuszony ciąć każdy 6m profil pojedynczo oraz gradować wszystkie krawędzie (również wewnętrzne) co jest bardzo czasochłonne (zwłaszcza gradowanie). W związku z tym szukam piły która znacznie usprawniłaby ten proces. Nawet jeśli nie zyskam wiele czasu na przecinaniu to na pewno odpadnie bardziej czasochłonne gradowania. Piła będzie użytkowana w małym zakładzie ślusarskim, oprócz tego sporadycznie będzie potrzeba do przecinania profili o innych wymiarach, wałków, oraz płytek metalu.

Pożądane cechy przecinarki:
- musi trzymać kąt (w pionie)
- powinna być w miarę solidna (gabarytowo)
- jak największy zakres cięcia w pionie (żeby podczas jednego cięcia można było przeciąć jak najwięcej profili)
- wolałbym żeby nie była to chińska produkcja

Nie mam sztywno określonego budżetu ale myślę o kwocie do 10tyś zł.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje i sugestię.



Tagi:


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#2

Post napisał: trzasu » 07 lut 2014, 22:47

Każda nie Chińska pewnie będzie spełniać wymagania np Bomar, Pilana, Pilous, Kasto, FASGłowno ...
Cena głównie zależy od szerokości oraz wysokości ciętego materiału oraz zautomatyzowania, jeśli kolega chce ciąć pakietami to przyda się dodatkowy docisk od góry.

Nie wiem jaki rodzaj powierzchni po cięciu kolegę satysfakcjonuje ale po cieciu piłą taśmową też występują ostre zadziory, tym większe im piła mniej ostra.


Autor tematu
Bobby01
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2014, 18:02
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: Bobby01 » 08 lut 2014, 10:45

Tak, chcę ciąć pakietami. Jeśli chodzi o zacisk od góry to chyba nie będzie on obowiązkowy. Żeby ciąć całymi pakietami wydaje mi się że będę musiał lekko "przychwycić" (na końcu, który później będzie odpadem) migomatem profile do siebie. Bez tego chyba nie będę wstanie odsunąć całego pakietu równo do utyku.

Powierzchnia wcale nie musi być bardzo dokładna. Przede wszystkimi chodzi o wyeliminowanie ostrych jak brzytwa gradów którymi w produkcie finalnym możnaby było się skaleczyć.


haski
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 143
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:36
Lokalizacja: blachownia

#4

Post napisał: haski » 08 lut 2014, 13:26

polecam BOMARA sam posiadam ergonamic 250.320DG ale za 10 tyś kupisz 275.230DG piłem przywozisz i tniesz nic nie ustawiasz serwis w Polsce części dostępne


Henryk67
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2014, 13:36
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Piła taśmowa do metalu

#5

Post napisał: Henryk67 » 19 lut 2014, 13:38

Przy budżecie ok. 10 tys zł to rzeczywiście najlepszym wyborem jest Bomar 275.230DG.
Od kilkunastu lat użytkuję model poprzedni tj STG 220 kupiony chyba w Sopocie i maszyna spisuje się bez zarzutu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”