einhell 701/1 problem z luzami

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Radas17
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 20 lis 2009, 13:44
Lokalizacja: Myszków

einhell 701/1 problem z luzami

#1

Post napisał: Radas17 » 15 maja 2010, 11:15

witam , jestem posiadaczem wiertki stołowej einhell 701/1 która ma luzy na tej tulejce co się wysuwa z uchwytem wiertarskim (nie wiem jak to fachowo się zwie , ale myślę że wszyscy wiedzą o co chodzi). Zauważyłem że luz wynika chyba z tego że ta tuleja nie wchodzi ciasno w obudowę wiertarki tylko jest mała szczelina. Czy koledzy mają jakiś "patent" na to .... a może wiertarka ma usuwanie luzu tylko ja nie wiem jak to się robi ?? Z góry dzięki za pomoc :)



Tagi:

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: clipper7 » 15 maja 2010, 15:53

Niestety, kolejny post typu "Kupiłem chińską wiertarkę, ma luzy, co robić ?" Ano nic, one tak mają. Możesz oczywiście dorobić nowe części, poprawić co nieco, usztywnić itd. Poświęcisz temu tyle czasu, że zabraknie go na wiercenie, wtedy luzy przestaną Cię denerwować. I szczęście znów zawita pod Twój dach. :cool:
Alternatywą jest zakup WS 15 w dobrym stanie. :grin:
Radas17 pisze:ma luzy na tej tulejce co się wysuwa z uchwytem wiertarskim (nie wiem jak to fachowo się zwie , ale myślę że wszyscy wiedzą o co chodzi).
To coś nazywa się pinolą.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika

Autor tematu
Radas17
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 20 lis 2009, 13:44
Lokalizacja: Myszków

#3

Post napisał: Radas17 » 15 maja 2010, 16:47

tak wiem że jest multum postów o Chinkach na tym forum i nie tylko , ale nigdzie nikt nie pisze jaka jest na to najlepsza rada ..... Skoro mówisz że niema sensu się z tym bawić to tak to zostawię .... Dzięki za pomoc :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”