Jakie filtry w układzie kompresor-osuszacz-piaskarka

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
gredy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2011, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Jakie filtry w układzie kompresor-osuszacz-piaskarka

#1

Post napisał: gredy » 04 kwie 2012, 22:38

Posiadam kompresor spalinowy, osuszacz ziębniczy oraz piaskarkę i mam pytanie jakie powinienem zamontować filtry w układzie przed osuszaczem i za osuszaczem a przed piaskarką? Myślałem o takich:
Przed osuszacz ten
http://pneumatyczny.com/opis/2113906/se ... a-005.html
Za osuszacz ten:
http://pneumatyczny.com/opis/2111616/fi ... -lmin.html

Wystarczą? Pytam bo zacząłem piaskować i przy obecnych niskich temperaturach (1 - 5 stopni) zapychają mi się dysze a w filtrze przy piaskarce (jedyny jaki mam założony) gromadzi się dużo wody. Czy temperatura otoczenia ma duży wpływ na jakość piaskowania? czy też mam coś ze sprzętem nie tak?. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.



Tagi:


Tomek Kajda
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: Tomek Kajda » 10 kwie 2012, 12:36

Od początku : Podstawowym urządzeniem, które ma za zadanie wyeliminować wodę z układu jest osuszacz. Osuszacze ziębnicze mają punkt rosy standardowo +3˚C. W pomieszczeniu o tych temperaturach, co podałeś jest duże ryzyko wystąpienia w tym momencie wody w stanie ciekłym. W takim wypadku warto rozważyć zakup osuszacza adsorpcyjnego z regeneracją na zimno, których punkt rosy wynosi -40˚C. Powietrze tak osuszone może być stosowane w tak niskich temperaturach z gwarancją, że nie wykropi się woda w stanie ciekłym.
Pierwsze urządzenie, które podałeś to separator cyklonowy i wstępnie on wyłapuje kondensat ze sprężonego powietrza na zasadzie powstającego w nim cyklonu, zaleca się montaż jego za kompresorem, przed zbiornikiem.

Przed osuszaczem warto zamontować filtr wstępny, który wyłapuje zanieczyszczenia stałe i wstępnie odoleja sprężone powietrze. Znajdziesz go tutaj. Przy zakupie produktów firmy BEKO powoduje nam to wydłużenie gwarancji na osuszacz do 2 lat.

Więcej na temat osuszaczy adsorpcyjnych znajdziesz tutaj

Pozdrawiam :wink:
tomcio =]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”